LAJMI I FUNDIT:

Malta

91 Artikuj

Malta, vendi i parë në Evropë që legalizon marihuanën – posedimi dhe kultivimi i kanabisit për përdorim nuk është më vepër penale

Malta, vendi i parë në Evropë që legalizon marihuanën – posedimi dhe kultivimi i kanabisit për përdorim nuk është më vepër penale

Evropa
Qeveria malteze është përgjegjëse për vrasjen e gazetares Daphne Caruana Galizia

Qeveria malteze është përgjegjëse për vrasjen e gazetares Daphne Caruana Galizia

Evropa
Osmani pranon urime nga presidenti Maltës dhe ai i Ishujve Marshall

Osmani pranon urime nga presidenti Maltës dhe ai i Ishujve Marshall

Kosovë
Malta i ofron 200 euro çdo turisti që e viziton këtë vend, kushti i vetëm është që duhet të qëndrojë të paktën tri ditë

Malta i ofron 200 euro çdo turisti që e viziton këtë vend, kushti i vetëm është që duhet të qëndrojë të paktën tri ditë

Botë
Pasaportat më të fuqishme dhe më të dobëta në botë për vitin 2021

Pasaportat më të fuqishme dhe më të dobëta në botë për vitin 2021

Evropa
Si dhe pse Britania e okupoi Gjibraltarin, Maltën dhe Qipron?

Si dhe pse Britania e okupoi Gjibraltarin, Maltën dhe Qipron?

Daut Dauti
Një minë shpërtheu pranë Arabisë Saudite, dëmtohet rëndë anija transportuese malteze

Një minë shpërtheu pranë Arabisë Saudite, dëmtohet rëndë anija transportuese malteze

Azia
BE-ja ndau ndihma për nëntë anëtarët e saj: Cili shtet përfitoi më së shumti prej buxhetit 14 miliardë eurosh?

BE-ja ndau ndihma për nëntë anëtarët e saj: Cili shtet përfitoi më së shumti prej buxhetit 14 miliardë eurosh?

Botë
Dhjetë shtetet më të vogla në botë

Dhjetë shtetet më të vogla në botë

Udhëtime
Diplomati maltez jep dorëheqje pas komentit që bëri për kancelaren gjermane: Merkel ka përmbushur ëndrrën e Hitlerit

Diplomati maltez jep dorëheqje pas komentit që bëri për kancelaren gjermane: Merkel ka përmbushur ëndrrën e Hitlerit

Nga Bota
Malta nuk raporton asnjë rast të ri me COVID-19 për herë të parë që nga fillimi i krizës

Malta nuk raporton asnjë rast të ri me COVID-19 për herë të parë që nga fillimi i krizës

Nga Bota
Kriza e refugjatëve në Mesdhe është ashpërsuar si pasojë e coronavirusit

Kriza e refugjatëve në Mesdhe është ashpërsuar si pasojë e coronavirusit

Nga Bota
Malta ka raportuar sot viktimën e parë nga coronavirusi

Malta ka raportuar sot viktimën e parë nga coronavirusi

Nga Bota
Vrasja e gazetares malteze, dorëhiqet edhe një ministër

Vrasja e gazetares malteze, dorëhiqet edhe një ministër

Nga Bota
Dyshohet për ndërlidhje me vrasjen e gazetares, kryeministri i Maltës planifikon largimin nga posti

Dyshohet për ndërlidhje me vrasjen e gazetares, kryeministri i Maltës planifikon largimin nga posti

Nga Bota
Dhjetë parajsat fiskale më të njohura në botë

Dhjetë parajsat fiskale më të njohura në botë

Të Tjera
Vrasja e gazetares në Maltë, arrestohet biznesmeni i njohur

Vrasja e gazetares në Maltë, arrestohet biznesmeni i njohur

Nga Bota
Vrasja e gazetares në Maltë, dyshime se bomba u ble te grupet shqiptare të krimit

Vrasja e gazetares në Maltë, dyshime se bomba u ble te grupet shqiptare të krimit

Shqipëri
Vendet që mund të shërbejnë si “strehë”, në rast se ndonjë pandemi apokaliptike do ta kërcënonte me zhdukje njerëzimin

Vendet që mund të shërbejnë si “strehë”, në rast se ndonjë pandemi apokaliptike do ta kërcënonte me zhdukje njerëzimin

Nga Bota
Malta jep mbështetje të plotë për fillimin e bisedimeve në mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së

Malta jep mbështetje të plotë për fillimin e bisedimeve në mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së

Politikë
Malta pranon 35 emigrantë nga anija shpëtimtare, 182 të tjerë thotë se janë përgjegjësi e Libisë

Malta pranon 35 emigrantë nga anija shpëtimtare, 182 të tjerë thotë se janë përgjegjësi e Libisë

Nga Bota
Rryma e mbyt të riun nga Maqedonia në Maltë

Rryma e mbyt të riun nga Maqedonia në Maltë

Kronikë e Zezë
Dy shqiptaret Bebe Rexha dhe Ava Max ‘elektrizuan’ publikun në Maltë

Dy shqiptaret Bebe Rexha dhe Ava Max ‘elektrizuan’ publikun në Maltë

Yjet
Shtëpia e mbretëreshës Elizabeth del në shitje

Shtëpia e mbretëreshës Elizabeth del në shitje

Interesante