LAJMI I FUNDIT:

Madrid

59 Artikuj

Po raportonte live nga Madridi, kalimtari i afrohet nga pas dhe ia prek të pasmet gazetares – policia spanjolle arreston burrin

Po raportonte live nga Madridi, kalimtari i afrohet nga pas dhe ia prek të pasmet gazetares – policia spanjolle arreston burrin

Evropa
Në Madrid arrestohet burri në listën e 10 të arratisurve më të kërkuar të FBI-së

Në Madrid arrestohet burri në listën e 10 të arratisurve më të kërkuar të FBI-së

Evropa
Shpërthim në ambasadën e Ukrainës në Madrid, lëndohet një person

Shpërthim në ambasadën e Ukrainës në Madrid, lëndohet një person

Evropa
Rama niset nga Spanja: Vij në atdhe me dy lajme të mira

Rama niset nga Spanja: Vij në atdhe me dy lajme të mira

Shqipëri
Biden thotë se Rusia po paguan çmimin e lartë për luftën në Ukrainë

Biden thotë se Rusia po paguan çmimin e lartë për luftën në Ukrainë

Evropa
Mehaj: Vendimet e Samitit të NATO-s në Madrid shpresë për botën e lirë dhe demokratike 

Mehaj: Vendimet e Samitit të NATO-s në Madrid shpresë për botën e lirë dhe demokratike 

Kosovë
Rama nxjerr pamje nga Samiti i NATO-s, diskuton nga afër me Biden

Rama nxjerr pamje nga Samiti i NATO-s, diskuton nga afër me Biden

Shqipëri
Kancelari gjerman thotë se NATO do ta mbështesë Ukrainën për aq kohë sa të jetë e nevojshme

Kancelari gjerman thotë se NATO do ta mbështesë Ukrainën për aq kohë sa të jetë e nevojshme

Evropa
Rama në samitin e NATO-s në Madrid, merr pjesë në pritjen e organizuar nga Mbreti dhe Mbretëresha e Spanjës

Rama në samitin e NATO-s në Madrid, merr pjesë në pritjen e organizuar nga Mbreti dhe Mbretëresha e Spanjës

Shqipëri
Nëna e Mbappes po kërkon shtëpi në lagjen Moraleja të Madridit

Nëna e Mbappes po kërkon shtëpi në lagjen Moraleja të Madridit

Ndërkombëtare
Devetë arratisen nga cirku dhe dalin rrugëve të Madridit

Devetë arratisen nga cirku dhe dalin rrugëve të Madridit

Interesante
Raketa kineze e cila është jashtë kontrollit mund të bjerë në Tokë të shtunën mbi zonat e populluara të New York, Madrid dhe Pekin

Raketa kineze e cila është jashtë kontrollit mund të bjerë në Tokë të shtunën mbi zonat e populluara të New York, Madrid dhe Pekin

Shkencë
Numri i tragjedisë: Pse shumë numerologë kanë frikë nga data 11?

Numri i tragjedisë: Pse shumë numerologë kanë frikë nga data 11?

Kuriozitete
Thyhet banda më e madhe e drogës në Madrid

Thyhet banda më e madhe e drogës në Madrid

Evropa
Pas shpërthimit tronditës në kryeqytetin spanjoll: Tre të vdekur, disa të plagosur në Madrid

Pas shpërthimit tronditës në kryeqytetin spanjoll: Tre të vdekur, disa të plagosur në Madrid

Evropa
Përplasje mes protestuesve dhe policisë në Madrid: Spanjollët kundër masave COVID-19

Përplasje mes protestuesve dhe policisë në Madrid: Spanjollët kundër masave COVID-19

Evropa
Masat e reja anti COVID-19, Madridi po mbyllet sërish – qytetarëve do t’ju ndalohet të largohen nga qyteti

Masat e reja anti COVID-19, Madridi po mbyllet sërish – qytetarëve do t’ju ndalohet të largohen nga qyteti

Nga Bota
Vala e dytë e COVID-19 në Spanjë, Madridi kërkon ndihmën e ushtrisë

Vala e dytë e COVID-19 në Spanjë, Madridi kërkon ndihmën e ushtrisë

Nga Bota
Kush është Ana de Armas, dama që do ta shohim në filmin e ri për James Bondin

Kush është Ana de Armas, dama që do ta shohim në filmin e ri për James Bondin

Imran Amiti
Ndalimi dramatik i një të armatosuri me dy shpata, thoshte se ka coronavirus dhe do të kryente vrasje masive

Ndalimi dramatik i një të armatosuri me dy shpata, thoshte se ka coronavirus dhe do të kryente vrasje masive

Nga Bota
Spanja ia kalon Kinës për nga numri i të prekurve me coronavirus

Spanja ia kalon Kinës për nga numri i të prekurve me coronavirus

Nga Bota
Raportohet se mbi 4,000 persona kanë vdekur nga coronavirusi në Spanjë

Raportohet se mbi 4,000 persona kanë vdekur nga coronavirusi në Spanjë

Nga Bota
Kryeministri spanjoll ka thënë se ditët në vijim janë edhe më të vështira, derisa numri vdekjeve nga coronavirusi në Spanjë ka arritur në 1,381

Kryeministri spanjoll ka thënë se ditët në vijim janë edhe më të vështira, derisa numri vdekjeve nga coronavirusi në Spanjë ka arritur në 1,381

Nga Bota
Ish-shefi i NATO-s, Javier Solana është infektuar me coronavirus

Ish-shefi i NATO-s, Javier Solana është infektuar me coronavirus

Nga Bota