LAJMI I FUNDIT:

LDK

6417 Artikuj

Haziri: Masakra e Llashticës është më e madhja që Gjilani dhe regjioni ynë e ka përjetuar

Haziri: Masakra e Llashticës është më e madhja që Gjilani dhe regjioni ynë e ka përjetuar

Kosovë
LDK: Dekada pas përfundimit të luftës, dhuna seksuale mbetet plagë e thellë për shoqërinë

LDK: Dekada pas përfundimit të luftës, dhuna seksuale mbetet plagë e thellë për shoqërinë

Kosovë
​Hoti: Jemi të gatshëm për zgjedhje, Kurti ka sjellë vetëm dështime

​Hoti: Jemi të gatshëm për zgjedhje, Kurti ka sjellë vetëm dështime

Kosovë
LDK i reagon qeverisë: Në 9 nga 11 vitet pas pavarësisë, Kosova kishte rritjen më të madhe në rajon

LDK i reagon qeverisë: Në 9 nga 11 vitet pas pavarësisë, Kosova kishte rritjen më të madhe në rajon

Kosovë
Haziri: Dorëheqja e Kurtit, mënyra e duhur për t’iu hapur rrugë zgjedhjeve të reja

Haziri: Dorëheqja e Kurtit, mënyra e duhur për t’iu hapur rrugë zgjedhjeve të reja

Politikë
Delegacioni i LDK-së nderon të rënët në Betejën e Koshares, Abdixhiku: Kosharja është detyrim shërbimi ndaj atdheut

Delegacioni i LDK-së nderon të rënët në Betejën e Koshares, Abdixhiku: Kosharja është detyrim shërbimi ndaj atdheut

Kosovë
Manxhuka i reagon deputetes së LDK-së: Nuk ka ndërruar qeveria, ka ndërruar Doarsa

Manxhuka i reagon deputetes së LDK-së: Nuk ka ndërruar qeveria, ka ndërruar Doarsa

Kosovë
Qeveria Kurti shkeli shtatë herë Kushtetutën – LDK me aksion simbolik para Qeverisë

Qeveria Kurti shkeli shtatë herë Kushtetutën – LDK me aksion simbolik para Qeverisë

Kosovë
Quni: Institucionet e sigurisë të jenë të vëmendshme karshi mundësisë së sulmeve nga Beogradi

Quni: Institucionet e sigurisë të jenë të vëmendshme karshi mundësisë së sulmeve nga Beogradi

Siguri
Kica: Qeveria po manipulon me të dhënat në mënyrë të qëllimshme

Kica: Qeveria po manipulon me të dhënat në mënyrë të qëllimshme

Kosovë
Vazhdon debati virtual LDK-LVV, Bajrami i reagon Muratit: Në rritjen prej 17% e paske llogaritë edhe pagën e lartë të Gani Jakupit

Vazhdon debati virtual LDK-LVV, Bajrami i reagon Muratit: Në rritjen prej 17% e paske llogaritë edhe pagën e lartë të Gani Jakupit

Të Tjera
LDK: Brenda 3 vjetësh pushteti ka dhënë plot 781 tenderë sekret

LDK: Brenda 3 vjetësh pushteti ka dhënë plot 781 tenderë sekret

Kosovë
Haziri: Me fushatë ‘sondazhi’ tentojnë të na sulmojnë

Haziri: Me fushatë ‘sondazhi’ tentojnë të na sulmojnë

Politikë
Sondazhi i fundit mbi zgjedhjet përplas pozitën dhe opozitën

Sondazhi i fundit mbi zgjedhjet përplas pozitën dhe opozitën

Kosovë
LDK: Me këtë Qeveri, Kosovës i duhen 40 vite për të arritur Kroacinë

LDK: Me këtë Qeveri, Kosovës i duhen 40 vite për të arritur Kroacinë

Kosovë
Murati tha se LDK-ja është definicioni i propagandës, reagon Bajrami: Ministri i dështimeve kapitale po e arsyeton korrupsionin qeveritar

Murati tha se LDK-ja është definicioni i propagandës, reagon Bajrami: Ministri i dështimeve kapitale po e arsyeton korrupsionin qeveritar

Politikë
Abdixhiku e akuzoi Qeverinë Kurti se bën propagandë, Murati: LDK-ja është vetë definicioni i propagandës

Abdixhiku e akuzoi Qeverinë Kurti se bën propagandë, Murati: LDK-ja është vetë definicioni i propagandës

Politikë
“Faktet para propagandës”, Abdixhiku vazhdon ta sulmojë Qeverinë Kurti

“Faktet para propagandës”, Abdixhiku vazhdon ta sulmojë Qeverinë Kurti

Politikë
Hoti kritikon Kurtin: Borrelli dhe Lajçaku zgjeruan kompetencat e Asociacionit në nivel autonomie për serbët e Kosovës

Hoti kritikon Kurtin: Borrelli dhe Lajçaku zgjeruan kompetencat e Asociacionit në nivel autonomie për serbët e Kosovës

Kosovë
Gashi: As nuk diskutohet kthimi i Vjosa Osmanit në krye të LDK-së

Gashi: As nuk diskutohet kthimi i Vjosa Osmanit në krye të LDK-së

Politikë
“Faktet para propagandës”, LDK akuzon Qeverinë për deklarata të rreme në opinion

“Faktet para propagandës”, LDK akuzon Qeverinë për deklarata të rreme në opinion

Kosovë
Bajrami: Gjatë mandatit të Kurtit, çmimi i rrymës është ngritur dy herë – kjo ulje prej vetëm 8% nuk do të ndihet nga konsumatorët

Bajrami: Gjatë mandatit të Kurtit, çmimi i rrymës është ngritur dy herë – kjo ulje prej vetëm 8% nuk do të ndihet nga konsumatorët

Ekonomi
Abdixhiku ngushëllon familjen për vdekjen e anëtares së LDK-së, profesoreshës Shqipe Bajçinca-Brestovci

Abdixhiku ngushëllon familjen për vdekjen e anëtares së LDK-së, profesoreshës Shqipe Bajçinca-Brestovci

Kosovë
Bajrami i reagon Muratit: Ministër propaganda, në qeveri të matët puna e jo fjalët

Bajrami i reagon Muratit: Ministër propaganda, në qeveri të matët puna e jo fjalët

Të Tjera