LAJMI I FUNDIT:

Lars-Gunnar Wigemark

46 Artikuj

Wigermark pasi u dekorua me medalje presidenciale: Mënyra më e mirë për ta përfunduar mandatin

Wigermark pasi u dekorua me medalje presidenciale: Mënyra më e mirë për ta përfunduar mandatin

Kosovë
Osmani në takim lamtumirës me shefin e EULEX-it, e dekoron me medaljen presidenciale

Osmani në takim lamtumirës me shefin e EULEX-it, e dekoron me medaljen presidenciale

Kosovë
Shefi i EULEX-it: Të gjithë të veprojnë në mënyrë të matur

Shefi i EULEX-it: Të gjithë të veprojnë në mënyrë të matur

Kosovë
Shefi i EULEX-it dhe shefja e operacioneve të NATO-s flasin për sigurinë në Kosovë, në prag të zgjedhjeve në veri

Shefi i EULEX-it dhe shefja e operacioneve të NATO-s flasin për sigurinë në Kosovë, në prag të zgjedhjeve në veri

Kosovë
Osmani pret në takim shefin e EULEX-it, diskutojnë për zhvillimet e fundit në veri

Osmani pret në takim shefin e EULEX-it, diskutojnë për zhvillimet e fundit në veri

Kosovë
Shqetësimet për sigurinë në veriun e Kosovës mes debateve për zgjidhje politike

Shqetësimet për sigurinë në veriun e Kosovës mes debateve për zgjidhje politike

Siguri
​EULEX-i dënon “sulmin e pakuptimtë” në Shtërpcë

​EULEX-i dënon “sulmin e pakuptimtë” në Shtërpcë

Kosovë
Menaxhimi paqësor i një “konflikti shpërthyes” në veri, Wigermark: Shembull i bashkëpunimit ndërmjet Policisë, KFOR-it dhe EULEX-it

Menaxhimi paqësor i një “konflikti shpërthyes” në veri, Wigermark: Shembull i bashkëpunimit ndërmjet Policisë, KFOR-it dhe EULEX-it

Kosovë
EULEX i shqetësuar për incidentet në veri, Wigemark: Po e monitorojë situatën në koordinim të ngushtë me Policinë e Kosovës dhe KFOR-in

EULEX i shqetësuar për incidentet në veri, Wigemark: Po e monitorojë situatën në koordinim të ngushtë me Policinë e Kosovës dhe KFOR-in

Kosovë
Shefi i EULEX-it e komandanti i KFOR-it vizitojnë veriun: I kemi të sinkronizuara rolet

Shefi i EULEX-it e komandanti i KFOR-it vizitojnë veriun: I kemi të sinkronizuara rolet

Kosovë
Presidentja takoi shefin e EULEX-it, flasin për zhvillimet në veri të Kosovës

Presidentja takoi shefin e EULEX-it, flasin për zhvillimet në veri të Kosovës

Kosovë
Shefi i EULEX-it në Kosovë: Edhe presidentja e Parlamentit Evropian është pro liberalizimit të vizave

Shefi i EULEX-it në Kosovë: Edhe presidentja e Parlamentit Evropian është pro liberalizimit të vizave

Kosovë
Shefi i EULEX-it dënon sulmin ndaj policëve në Ujman: Do t’i shtojmë patrullimet në atë zonë

Shefi i EULEX-it dënon sulmin ndaj policëve në Ujman: Do t’i shtojmë patrullimet në atë zonë

Kosovë
Shefi i EULEX-it takohet me Kurtin: Si gjithmonë, diskutim inspirues

Shefi i EULEX-it takohet me Kurtin: Si gjithmonë, diskutim inspirues

Kosovë
Lumezi dhe shefi i EULEX-it diskutojnë për sundimin e ligjit

Lumezi dhe shefi i EULEX-it diskutojnë për sundimin e ligjit

Kosovë
​IPK pranoi donacion vetura dhe pajisje nga EULEX-i

​IPK pranoi donacion vetura dhe pajisje nga EULEX-i

Kosovë
Situata në veri, Wigemark: EULEX-i gati të asistojë së bashku me KFOR-in

Situata në veri, Wigemark: EULEX-i gati të asistojë së bashku me KFOR-in

Kosovë
Krasniqi takon shefin e EULEX-it: Kosova ka ndërtuar një sistem të qëndrueshëm të drejtësisë

Krasniqi takon shefin e EULEX-it: Kosova ka ndërtuar një sistem të qëndrueshëm të drejtësisë

Kosovë
Konjufca takon shefin e EULEX-it: Stabiliteti politik dhe zbatimi i ligjit, çështje kruciale

Konjufca takon shefin e EULEX-it: Stabiliteti politik dhe zbatimi i ligjit, çështje kruciale

Politikë
Vlerësohet bashkëpunimi i sistemit prokurorial të Kosovës me EULEX-in

Vlerësohet bashkëpunimi i sistemit prokurorial të Kosovës me EULEX-in

Drejtësi
​Abdixhiku takohet me Wigemark

​Abdixhiku takohet me Wigemark

Kosovë
Wigemark: EULEX-i do të vazhdojë përkrahjen në sundimin e rendit dhe ligjit

Wigemark: EULEX-i do të vazhdojë përkrahjen në sundimin e rendit dhe ligjit

Kosovë
Kurti dhe shefi i EULEX-it: Duhet aktivizim më i madh i prokurorive në luftimin e krimit

Kurti dhe shefi i EULEX-it: Duhet aktivizim më i madh i prokurorive në luftimin e krimit

Kosovë
Osmani priti në takim shefin e EULEX-it, flasin për sundimin e ligjit dhe personat e pagjetur

Osmani priti në takim shefin e EULEX-it, flasin për sundimin e ligjit dhe personat e pagjetur

Kosovë