LAJMI I FUNDIT:

Kuvendi i Kosovës

4918 Artikuj

Kastrati: Projektligji për tekste shkollore u kontrabandua, VV vodhi vota në Kuvend

Kastrati: Projektligji për tekste shkollore u kontrabandua, VV vodhi vota në Kuvend

Kosovë
Mungojnë ministrat dhe deputetët, AAK lëshon sallën e Kuvendit në shenje revolte

Mungojnë ministrat dhe deputetët, AAK lëshon sallën e Kuvendit në shenje revolte

Kosovë
​S’ka kuorum, sërish dështojnë marrëveshjet ndërkombëtare

​S’ka kuorum, sërish dështojnë marrëveshjet ndërkombëtare

Kosovë
Themelohet komisioni hetimor për subvencionimin e teksteve dhe mjeteve shkollore

Themelohet komisioni hetimor për subvencionimin e teksteve dhe mjeteve shkollore

Kosovë
Gjendja në arsim, PDK me fotografi të Dejona Mihalit dhe Arbërie Nagavcit para foltores së Kuvendit

Gjendja në arsim, PDK me fotografi të Dejona Mihalit dhe Arbërie Nagavcit para foltores së Kuvendit

Arsim
25 vjet nga Beteja e Koshares – Kuvendi me seancë solemne: Ditëm të mobilizohemi të gjithë në një front të përbashkët

25 vjet nga Beteja e Koshares – Kuvendi me seancë solemne: Ditëm të mobilizohemi të gjithë në një front të përbashkët

Kosovë
Projekt-deklaratë për raportet e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Projekt-deklaratë për raportet e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Kosovë
Mungojnë Bislimi e Lushtaku, shtyhet seanca ndaj tyre dhe Beqës e Haxhiut për përleshjen në Kuvend

Mungojnë Bislimi e Lushtaku, shtyhet seanca ndaj tyre dhe Beqës e Haxhiut për përleshjen në Kuvend

Drejtësi
Pagat e ulëta, OShP përballet me mungesë të stafit

Pagat e ulëta, OShP përballet me mungesë të stafit

Të Tjera
Avokati i Popullit: Shumica e ankesave në vitin 2023 lidhen me zvarritjet në procedurat gjyqësore

Avokati i Popullit: Shumica e ankesave në vitin 2023 lidhen me zvarritjet në procedurat gjyqësore

Drejtësi
Deklaratat për zgjedhje, Konjufca: Mazhoranca nuk ka vullnet që vendi të shkojë në zgjedhje përmes dorëheqjes së Qeverisë

Deklaratat për zgjedhje, Konjufca: Mazhoranca nuk ka vullnet që vendi të shkojë në zgjedhje përmes dorëheqjes së Qeverisë

Kosovë
Dështon në lexim të dytë Projektligji për shëndetin riprodhues

Dështon në lexim të dytë Projektligji për shëndetin riprodhues

Kosovë
​Kuvendi rrëzon rezolutën e opozitës për kontratat njëburimore

​Kuvendi rrëzon rezolutën e opozitës për kontratat njëburimore

Kosovë
Korenica i LVV-së ngre dyshimet: Nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm për kalimin e disa projektligjeve

Korenica i LVV-së ngre dyshimet: Nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm për kalimin e disa projektligjeve

Politikë
PDK propozon datën e zgjedhjeve të parakohshme

PDK propozon datën e zgjedhjeve të parakohshme

Kosovë
​S’ka kuorum, dështon themelimi i Komisionit hetimor për kontratat njëburimore

​S’ka kuorum, dështon themelimi i Komisionit hetimor për kontratat njëburimore

Të Tjera
Kritikat për kontratat njëburimore, Aliu: Është vetëm një, nuk e kam problem hetimin

Kritikat për kontratat njëburimore, Aliu: Është vetëm një, nuk e kam problem hetimin

Financa
Konjufca për anëtarësimin e Kosovës në BE: S’po kërkojmë procedura të pandershme por të bazuara në meritokraci

Konjufca për anëtarësimin e Kosovës në BE: S’po kërkojmë procedura të pandershme por të bazuara në meritokraci

Kosovë
KDI: Komisionit për Rezerva i ka skaduar mandati me 21 mars. Mbledhja e sotme ishte e paligjshme

KDI: Komisionit për Rezerva i ka skaduar mandati me 21 mars. Mbledhja e sotme ishte e paligjshme

Kosovë
Cili është roli i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, në të cilën avancoi Kosova?

Cili është roli i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, në të cilën avancoi Kosova?

Mirjeta Hajzeraj
35 vjet nga suprimimi i dhunshëm i autonomisë së Kosovës, deputetët shqiptarë që i thanë JO

35 vjet nga suprimimi i dhunshëm i autonomisë së Kosovës, deputetët shqiptarë që i thanë JO

Kosovë
Kusari-Lila: Opozita të reflektojë për rezultatin e vet zgjedhor para se të kërkojë zgjedhje

Kusari-Lila: Opozita të reflektojë për rezultatin e vet zgjedhor para se të kërkojë zgjedhje

Kosovë
Grupi parlamentar i LVV-së lavdëron punën e Kuvendit, thonë se gjatë qeverisjes së tyre janë miratuar mbi 200 ligje

Grupi parlamentar i LVV-së lavdëron punën e Kuvendit, thonë se gjatë qeverisjes së tyre janë miratuar mbi 200 ligje

Kosovë
​Deputetët pritet të dënohen deri në 20 për qind të pagës nëse përdorin gjuhë joparlamentare

​Deputetët pritet të dënohen deri në 20 për qind të pagës nëse përdorin gjuhë joparlamentare

Kosovë