LAJMI I FUNDIT:

Kryeministri i Shqipërisë

448 Artikuj

Macron: Franca e angazhuar për integrimin e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE

Macron: Franca e angazhuar për integrimin e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE

Shqipëri
Rama nis vizitën zyrtare në Francë me ftesë të Presidentit Macron

Rama nis vizitën zyrtare në Francë me ftesë të Presidentit Macron

Shqipëri
Takimi i Komisionit për Evropën të OBT-së në Tiranë, Rama: Ngre në një tjetër nivel promovimin e Shqipërisë

Takimi i Komisionit për Evropën të OBT-së në Tiranë, Rama: Ngre në një tjetër nivel promovimin e Shqipërisë

Shqipëri
Zgjedhja e drejtueses së Bashkisë në Himarë, reagon Rama

Zgjedhja e drejtueses së Bashkisë në Himarë, reagon Rama

Shqipëri
Akuzat për “Xibrakën”, Olsi Rama i përgjigjet Bardhit

Akuzat për “Xibrakën”, Olsi Rama i përgjigjet Bardhit

Shqipëri
Rama në Këshillin Ekonomik Kombëtar: Rritje e vlerësimit nga “Standard and Poor’s”, 1.5 miliardë euro investime të huaja

Rama në Këshillin Ekonomik Kombëtar: Rritje e vlerësimit nga “Standard and Poor’s”, 1.5 miliardë euro investime të huaja

Shqipëri
Incidenti me gazetaren, Rama refuzon të kërkojë falje: Gënjeshtër krejtësisht e neveritshme

Incidenti me gazetaren, Rama refuzon të kërkojë falje: Gënjeshtër krejtësisht e neveritshme

Shqipëri
Incidenti i Ramës me gazetaren, reagon Unioni i Gazetarve: Prekja fizike është cënim i Kodit të Etikës

Incidenti i Ramës me gazetaren, reagon Unioni i Gazetarve: Prekja fizike është cënim i Kodit të Etikës

Shqipëri
Rama shtyn gazetaren, refuzon të përgjigjet

Rama shtyn gazetaren, refuzon të përgjigjet

Shqipëri
Projekti i propozuara nga dhëndri i Trumpit për Sazanin, Rama: Do ta shqyrtojmë nëse përputhet me vizionin tonë

Projekti i propozuara nga dhëndri i Trumpit për Sazanin, Rama: Do ta shqyrtojmë nëse përputhet me vizionin tonë

Shqipëri
Rama: Zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, thelbësor për ruajtjen e sigurisë, stabilitetit dhe paqes

Rama: Zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi, thelbësor për ruajtjen e sigurisë, stabilitetit dhe paqes

Shqipëri
Rama: Aeroporti i Vlorës gati vitin e ardhshëm

Rama: Aeroporti i Vlorës gati vitin e ardhshëm

Shqipëri
Rama: Mbështes vendimin e Qeverisë së Kosovës lidhur me Manastirin e Deçanit

Rama: Mbështes vendimin e Qeverisë së Kosovës lidhur me Manastirin e Deçanit

Shqipëri
Dakordësia midis mazhoracës dhe opozitës, reagon Rama: Komisionet hetimore sipas Kushtetutës

Dakordësia midis mazhoracës dhe opozitës, reagon Rama: Komisionet hetimore sipas Kushtetutës

Shqipëri
Baza e NATO-s në Kuçovë, Rama: Sot jemi në anën e duhur të historisë, Shqipëria merr rëndësi të re gjeostrategjike

Baza e NATO-s në Kuçovë, Rama: Sot jemi në anën e duhur të historisë, Shqipëria merr rëndësi të re gjeostrategjike

Shqipëri
Rama: Synojmë të ecim përpara me projektin e gazifikimit të vendit, drejt përfundimit studimi për lidhjen e TAP-it me TEC-in e Vlorës

Rama: Synojmë të ecim përpara me projektin e gazifikimit të vendit, drejt përfundimit studimi për lidhjen e TAP-it me TEC-in e Vlorës

Shqipëri
Rama në Azerbajxhan: Gati studimi i gazifikimit të Korçës, diversifikojmë burimet e energjisë

Rama në Azerbajxhan: Gati studimi i gazifikimit të Korçës, diversifikojmë burimet e energjisë

Shqipëri
Propozimi i Zelenskyt për prodhimin e armëve, Rama: Duam të ringjallim infrastrukturën tonë të vjetër

Propozimi i Zelenskyt për prodhimin e armëve, Rama: Duam të ringjallim infrastrukturën tonë të vjetër

Shqipëri
Fillon Samiti për Ukrainën, Rama: Tryezë e përbashkët e vendeve që kanë zgjedhur të shohin nga e ardhmja

Fillon Samiti për Ukrainën, Rama: Tryezë e përbashkët e vendeve që kanë zgjedhur të shohin nga e ardhmja

Shqipëri
Zelensky zbulon pjesë nga biseda me Ramën, diskutohet mundësia e prodhimit të përbashkët të armëve

Zelensky zbulon pjesë nga biseda me Ramën, diskutohet mundësia e prodhimit të përbashkët të armëve

Shqipëri
Transformimi i aeroportit të Kuçovës në bazë të NATO-s, Rama: Infrastrukturë e avancuar për avionët luftarakë dhe të transportit

Transformimi i aeroportit të Kuçovës në bazë të NATO-s, Rama: Infrastrukturë e avancuar për avionët luftarakë dhe të transportit

Shqipëri
Shqipëria kërkon të mikpresë Samitin e NATO-s në vitin 2027

Shqipëria kërkon të mikpresë Samitin e NATO-s në vitin 2027

Shqipëri
Zelensky për herë të parë në Tiranë, Samiti për Ukrainën pritet të mbahet nën masa të rrepta sigurie

Zelensky për herë të parë në Tiranë, Samiti për Ukrainën pritet të mbahet nën masa të rrepta sigurie

Shqipëri
Rama në Samitin e BERZH: Shqipëria dhe rajoni janë destinacion i favorshëm për investime serioze

Rama në Samitin e BERZH: Shqipëria dhe rajoni janë destinacion i favorshëm për investime serioze

Shqipëri