LAJMI I FUNDIT:
Kroacia

Kroacia

1102 Artikuj

Arkeologët në Kroaci: Kemi gjetur një përkrenare ilire, ajo është më shumë se 2500 vjet e vjetër

Arkeologët në Kroaci: Kemi gjetur një përkrenare ilire, ajo është më shumë se 2500 vjet e vjetër

Lajme
Skena e filmuar diku në Kroaci bëri të qeshnin të gjithë në Ballkan, duhet të shihni se çfarë po bëjnë këta djem

Skena e filmuar diku në Kroaci bëri të qeshnin të gjithë në Ballkan, duhet të shihni se çfarë po bëjnë këta djem

Fun Lajme
Ish-ministri kroat Kovaç: Presim që shumë shpejt Kosova të jetë anëtare e NATO-s

Ish-ministri kroat Kovaç: Presim që shumë shpejt Kosova të jetë anëtare e NATO-s

Siguri
Synimi edhe për një mandat tjetër në parlamentin kroat, deputetja shqiptare flet për kandidaturën e saj në zgjedhjet në Kroaci

Synimi edhe për një mandat tjetër në parlamentin kroat, deputetja shqiptare flet për kandidaturën e saj në zgjedhjet në Kroaci

Jehona Hulaj
Shoferi kroat përfundoi me Mercedes në Detin Adriatik

Shoferi kroat përfundoi me Mercedes në Detin Adriatik

Fun Lajme
Operacioni te Mali i Jezercës, shpëtohen 5 turistë – gjendet edhe trupi i pajetë i kroates

Operacioni te Mali i Jezercës, shpëtohen 5 turistë – gjendet edhe trupi i pajetë i kroates

Shqipëri
Rasti i pazakontë në Kroaci – pensionisti zbret nga një ndërtesë, por jo përmes shkallëve

Rasti i pazakontë në Kroaci – pensionisti zbret nga një ndërtesë, por jo përmes shkallëve

Kroacia
Guvernatori Sejko pret homologun kroat: Shënjestrimi i inflacionit dhe kursi i lirë i këmbimit po funksionojnë

Guvernatori Sejko pret homologun kroat: Shënjestrimi i inflacionit dhe kursi i lirë i këmbimit po funksionojnë

Shqipëri
Presidenti kroat, Milanoviq: Negociatat për hyrjen e Bosnjës në BE do të zgjasin më shumë se sa ishin nën okupimin e turqve

Presidenti kroat, Milanoviq: Negociatat për hyrjen e Bosnjës në BE do të zgjasin më shumë se sa ishin nën okupimin e turqve

Bosnja
Bastet ‘online’ të Eurovisionit nxjerrin Kroacinë si fitues të mundshëm të edicionit të sivjetmë

Bastet ‘online’ të Eurovisionit nxjerrin Kroacinë si fitues të mundshëm të edicionit të sivjetmë

Muzikë
Pas dorëheqjes së presidentit, reagon ashpër kryeministri kroat: Pse e bëri këtë në kohën kur po mbahen zgjedhjet në Rusi

Pas dorëheqjes së presidentit, reagon ashpër kryeministri kroat: Pse e bëri këtë në kohën kur po mbahen zgjedhjet në Rusi

Kroacia
Milanoviq do të kandidojë për kryeministër të Kroacisë, president do të mbetet deri në zgjedhje

Milanoviq do të kandidojë për kryeministër të Kroacisë, president do të mbetet deri në zgjedhje

Kroacia
Cilat vende kanë normat më të larta dhe më të ulëta të inflacionit? ​

Cilat vende kanë normat më të larta dhe më të ulëta të inflacionit? ​

Botë
Një autobus me rreth 20 fëmijë del nga rruga në Kroaci – mediat sjellin detajet e para të ngjarjes

Një autobus me rreth 20 fëmijë del nga rruga në Kroaci – mediat sjellin detajet e para të ngjarjes

Kroacia
U pyet se a do të ketë takim me kryeministrin kroat, Vuçiq në Tiranë: Nuk e di nëse do të diskutojmë për cilësinë e ‘smokit dhe krembananeve’

U pyet se a do të ketë takim me kryeministrin kroat, Vuçiq në Tiranë: Nuk e di nëse do të diskutojmë për cilësinë e ‘smokit dhe krembananeve’

Serbia
Kroacia përfaqësohet nga Baby Lasagna me “Rim Tim Tagi Dim” në Eurovision 2024

Kroacia përfaqësohet nga Baby Lasagna me “Rim Tim Tagi Dim” në Eurovision 2024

Muzikë
Serbia me notë proteste pas deklaratës së ministrit të jashtëm kroat për presidentin Vuçiq

Serbia me notë proteste pas deklaratës së ministrit të jashtëm kroat për presidentin Vuçiq

Ballkan
Një tërmet godet Kroacinë, dridhjet e tokës u ndjenë edhe në Bosnje e Hercegovinë

Një tërmet godet Kroacinë, dridhjet e tokës u ndjenë edhe në Bosnje e Hercegovinë

Kroacia
Koha është thelbësore – çfarë ndodh nëse veturën me naftë e mbushni me benzinë

Koha është thelbësore – çfarë ndodh nëse veturën me naftë e mbushni me benzinë

Auto Lajme
Digjen kukullat me imazh të Vuçiqit dhe Putinit në Kroaci – tërbohen autoritetet në Serbi

Digjen kukullat me imazh të Vuçiqit dhe Putinit në Kroaci – tërbohen autoritetet në Serbi

Kroacia
Skena sikur në filma në Zagreb: Mbi dhjetë vetura policie ndjekin një automjet

Skena sikur në filma në Zagreb: Mbi dhjetë vetura policie ndjekin një automjet

Kroacia
Aplikimi i shërbimit ushtarak në Kroaci, Plenkoviq: Në Kosovë pothuajse shpërtheu lufta, nuk mund të pretendojmë se gjithçka është mirë

Aplikimi i shërbimit ushtarak në Kroaci, Plenkoviq: Në Kosovë pothuajse shpërtheu lufta, nuk mund të pretendojmë se gjithçka është mirë

Siguri
Kroacia fut shërbimin ushtarak, cilët janë tre skenarë të mundshëm të angazhimit

Kroacia fut shërbimin ushtarak, cilët janë tre skenarë të mundshëm të angazhimit

Kroacia
Putini gënjeu duke thënë se rusët ndihmuan serbët në luftërat e ish-Jugosllavisë, e vërteta është se Rusia i vendosi sanksione Serbisë, armatosi Kroacinë dhe dekoroi Tugjmanin

Putini gënjeu duke thënë se rusët ndihmuan serbët në luftërat e ish-Jugosllavisë, e vërteta është se Rusia i vendosi sanksione Serbisë, armatosi Kroacinë dhe dekoroi Tugjmanin

Kroacia