LAJMI I FUNDIT:

Konfiskim

104 Artikuj

Aksion i Doganës në gjashtë lokacione, konfiskohen rreth 200 telefona pa mbulesë dokumentare

Aksion i Doganës në gjashtë lokacione, konfiskohen rreth 200 telefona pa mbulesë dokumentare

Kronika e Zezë
Dogana konfiskon 10 telefona Samsung Galaxy A32 në Vermicë

Dogana konfiskon 10 telefona Samsung Galaxy A32 në Vermicë

Kronika e Zezë
Sekuestrohen substanca narkotike në Mitrovicë dhe në Ferizaj

Sekuestrohen substanca narkotike në Mitrovicë dhe në Ferizaj

Kronika e Zezë
Në burgjet e Smrekonicës dhe Dubravës, gjenden dhe konfiskohen mjete të rrezikshme, drogë dhe telefona

Në burgjet e Smrekonicës dhe Dubravës, gjenden dhe konfiskohen mjete të rrezikshme, drogë dhe telefona

Siguri
Dogana konfiskon 15 mijë litra alkool në Gjakovë të prodhuara ilegalisht

Dogana konfiskon 15 mijë litra alkool në Gjakovë të prodhuara ilegalisht

Ekonomi
Po transportonte nxënësit e në mënyrë të pasigurt, policia gjobit shoferin dhe i konfiskon targat e automjetit

Po transportonte nxënësit e në mënyrë të pasigurt, policia gjobit shoferin dhe i konfiskon targat e automjetit

Kronika e Zezë
Policia e Kosovës konfiskon 14 kilogram drogë në një veturë, të dyshuarit gjatë ikjes kanosin me armë policinë

Policia e Kosovës konfiskon 14 kilogram drogë në një veturë, të dyshuarit gjatë ikjes kanosin me armë policinë

Kronika e Zezë
Konfiskohen 61 telefona të kontrabanduar

Konfiskohen 61 telefona të kontrabanduar

Ekonomi
Gjakovë, konfiskohen 1,000 litra alkool të prodhuara ilegalisht

Gjakovë, konfiskohen 1,000 litra alkool të prodhuara ilegalisht

Kronika e Zezë
Tentoi të largohet me veturë me pajisjen për konfiskim të mjetit, por u pendua keq

Tentoi të largohet me veturë me pajisjen për konfiskim të mjetit, por u pendua keq

Dështime
Mbrojtja e të dyshuarve për 400 kg kokainë i vlerëson të pabaza provat e Prokurorisë

Mbrojtja e të dyshuarve për 400 kg kokainë i vlerëson të pabaza provat e Prokurorisë

Drejtësi
Osmani pas konfiskimit të drogës në Lipjan: Edhe një arsye për t’u mbështetur anëtarësimi i Kosovës në Interpol

Osmani pas konfiskimit të drogës në Lipjan: Edhe një arsye për t’u mbështetur anëtarësimi i Kosovës në Interpol

Kosovë
Për katër ditë, policia në Prishtinë konfiskoi 44 skuterë pa doganë

Për katër ditë, policia në Prishtinë konfiskoi 44 skuterë pa doganë

Siguri
Konfiskime të skuterëve, policia vazhdon kontrollin në trafikun rrugor

Konfiskime të skuterëve, policia vazhdon kontrollin në trafikun rrugor

Kosovë
Konfiskohen qindra doza kanabis e kokainë, dy të arrestuar në Tiranë

Konfiskohen qindra doza kanabis e kokainë, dy të arrestuar në Tiranë

Shqipëri
Kontrabandë në rajonin e Vitisë, konfiskohet mish peshku në vlerë mbi 12 mijë euro

Kontrabandë në rajonin e Vitisë, konfiskohet mish peshku në vlerë mbi 12 mijë euro

Kosovë
Kapen duke shkëmbyer 50 kg drogë në Prishtinë, arrestohen tre persona

Kapen duke shkëmbyer 50 kg drogë në Prishtinë, arrestohen tre persona

Kronika e Zezë
Iu konfiskohen tri vetura të përfshirëve në rastin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari

Iu konfiskohen tri vetura të përfshirëve në rastin e vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari

Kosovë
Marina mbretërore asiston në konfiskimin e drogës në Karaibe, që kap shumën e 160 milionë funteve

Marina mbretërore asiston në konfiskimin e drogës në Karaibe, që kap shumën e 160 milionë funteve

Amerika
​Dogana konfiskon 65 mijë euro të kontrabanduara

​Dogana konfiskon 65 mijë euro të kontrabanduara

Kronika e Zezë
Nuk kishte doganim e as sigurim kufitar, policia ia konfiskon veturën

Nuk kishte doganim e as sigurim kufitar, policia ia konfiskon veturën

Kronika e Zezë
Mediet malazeze raportojnë për konfiskim të 100 emblemave IPA – i implikuar edhe konsulli rus

Mediet malazeze raportojnë për konfiskim të 100 emblemave IPA – i implikuar edhe konsulli rus

Ballkan
Falsifikon rreth 4 mijë euro, kapet nga policia

Falsifikon rreth 4 mijë euro, kapet nga policia

Kronika e Zezë
Konfiskohen mbi 3 mijë kilogram mish dhe shtatë lopë në Sigë të Pejës

Konfiskohen mbi 3 mijë kilogram mish dhe shtatë lopë në Sigë të Pejës

Kronika e Zezë