LAJMI I FUNDIT:

Komuniteti Politik Evropian

20 Artikuj

“Politico”: Samiti i Granadës pa rezultate, përpjekje të kota për të ulur tensionet mes Kosovës dhe Serbisë

“Politico”: Samiti i Granadës pa rezultate, përpjekje të kota për të ulur tensionet mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Reuters: Osmani e Vuçiq përplasen në samitin e Moldavisë rreth gjendjes në veri

Reuters: Osmani e Vuçiq përplasen në samitin e Moldavisë rreth gjendjes në veri

Politikë
Osmani përfaqëson Kosovën në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian

Osmani përfaqëson Kosovën në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian

Kosovë
Nga Praga dërgohet mesazh i qartë për Rusinë

Nga Praga dërgohet mesazh i qartë për Rusinë

Evropa
Rama në Pragë: Ideja e Komunitetit të mos prekë anëtarësimin

Rama në Pragë: Ideja e Komunitetit të mos prekë anëtarësimin

Shqipëri
Rama përball Macronit: Kundër s’ka, miratohet

Rama përball Macronit: Kundër s’ka, miratohet

Shqipëri
Videoja e presidentit serb bëhet virale – Vuçiq i vetmuar si fantazmë gjersa liderët botërorë duken në humor të mirë

Videoja e presidentit serb bëhet virale – Vuçiq i vetmuar si fantazmë gjersa liderët botërorë duken në humor të mirë

Virale
Erdogan: Politika greke bazohet në gënjeshtra, nuk kam çfarë të flas me ata

Erdogan: Politika greke bazohet në gënjeshtra, nuk kam çfarë të flas me ata

Turqia
Optimizëm për vizat, por duhet të jemi të kujdesshëm, takimi me kancelarin Scholz, presidentin Macron e Erdogan – gjithçka nga vizita e Osmanit në Pragë

Optimizëm për vizat, por duhet të jemi të kujdesshëm, takimi me kancelarin Scholz, presidentin Macron e Erdogan – gjithçka nga vizita e Osmanit në Pragë

Kosovë
Fundi i armiqësisë historike – takimi i parë midis liderëve të Turqisë dhe Armenisë

Fundi i armiqësisë historike – takimi i parë midis liderëve të Turqisë dhe Armenisë

Evropa
Pak pushim në Samitin e Pragës, Rama në bufe i vetëm dhe me gotë në dorë

Pak pushim në Samitin e Pragës, Rama në bufe i vetëm dhe me gotë në dorë

Virale
Rama pritet nga kryeministri i Çekisë: Ideja e Komunitetit Politik Evropian, e rilindur në kohë krizash

Rama pritet nga kryeministri i Çekisë: Ideja e Komunitetit Politik Evropian, e rilindur në kohë krizash

Shqipëri
Të enjten në Pragë mblidhet Komuniteti Politik Evropian, s’priten rezultate konkrete për Kosovën

Të enjten në Pragë mblidhet Komuniteti Politik Evropian, s’priten rezultate konkrete për Kosovën

Kosovë
Macron: Komuniteti Politik Evropian është përgjigja e duhur

Macron: Komuniteti Politik Evropian është përgjigja e duhur

Evropa
Mediumi kroat publikon një dokument francez: Po krijohet një ‘komunitet i ri politik evropian’

Mediumi kroat publikon një dokument francez: Po krijohet një ‘komunitet i ri politik evropian’

Evropa
Çfarë dimë rreth idesë së Macronit për një Evropë me dy nivele?

Çfarë dimë rreth idesë së Macronit për një Evropë me dy nivele?

Evropa
Propozimi i Macron për ‘komunitet politik evropian’, Arifi: Macron dëshiron ta mbajë afër Ballkanin Perëndimor, por jo brenda BE-së

Propozimi i Macron për ‘komunitet politik evropian’, Arifi: Macron dëshiron ta mbajë afër Ballkanin Perëndimor, por jo brenda BE-së

Elfije Boletini
Dyshime mbi propozimin e Macron për ‘komunitetin’ e ri të shteteve aspirante në BE

Dyshime mbi propozimin e Macron për ‘komunitetin’ e ri të shteteve aspirante në BE

Evropa
Gjysma e vendeve anëtare kundërshtojnë idetë e Macronit rreth ndryshime drastike në BE

Gjysma e vendeve anëtare kundërshtojnë idetë e Macronit rreth ndryshime drastike në BE

Evropa
Macron propozon ndryshime të mëdha në BE – Nga heqja e vetos për vendet anëtare deri në promovimin e bujqësisë organike

Macron propozon ndryshime të mëdha në BE – Nga heqja e vetos për vendet anëtare deri në promovimin e bujqësisë organike

Evropa