LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Prizrenit

256 Artikuj

Fenomeni i ndryshimit të mbiemrave shqiptarë në turq në Prizren për përfitime materiale

Fenomeni i ndryshimit të mbiemrave shqiptarë në turq në Prizren për përfitime materiale

Kosovë
Nis largimi i shtyllës elektrike në rrugën e Transitit të Ri në Prizren

Nis largimi i shtyllës elektrike në rrugën e Transitit të Ri në Prizren

Kosovë
Çiftet gjatë vitit 2023 – Prizreni, komuna me më së shumti shkurorëzime

Çiftet gjatë vitit 2023 – Prizreni, komuna me më së shumti shkurorëzime

Kosovë
​Kryetari i Prizrenit tregon nëse do t’ua falë tatimin në pronë qytetarëve

​Kryetari i Prizrenit tregon nëse do t’ua falë tatimin në pronë qytetarëve

Kosovë
Vetvritet një burrë në Prizren, policia jep detaje

Vetvritet një burrë në Prizren, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Protesta e NjSI-së, asamblisti i VV-së në Prizren: Hiqni uniformat dhe kartelat e PDK-së

Protesta e NjSI-së, asamblisti i VV-së në Prizren: Hiqni uniformat dhe kartelat e PDK-së

Kosovë
​Bashkëpunimi në mes qytetit të Prizrenit dhe Vlorës po bëhet tradicional

​Bashkëpunimi në mes qytetit të Prizrenit dhe Vlorës po bëhet tradicional

Komunat
Rasti i veturave të dyshuara afër shkollës në Prizren, Totaj: Po presim hetime zyrtare nga policia

Rasti i veturave të dyshuara afër shkollës në Prizren, Totaj: Po presim hetime zyrtare nga policia

Kosovë
Pushimorja e Nashecit kthehet në qendër për mbrojtjen e fëmijëve

Pushimorja e Nashecit kthehet në qendër për mbrojtjen e fëmijëve

Kosovë
Egzona nga Hasi – asamblistja e parë me aftësi të kufizuara në Kosovë

Egzona nga Hasi – asamblistja e parë me aftësi të kufizuara në Kosovë

Komunat
Hapet thirrja e dytë e ‘Idea-to-Scale’ për të rinjtë, përkrahet nga GIZ Kosovo, Komuna e Prizrenit dhe Swiss EP

Hapet thirrja e dytë e ‘Idea-to-Scale’ për të rinjtë, përkrahet nga GIZ Kosovo, Komuna e Prizrenit dhe Swiss EP

Biznes
Deputeti Basha reagon pas vendimit të Kushtetueses për Tatimin në Pronë: Masa është absurde dhe e padrejtë

Deputeti Basha reagon pas vendimit të Kushtetueses për Tatimin në Pronë: Masa është absurde dhe e padrejtë

Financa
Ligji i Tatimit në Pronë, Gjykata Kushtetuese pezullon nenin që parasheh faljen e 100 eurove

Ligji i Tatimit në Pronë, Gjykata Kushtetuese pezullon nenin që parasheh faljen e 100 eurove

Financa
“E du Prizrenin”, Totaj me fushatë për provimin e trashëgimisë kulturore të këtij qyteti

“E du Prizrenin”, Totaj me fushatë për provimin e trashëgimisë kulturore të këtij qyteti

Komunat
Bllokohen në ashensor – fillojnë grindjen dy persona në Prizren, sulmojnë dhe zyrtarët policorë

Bllokohen në ashensor – fillojnë grindjen dy persona në Prizren, sulmojnë dhe zyrtarët policorë

Kronika e Zezë
“Qytetarët votojnë projektin e tyre të lagjes”, nisma e Komunës së Prizrenit që ka zgjuar interesim

“Qytetarët votojnë projektin e tyre të lagjes”, nisma e Komunës së Prizrenit që ka zgjuar interesim

Ekonomi
Lëndohet një person në vendin e tij të punës në Prizren

Lëndohet një person në vendin e tij të punës në Prizren

Të Tjera
Shtrenjtimi i faturës nga MF-ja, zbehet interesimi i qytetarëve për ta paguar tatimin në pronë

Shtrenjtimi i faturës nga MF-ja, zbehet interesimi i qytetarëve për ta paguar tatimin në pronë

Financa
Prishtina, Prizreni dhe Ferizaj – qytetet me qarkullim vjetor mbi 5 miliardë euro

Prishtina, Prizreni dhe Ferizaj – qytetet me qarkullim vjetor mbi 5 miliardë euro

Albert Spahiu
Një grua raportohet e zhdukur në Prizren

Një grua raportohet e zhdukur në Prizren

Kronika e Zezë
Në Spitalin e Prizrenit përurohet laboratori biokimik-hematologjik

Në Spitalin e Prizrenit përurohet laboratori biokimik-hematologjik

Komunat
Panairi i turizmit në Gjermani, Prizreni në mesin e 800 pjesëmarrësve nga 16 vende të botës, aty edhe ‘Liri’

Panairi i turizmit në Gjermani, Prizreni në mesin e 800 pjesëmarrësve nga 16 vende të botës, aty edhe ‘Liri’

Ekonomi
Ishin duke punuar në një shtëpi private në Prizren, dy punëtorë rrëzohen nga lartësia

Ishin duke punuar në një shtëpi private në Prizren, dy punëtorë rrëzohen nga lartësia

Të Tjera
Një 27-vjeçare tenton të vetëvritet në Prizren

Një 27-vjeçare tenton të vetëvritet në Prizren

Kronika e Zezë