LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Prishtinës

1999 Artikuj

Shkarkohet kryesuesi i Kuvendit Komunal të Prishtinës, Pëllumb Bajçinovci

Shkarkohet kryesuesi i Kuvendit Komunal të Prishtinës, Pëllumb Bajçinovci

Komunat
Anulimi i tenderit për digjitalizimin e proceseve arsimore, Sahatçiu: Arsyetimi i ndërtuar për shkarkimin tim u shemb vetvetiu

Anulimi i tenderit për digjitalizimin e proceseve arsimore, Sahatçiu: Arsyetimi i ndërtuar për shkarkimin tim u shemb vetvetiu

Kosovë
PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

PDK në Prishtinë i reagon LVV-së: Bashkëqeverisja me LDK-në ka përfunduar, zyrtarët tanë janë dorëhequr nga ndërmarrjet publike

Prishtina
Bardh Krasniqi emërohet drejtor i Sportit në Komunën e Prishtinës

Bardh Krasniqi emërohet drejtor i Sportit në Komunën e Prishtinës

Sport vendor
LVV thotë se Kuvendi komunal në Prishtinë është bllokuar, dyshojnë se LDK e PDK janë duke bashkëqeverisur fshehurazi

LVV thotë se Kuvendi komunal në Prishtinë është bllokuar, dyshojnë se LDK e PDK janë duke bashkëqeverisur fshehurazi

Prishtina
LVV-ja inicion shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit Komunal në Prishtinë

LVV-ja inicion shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit Komunal në Prishtinë

Kosovë
Themelimi i Fintech Kosova, Kabashi: Evolucion në fushën e financave, kompanitë private dhe shtetërore duhet të digjitalizohen

Themelimi i Fintech Kosova, Kabashi: Evolucion në fushën e financave, kompanitë private dhe shtetërore duhet të digjitalizohen

Elfije Boletini
Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Shëndetësi
Zjarri në një objekt në ndërtim në Prishtinë, Gashi dhe Fushtica: Ishin disa vatra të zjarrit në izolimin e ndërtesës, shkaqet ende nuk dihen

Zjarri në një objekt në ndërtim në Prishtinë, Gashi dhe Fushtica: Ishin disa vatra të zjarrit në izolimin e ndërtesës, shkaqet ende nuk dihen

Elfije Boletini
Sibel Halimi emërohet drejtoreshë e Kulturës në Komunën e Prishtinës

Sibel Halimi emërohet drejtoreshë e Kulturës në Komunën e Prishtinës

Kosovë
Inspektorati i Prishtinës, 100 euro gjobë për parkim të veturave në gjelbërim

Inspektorati i Prishtinës, 100 euro gjobë për parkim të veturave në gjelbërim

Komunat
Festa e 16-vjetorit, në ora 14:00 në Prishtinë mbahet koncerti i pavarësisë

Festa e 16-vjetorit, në ora 14:00 në Prishtinë mbahet koncerti i pavarësisë

Kosovë
Hodhi lavatriçen nga ballkoni i banesës – qytetari nga Prishtina dënohet me 200 euro nga inspektorati

Hodhi lavatriçen nga ballkoni i banesës – qytetari nga Prishtina dënohet me 200 euro nga inspektorati

Komunat
Revidimi i Planit rregullues “Kalabria”, nga 22 shkurti del në diskutim publik

Revidimi i Planit rregullues “Kalabria”, nga 22 shkurti del në diskutim publik

Prishtina
Dënohet me 300 euro gjobë personi i cili hodhi mbeturinat në një rrugë në Prishtinë

Dënohet me 300 euro gjobë personi i cili hodhi mbeturinat në një rrugë në Prishtinë

Kosovë
Mëngjesi me kolona, vazhdon problemi me komunikacion në Prishtinë

Mëngjesi me kolona, vazhdon problemi me komunikacion në Prishtinë

Kosovë
Problemi me qentë endacakë, komuna njofton se janë adoptuar edhe 10 qenë

Problemi me qentë endacakë, komuna njofton se janë adoptuar edhe 10 qenë

Komunat
Prishtina përballet me erërat e forta – mbi 12 raste të intevenimeve deri më tani

Prishtina përballet me erërat e forta – mbi 12 raste të intevenimeve deri më tani

Komunat
Erërat e forta në Prishtinë, ekipet mbrëmë intervenuan në disa raste e sot në gjendje gatishmërie

Erërat e forta në Prishtinë, ekipet mbrëmë intervenuan në disa raste e sot në gjendje gatishmërie

Kosovë
Paralajmërohen erëra të forta, Komuna e Prishtinës izolon zonën përreth objektit të saj në lagjen Arbëria

Paralajmërohen erëra të forta, Komuna e Prishtinës izolon zonën përreth objektit të saj në lagjen Arbëria

Prishtina
Komuna e Prishtinës publikon momentin kur qytetari hedh mbeturinat në hapësirë publike

Komuna e Prishtinës publikon momentin kur qytetari hedh mbeturinat në hapësirë publike

Prishtina
I shkarkuar nga pozita e drejtorit në Komunën e Prishtinës, Musliu: Nëse do të shkarkohesha për performancë, do të ecja kokulur në kryeqytet

I shkarkuar nga pozita e drejtorit në Komunën e Prishtinës, Musliu: Nëse do të shkarkohesha për performancë, do të ecja kokulur në kryeqytet

Prishtina
Problemi me mbeturina, në Prishtinë do të vendosen 300 kontejnerë të rinj

Problemi me mbeturina, në Prishtinë do të vendosen 300 kontejnerë të rinj

Kosovë
Deklarata e ministrit gjerman se Kosova ka mbështetje ushtarake, anulimi i vendimit për pronat në Badovc dhe përballja e Kurtit me Vuçiqin në Këshill të Sigurimit – lajmet e javës

Deklarata e ministrit gjerman se Kosova ka mbështetje ushtarake, anulimi i vendimit për pronat në Badovc dhe përballja e Kurtit me Vuçiqin në Këshill të Sigurimit – lajmet e javës

Besnike Salihu