LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Pejës

387 Artikuj

Rrahje mes stafit në Spitalin e Pejës, prokuroria inicion rastin

Rrahje mes stafit në Spitalin e Pejës, prokuroria inicion rastin

Kosovë
“Ky është vendi im” – Liberalizimi i vizave s’i largon turistët kosovarë nga Boga

“Ky është vendi im” – Liberalizimi i vizave s’i largon turistët kosovarë nga Boga

Kosovë
Komuna e Pejës shpalli më të mirët e vitit 2023

Komuna e Pejës shpalli më të mirët e vitit 2023

Sport vendor
Gjendet shëndosh e mirë, Muhamet Sadrija – ishte raportuar i zhdukur gjatë së enjtes

Gjendet shëndosh e mirë, Muhamet Sadrija – ishte raportuar i zhdukur gjatë së enjtes

Kosovë
NATURKOSOVO dhe Komuna e Pejës nënshkruajnë memorandum për zhvillim të qëndrueshëm të turizmit në Kosovë

NATURKOSOVO dhe Komuna e Pejës nënshkruajnë memorandum për zhvillim të qëndrueshëm të turizmit në Kosovë

Komunat
Një fabrikë për prodhimin e djathit në rajonin e Pejës procedohet në prokurori, KRU “Hidrodrini” thotë se ka shfrytëzuar ilegalisht kanalizimin

Një fabrikë për prodhimin e djathit në rajonin e Pejës procedohet në prokurori, KRU “Hidrodrini” thotë se ka shfrytëzuar ilegalisht kanalizimin

Të Tjera
Tre sulme nga qentë endacakë, reagon asamblisti i LVV-së në Pejë

Tre sulme nga qentë endacakë, reagon asamblisti i LVV-së në Pejë

Komunat
Një nxënëse në Pejë sulmohet nga qentë endacakë – dërgohet për trajtim mjekësor

Një nxënëse në Pejë sulmohet nga qentë endacakë – dërgohet për trajtim mjekësor

Kronika e Zezë
​Komuna e Pejës e pakënaqur me ndarjet buxhetore, thonë se u anashkaluan komunat që nuk qeverisen nga LVV

​Komuna e Pejës e pakënaqur me ndarjet buxhetore, thonë se u anashkaluan komunat që nuk qeverisen nga LVV

Kosovë
​Familjet e prekura nga vërshimet ankohen për vonesë të dëmshpërblimeve

​Familjet e prekura nga vërshimet ankohen për vonesë të dëmshpërblimeve

Komunat
Peja përqafon teknologjinë, së shpejti bëhet me qendër rinore inovative

Peja përqafon teknologjinë, së shpejti bëhet me qendër rinore inovative

Komunat
Prokuroria aksion ndaj një operatori gurthyes në Pejë, sekuestron një makineri

Prokuroria aksion ndaj një operatori gurthyes në Pejë, sekuestron një makineri

Drejtësi
Në Galerinë e Arteve në Pejë, hapet ekspozita Saimir Strati & Friends

Në Galerinë e Arteve në Pejë, hapet ekspozita Saimir Strati & Friends

Kulturë
‘Hidrodrini’ e kthen cisternën e palëvizshme në vepër arti

‘Hidrodrini’ e kthen cisternën e palëvizshme në vepër arti

Ekonomi
I arrestuari për terrorizëm në Pejë është një i mitur, dyshohet se planifikonte vrasjen e nxënësve në klasën e tij

I arrestuari për terrorizëm në Pejë është një i mitur, dyshohet se planifikonte vrasjen e nxënësve në klasën e tij

Kosovë
Arrestohet një person në Pejë, dyshohet për përgaditjen e veprave terroriste

Arrestohet një person në Pejë, dyshohet për përgaditjen e veprave terroriste

Kronika e Zezë
Gjendet pa shenja jete Jeton Markaj – rezultonte i humbur që disa ditë

Gjendet pa shenja jete Jeton Markaj – rezultonte i humbur që disa ditë

Kronika e Zezë
Për vetëm 20 minuta, Komuna e Pejës transkriptoi fjalimet e seancës përmes inteligjencës artificiale – Shqip.ai

Për vetëm 20 minuta, Komuna e Pejës transkriptoi fjalimet e seancës përmes inteligjencës artificiale – Shqip.ai

Kosovë
Ariu në Pejë, qytetari ankohet se ia ka ngrënë 300 pula

Ariu në Pejë, qytetari ankohet se ia ka ngrënë 300 pula

Kosovë
Kurti viziton kompaninë pejane ‘Gacaferi Glass’ si përfituese e masës 2.1 për subvencionimin e kredive investuese

Kurti viziton kompaninë pejane ‘Gacaferi Glass’ si përfituese e masës 2.1 për subvencionimin e kredive investuese

Prodhime Vendore
Drejtori i Arsimit në Pejë për rastin e përjashtimit të nxënëses me mbulesë: Ligji ndalon bartjen e uniformës fetare në shkolla

Drejtori i Arsimit në Pejë për rastin e përjashtimit të nxënëses me mbulesë: Ligji ndalon bartjen e uniformës fetare në shkolla

Komunat
Aleksandar Vuçiq, Jovica Stanishiq dhe Franko Simatoviq – dëshmitarët kyç në rastin e masakrës së të rinjve serbë në kafiterinë ‘Panda’ në Pejë

Aleksandar Vuçiq, Jovica Stanishiq dhe Franko Simatoviq – dëshmitarët kyç në rastin e masakrës së të rinjve serbë në kafiterinë ‘Panda’ në Pejë

Serbia
Prokurori Qavolli i reagon ministrit Peci: Janë ngritur 20 aktakuza për ndërtime pa leje

Prokurori Qavolli i reagon ministrit Peci: Janë ngritur 20 aktakuza për ndërtime pa leje

Bujqësi
Prokuroria për Krime pritet ta merr në pyetje Aleksandar Vuçiqin për rastin e masakrës së të rinjve serbë në kafiterinë ‘Panda’ në Pejë

Prokuroria për Krime pritet ta merr në pyetje Aleksandar Vuçiqin për rastin e masakrës së të rinjve serbë në kafiterinë ‘Panda’ në Pejë

Serbia