LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Gjakovës

253 Artikuj

Raportohet për gjendjen e sigurisë në Gjakovë – Gjini kërkon kujdes të shtuar ndaj fenomenit të vandalizmit

Raportohet për gjendjen e sigurisë në Gjakovë – Gjini kërkon kujdes të shtuar ndaj fenomenit të vandalizmit

Diana Mulaj
Komuna e Gjakovës publikon të dhëna të ndjeshme të qytetarëve, reagon Agjencia për Informim dhe Privatësi

Komuna e Gjakovës publikon të dhëna të ndjeshme të qytetarëve, reagon Agjencia për Informim dhe Privatësi

Gjakova
Komuna e Gjakovës kufizon konkurrencën e lirë në tenderin 4 milionësh, nuk adreson në plotëni rekomandimet e INPO-s

Komuna e Gjakovës kufizon konkurrencën e lirë në tenderin 4 milionësh, nuk adreson në plotëni rekomandimet e INPO-s

Gjakova
Gjakova nis buxhetimin me pjesëmarrje, dedikon 150 mijë euro për projekte nga idetë e qytetarëve

Gjakova nis buxhetimin me pjesëmarrje, dedikon 150 mijë euro për projekte nga idetë e qytetarëve

Ekonomi
Gjini takon Klubin e Biznesit: Gjakova do të jetë model i zhvillimit ekonomik

Gjini takon Klubin e Biznesit: Gjakova do të jetë model i zhvillimit ekonomik

Diana Mulaj
“Fëmjëri pa liri” dokumentari që u kushtohet fëmijëve të vrarë në komunën e Gjakovës

“Fëmjëri pa liri” dokumentari që u kushtohet fëmijëve të vrarë në komunën e Gjakovës

Diana Mulaj
Gjakova nikoqire e Festivalit të Parë Ndërkombëtar të Këndimit Koral

Gjakova nikoqire e Festivalit të Parë Ndërkombëtar të Këndimit Koral

Diana Mulaj
Kultura lokale, pjesë e Muzeut Etnografik të Gjakovës

Kultura lokale, pjesë e Muzeut Etnografik të Gjakovës

Diana Mulaj
Zbulohet pllaka “Shtëpia e Durimit” në Shtëpinë Tradicionale të Familjes Qerkezi

Zbulohet pllaka “Shtëpia e Durimit” në Shtëpinë Tradicionale të Familjes Qerkezi

Lajme
Kryetari i Gjakovës deklaron pasurinë, mbi 20 mijë euro kursime

Kryetari i Gjakovës deklaron pasurinë, mbi 20 mijë euro kursime

Kosovë
Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi mes MKRS dhe Komunës së Gjakovës për financimin e renovimit të stadiumit

Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi mes MKRS dhe Komunës së Gjakovës për financimin e renovimit të stadiumit

Sport vendor
Qytetari pret një lis të gjatë afër Stacionit të Autobusëve në Gjakovë, reagon Komuna: Do të merren masa ligjore

Qytetari pret një lis të gjatë afër Stacionit të Autobusëve në Gjakovë, reagon Komuna: Do të merren masa ligjore

Komunat
Vdekja e 4-vjeçares nga Gjakova, PRAK: Neglizhencë dhe sistem shëndetësor i brishtë, rasti të hetohet 

Vdekja e 4-vjeçares nga Gjakova, PRAK: Neglizhencë dhe sistem shëndetësor i brishtë, rasti të hetohet 

Kosovë
Nënkryetar i AAK-së: Kosova këtë vit do të shkojë në zgjedhje të parakohshme

Nënkryetar i AAK-së: Kosova këtë vit do të shkojë në zgjedhje të parakohshme

Kosovë
​Fermerët e dëmtuar në Gjakovë ende pa kompensim, kaq është vlera e dëmeve

​Fermerët e dëmtuar në Gjakovë ende pa kompensim, kaq është vlera e dëmeve

Bujqësi
Arrestohet një grua në Gjakovë, kanosi bashkëshortin e saj

Arrestohet një grua në Gjakovë, kanosi bashkëshortin e saj

Kronika e Zezë
Çeku për zjarrin në Muzeun e Muzikës: Përgjegjësit duhet të marrin dënimin e merituar

Çeku për zjarrin në Muzeun e Muzikës: Përgjegjësit duhet të marrin dënimin e merituar

Komunat
Komuna e Gjakovës: Zjarri në Tabhane na ka tronditur, por elementet që kanë vlera historike shpëtuan

Komuna e Gjakovës: Zjarri në Tabhane na ka tronditur, por elementet që kanë vlera historike shpëtuan

Komunat
Falja e Tatimit në Pronë deri në 100 euro, Gjini: ​Gjakova do t’i humbasë mbi 2 milionë euro

Falja e Tatimit në Pronë deri në 100 euro, Gjini: ​Gjakova do t’i humbasë mbi 2 milionë euro

Financa
Fillojnë punimet për zgjerimin e rrugës ‘Martirët e Kombit’ në Gjakovë

Fillojnë punimet për zgjerimin e rrugës ‘Martirët e Kombit’ në Gjakovë

Të Tjera
Ish-i burgosuri politik, Caka: Radoiçiq është vrasës i tre shqiptarëve, ka qenë barbar në Gjakovë

Ish-i burgosuri politik, Caka: Radoiçiq është vrasës i tre shqiptarëve, ka qenë barbar në Gjakovë

Kosovë
Komuna e Gjakovës merr nën përkujdesje gurin e Nënës Pashke, e dërgon në Mejë

Komuna e Gjakovës merr nën përkujdesje gurin e Nënës Pashke, e dërgon në Mejë

Kosovë
Arrestohet i dyshuari për vrasjen e dy vëllezërve në Gjakovë

Arrestohet i dyshuari për vrasjen e dy vëllezërve në Gjakovë

Kronika e Zezë
Dogana sekuestron cigare elektronike dhe pa banderola në Gjakovë

Dogana sekuestron cigare elektronike dhe pa banderola në Gjakovë

Të Tjera