LAJMI I FUNDIT:

Kollitja

64 Artikuj

Receta më e mirë për ilaç kundër kollës: Pesë arsye që patjetër duhet të keni në shtëpi fletë dafine

Receta më e mirë për ilaç kundër kollës: Pesë arsye që patjetër duhet të keni në shtëpi fletë dafine

Mjekësi alternative
Kur teshtini apo kolliteni bëni një gabim të madh

Kur teshtini apo kolliteni bëni një gabim të madh

Shëndetësi Lajme
Kollitja e vazhdueshme e shtatzënës, a mund të shkaktojë abortin?

Kollitja e vazhdueshme e shtatzënës, a mund të shkaktojë abortin?

Shtatzëna
Nga ftohja e zakonshme te kolla e mirë – sëmundjet sezonale që mund t’jua prishin festat

Nga ftohja e zakonshme te kolla e mirë – sëmundjet sezonale që mund t’jua prishin festat

Shëndetësi Lajme
Pesë mënyra shqetësuese të ndikimit të motit të ftohtë në organizëm

Pesë mënyra shqetësuese të ndikimit të motit të ftohtë në organizëm

Këshilla mjekësore
Ftohja virusale duhet të kurohet për të paktën shtatë ditë: Përndryshe, mund të shfaqen komplikime dhe sëmundje më të rënda

Ftohja virusale duhet të kurohet për të paktën shtatë ditë: Përndryshe, mund të shfaqen komplikime dhe sëmundje më të rënda

Këshilla mjekësore
Çfarë duhet bërë në rast të një ataku kardiak? Ekziston një metodë që mund t’ju shpëtojë jetën

Çfarë duhet bërë në rast të një ataku kardiak? Ekziston një metodë që mund t’ju shpëtojë jetën

Këshilla mjekësore
Pesë shenja që nuk duhet t’i injoroni kur fëmija juaj kollitet dhe të kërkoni ndihmë mjekësore

Pesë shenja që nuk duhet t’i injoroni kur fëmija juaj kollitet dhe të kërkoni ndihmë mjekësore

Këshilla për prindër
Si ta zbusni kollën gjatë shtatzënisë? Kujdes cilat ilaçe i merrni

Si ta zbusni kollën gjatë shtatzënisë? Kujdes cilat ilaçe i merrni

Shtatzëna
Kollitja mbron mushkëritë

Kollitja mbron mushkëritë

Këshilla mjekësore
A duhet ndërprerë dhënien gji foshnjës kur shfaqen infeksionet?

A duhet ndërprerë dhënien gji foshnjës kur shfaqen infeksionet?

Për nënat
Kolliteni vazhdimisht dhe lehtë ju ndalet fryma? Me këto ushtrime të frymëmarrjes rrisni kapacitetin e mushkërive

Kolliteni vazhdimisht dhe lehtë ju ndalet fryma? Me këto ushtrime të frymëmarrjes rrisni kapacitetin e mushkërive

Këshilla mjekësore
Si të dalloni kur kolla juaj mund të jetë një shenjë e hershme e kancerit të mushkërive

Si të dalloni kur kolla juaj mund të jetë një shenjë e hershme e kancerit të mushkërive

Shëndetësi Lajme
Dhimbja e fytit tash është simptoma kryesore e infeksionit me coronavirus

Dhimbja e fytit tash është simptoma kryesore e infeksionit me coronavirus

Shëndetësi Lajme
Reaksionet alergjike nga kanakarët shtëpiakë – çfarë duhet të bëni?

Reaksionet alergjike nga kanakarët shtëpiakë – çfarë duhet të bëni?

Të tjera
Aplikacioni i ri i pretendon se teston coronavirusin me saktësi 92 për qind, thjesht duke u kollitur në telefon

Aplikacioni i ri i pretendon se teston coronavirusin me saktësi 92 për qind, thjesht duke u kollitur në telefon

Shëndetësi Lajme
Simptomat dhe shkaqet e tuberkulozit, siç paralajmëron mjekja, kolla e vazhdueshme mund të mos jetë COVID-19

Simptomat dhe shkaqet e tuberkulozit, siç paralajmëron mjekja, kolla e vazhdueshme mund të mos jetë COVID-19

Shëndetësi Lajme
Ilaç natyral për ju dhe fëmijën tuaj! Asnjëherë më nuk do të keni probleme me kollin dhe bronkitin

Ilaç natyral për ju dhe fëmijën tuaj! Asnjëherë më nuk do të keni probleme me kollin dhe bronkitin

Mjekësi alternative
Rregullin e higjienës personale të cilin e thyejmë çdo ditë

Rregullin e higjienës personale të cilin e thyejmë çdo ditë

Këshilla mjekësore
Flini gjumë në një dhomë të ngrohtë dhe vuani nga kolla e natës?! Këto katër truke do t’ju ndihmojnë, një prej tyre është konsumimi i çokollatës

Flini gjumë në një dhomë të ngrohtë dhe vuani nga kolla e natës?! Këto katër truke do t’ju ndihmojnë, një prej tyre është konsumimi i çokollatës

Këshilla mjekësore
Në shtëpi grumbullohen helme dhe alergjenë! Ato shkaktojnë kollitje dhe teshtitje, ekspertët i largojnë kështu

Në shtëpi grumbullohen helme dhe alergjenë! Ato shkaktojnë kollitje dhe teshtitje, ekspertët i largojnë kështu

Shëndetësi Lajme
Kollitja mund të mos jetë shenja e parë e kancerit të mushkërive!

Kollitja mund të mos jetë shenja e parë e kancerit të mushkërive!

Shëndetësi Lajme
Pse kolliteni më shumë gjatë natës? Tri mënyra për të bërë një gjumë më të mirë

Pse kolliteni më shumë gjatë natës? Tri mënyra për të bërë një gjumë më të mirë

Shëndetësi Lajme
Simptoma e COVID-19 që po haset më shpesh te të vaksinuarit e infektuar

Simptoma e COVID-19 që po haset më shpesh te të vaksinuarit e infektuar

Shëndetësi Lajme