LAJMI I FUNDIT:

Klinika Infektive

443 Artikuj

Viktimat nga COVID-19, sipas moshës dhe komunave

Viktimat nga COVID-19, sipas moshës dhe komunave

Shëndetësi
Raporti i COVID-19: 28 të vdekur dhe 489 raste të reja

Raporti i COVID-19: 28 të vdekur dhe 489 raste të reja

Kosovë
Drejtori i Infektives thotë se mund të shfaqen edhe variante të reja të coronavirusit

Drejtori i Infektives thotë se mund të shfaqen edhe variante të reja të coronavirusit

Kosovë
Vetëm katër shtretër të lirë në Mjekimin Intensiv, gjendja e pacientëve shumë e rëndë

Vetëm katër shtretër të lirë në Mjekimin Intensiv, gjendja e pacientëve shumë e rëndë

Shëndetësi
Një 20-vjeçare nga Gjakova vdes nga COVID-19, disa ditë më parë i kishte vdekur edhe babai

Një 20-vjeçare nga Gjakova vdes nga COVID-19, disa ditë më parë i kishte vdekur edhe babai

Shëndetësi
Lufta për të shpëtuar jetë

Lufta për të shpëtuar jetë

Shëndetësi
Stafi i Klinikës Infektive refuzon shtesat prej 60 eurove të ndara nga Qeveria: S’kemi nevojë për lëmoshë

Stafi i Klinikës Infektive refuzon shtesat prej 60 eurove të ndara nga Qeveria: S’kemi nevojë për lëmoshë

Kosovë
Reagojnë Infermierët e Infektives: Të bashkuar do të punojmë, 60 euro nuk ua duam

Reagojnë Infermierët e Infektives: Të bashkuar do të punojmë, 60 euro nuk ua duam

Shëndetësi
Rritet numri i shtatzënave me COVID-19 në Gjinekologji, asnjëra nuk është e vaksinuar

Rritet numri i shtatzënave me COVID-19 në Gjinekologji, asnjëra nuk është e vaksinuar

Shëndetësi
797 pacientë me COVID-19 po trajtohen me oksigjeno-terapi në QKUK dhe spitale të përgjithshme, 37 në gjendje të rëndë

797 pacientë me COVID-19 po trajtohen me oksigjeno-terapi në QKUK dhe spitale të përgjithshme, 37 në gjendje të rëndë

Shëndetësi
COVID-19, Dreshaj i AAK-së: Shteti po e trajton jetën njerëzore si statistikë ditore të infeksioneve

COVID-19, Dreshaj i AAK-së: Shteti po e trajton jetën njerëzore si statistikë ditore të infeksioneve

Shëndetësi
Klinika Infektive pa shtretër të lirë – mbushet me pacientë me coronavirus

Klinika Infektive pa shtretër të lirë – mbushet me pacientë me coronavirus

Shëndetësi
Klinika Infektive mbushet me pacientë me COVID-19, shumica të pavaksinuar

Klinika Infektive mbushet me pacientë me COVID-19, shumica të pavaksinuar

Shëndetësi
Rritet numri i pacientëve në Klinikën Infektive, shkak varianti Delta

Rritet numri i pacientëve në Klinikën Infektive, shkak varianti Delta

Shëndetësi
Infektologu Tolaj tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19

Infektologu Tolaj tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19

Shëndetësi
Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në Infektivë

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në Infektivë

Shëndetësi
U.d i drejtorit të Klinikës Infektive: Nëse nuk ndodhë vaksinimi masiv, mbyllja e vendit është e pashmangshme

U.d i drejtorit të Klinikës Infektive: Nëse nuk ndodhë vaksinimi masiv, mbyllja e vendit është e pashmangshme

Mirjeta Hajzeraj
Konfirmohen vetëm katër raste të reja me coronavirus në Kosovë

Konfirmohen vetëm katër raste të reja me coronavirus në Kosovë

Kosovë
Mbi 100 mijë qytetarë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Mbi 100 mijë qytetarë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

Kosovë
Edhe në Kosovë ka pasur infektime me coronavirus të personave të vaksinuar, infektologu Ahmeti jep detajet

Edhe në Kosovë ka pasur infektime me coronavirus të personave të vaksinuar, infektologu Ahmeti jep detajet

Kosovë
Infektologu Sali Ahmeti: Rreth 40% e popullatës në Kosovë e kanë kaluar coronavirusin

Infektologu Sali Ahmeti: Rreth 40% e popullatës në Kosovë e kanë kaluar coronavirusin

Shëndetësi
A rrezikohet Kosova nga varianti Delta i coronavirusit?

A rrezikohet Kosova nga varianti Delta i coronavirusit?

Shëndetësi
Drejtori i Klinikës Infektive fton qytetarët të vaksinohen: Pfizer dhe AstraZeneca janë të sigurta

Drejtori i Klinikës Infektive fton qytetarët të vaksinohen: Pfizer dhe AstraZeneca janë të sigurta

Shëndetësi
​Një vit nga vdekjet e dyshimta në Infektivë, familjarët duan të vërtetën por Prokuroria ende s’ka mbyllur hetimet

​Një vit nga vdekjet e dyshimta në Infektivë, familjarët duan të vërtetën por Prokuroria ende s’ka mbyllur hetimet

Kosovë