LAJMI I FUNDIT:

Klinika Infektive

443 Artikuj

Ngatërruan kufomat duke i dorëzuar familjarëve trupin e dikujt tjetër –  kërkohet paraburgim ndaj dy të dyshuarve nga Prizreni

Ngatërruan kufomat duke i dorëzuar familjarëve trupin e dikujt tjetër – kërkohet paraburgim ndaj dy të dyshuarve nga Prizreni

Kosovë
Klinika Infektive del me sqarim rreth dyshimeve se janë përzier të dhënat për dy pacientë të vdekur

Klinika Infektive del me sqarim rreth dyshimeve se janë përzier të dhënat për dy pacientë të vdekur

Shëndetësi
Rastet e reja me coronavirus sipas komunave

Rastet e reja me coronavirus sipas komunave

Shëndetësi
Rritet numri i pacientëve me COVID-19 të shtrirë në spitalet e Kosovës, 111 aktualisht janë në trajtim mjekësorë

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 të shtrirë në spitalet e Kosovës, 111 aktualisht janë në trajtim mjekësorë

Shëndetësi
Drejtori i Gjinekologjisë flet për gjendjen shëndetësore të 18 grave shtatzëna dhe lehonave me COVID-19

Drejtori i Gjinekologjisë flet për gjendjen shëndetësore të 18 grave shtatzëna dhe lehonave me COVID-19

Xhejlane Kaçiu
COVID-19 dhe postCOVID, 100 pacientë në trajtim në ShSKUK

COVID-19 dhe postCOVID, 100 pacientë në trajtim në ShSKUK

Shëndetësi
Latifi viziton Klinikën Infektive pas rritjes së rasteve me COVID-19

Latifi viziton Klinikën Infektive pas rritjes së rasteve me COVID-19

Shëndetësi
COVID-19, në ShSKUK trajtim mjekësor po marrin 49 pacientë

COVID-19, në ShSKUK trajtim mjekësor po marrin 49 pacientë

Shëndetësi
Në Kosovë 540 raste aktive me COVID-19

Në Kosovë 540 raste aktive me COVID-19

Kosovë
Në ShSKUK pesë persona po marrin trajtim për COVID-19

Në ShSKUK pesë persona po marrin trajtim për COVID-19

Shëndetësi
Varianti Omicron në Kosovë, Vishaj thotë se simptomat janë të ngjashme me gripin sezonal

Varianti Omicron në Kosovë, Vishaj thotë se simptomat janë të ngjashme me gripin sezonal

Shëndetësi
Humb jetën një person nga coronavirusi në Kosovë, konfirmohen 12 raste të reja

Humb jetën një person nga coronavirusi në Kosovë, konfirmohen 12 raste të reja

Kosovë
Gripi sezonal, Vishaj: Asnjë pacient me këtë grip nuk është i shtrirë në Infektivë

Gripi sezonal, Vishaj: Asnjë pacient me këtë grip nuk është i shtrirë në Infektivë

Xhejlane Kaçiu
Latifi: Duhet të jemi gati për t’u përballur me çdo situatë epidemiologjike

Latifi: Duhet të jemi gati për t’u përballur me çdo situatë epidemiologjike

Shëndetësi
​Vishaj: Omicron prek më shumë meshkujt nën moshën 40 vjeç

​Vishaj: Omicron prek më shumë meshkujt nën moshën 40 vjeç

Kosovë
Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar ​41 pacientë të infektuar me HIV

Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar ​41 pacientë të infektuar me HIV

Shëndetësi
Rritet numri i të infektuarve me HIV/AIDS në Kosovë

Rritet numri i të infektuarve me HIV/AIDS në Kosovë

Shëndetësi
Infektologu Vishaj: Kosova shpejt mund të përballet me valë të re infektimesh me COVID-19

Infektologu Vishaj: Kosova shpejt mund të përballet me valë të re infektimesh me COVID-19

Mirjeta Hajzeraj
Rritja e rasteve me COVID-19 në vendet fqinje, drejtori i Klinikës Infektive bën thirrje të respektohen masat

Rritja e rasteve me COVID-19 në vendet fqinje, drejtori i Klinikës Infektive bën thirrje të respektohen masat

Mirjeta Hajzeraj
Prokuroria mbyll hetimet për gjashtë vdekjet e dyshimta në QKUK

Prokuroria mbyll hetimet për gjashtë vdekjet e dyshimta në QKUK

Jehona Hulaj
121 pacientë janë duke u trajtuar nga COVID-19 në QKUK dhe spitalet e tjera rajonale

121 pacientë janë duke u trajtuar nga COVID-19 në QKUK dhe spitalet e tjera rajonale

Kosovë
Infektologu Sadiku: Me lirimin e masave mbikëqyrja duket të jetë më e madhe, ndryshe situata me pandeminë mund të rëndohet

Infektologu Sadiku: Me lirimin e masave mbikëqyrja duket të jetë më e madhe, ndryshe situata me pandeminë mund të rëndohet

Xhejlane Kaçiu
Infektologu Tolaj: S’ka nevojë të shtyhen zgjedhjet kur po bie numri i rasteve me COVID-19

Infektologu Tolaj: S’ka nevojë të shtyhen zgjedhjet kur po bie numri i rasteve me COVID-19

Kosovë
Rrëfimi i infermieres: E pamundur të kujdesesh për të gjithë pacientët me COVID-19

Rrëfimi i infermieres: E pamundur të kujdesesh për të gjithë pacientët me COVID-19

Kosovë