LAJMI I FUNDIT:

Kinë

1135 Artikuj

Kina po e humb tregun në Evropë dhe prezencën në Ballkan

Kina po e humb tregun në Evropë dhe prezencën në Ballkan

Botë
Serbia në udhëkryq – me Rusinë apo me NATO-n?

Serbia në udhëkryq – me Rusinë apo me NATO-n?

Serbia
OBSH tregon strategjinë e re për emërimin e varianteve të COVID-19

OBSH tregon strategjinë e re për emërimin e varianteve të COVID-19

Nga Bota
BE-ja pezullon ratifikimin e marrëveshjes së diskutueshme të investimeve me Kinën

BE-ja pezullon ratifikimin e marrëveshjes së diskutueshme të investimeve me Kinën

Botë
BE: Rusia dhe Kina po dezinformojnë me ‘diplomacinë e vaksinave’

BE: Rusia dhe Kina po dezinformojnë me ‘diplomacinë e vaksinave’

Evropa
Huawei kinez shënon rënie të të hyrave, sanksionet amerikane shkatërruan shitjet e telefonave të mençur

Huawei kinez shënon rënie të të hyrave, sanksionet amerikane shkatërruan shitjet e telefonave të mençur

Botë
Autoriteti kinez për Kontrollin e Sëmundjeve: Vaksina ‘Sinovac’ kundër COVID-19 ka efektshmëri të ulët

Autoriteti kinez për Kontrollin e Sëmundjeve: Vaksina ‘Sinovac’ kundër COVID-19 ka efektshmëri të ulët

Azia
Huawei kinez dobësohet nën presionin tregtar amerikan

Huawei kinez dobësohet nën presionin tregtar amerikan

Botë
Kina është 30 vite larg për t’u bërë prodhues i fuqisë së madhe

Kina është 30 vite larg për t’u bërë prodhues i fuqisë së madhe

Botë
Jack Ma nuk është më personi më i pasur i Kinës

Jack Ma nuk është më personi më i pasur i Kinës

Botë
Borrell: BE-ja nuk ka burime të mjaftueshme për ta luftuar dezinformimin nga Kina

Borrell: BE-ja nuk ka burime të mjaftueshme për ta luftuar dezinformimin nga Kina

Evropa
Gjykata në Kinë urdhëroi burrin ta paguante ish-gruan e tij për punët e shtëpisë

Gjykata në Kinë urdhëroi burrin ta paguante ish-gruan e tij për punët e shtëpisë

Interesante
Freedom House: Rusia, Kina dhe Irani ndër shtetet më autoritare në botë

Freedom House: Rusia, Kina dhe Irani ndër shtetet më autoritare në botë

Nga Bota
Punëtorët kinezë në Serbi po jetojnë dhe punojnë në kushte çnjerëzore

Punëtorët kinezë në Serbi po jetojnë dhe punojnë në kushte çnjerëzore

Të Tjera
Kina shkel premtimet për ngrohjen botërore, rrit prodhimin e qymyrit në nivel rekord

Kina shkel premtimet për ngrohjen botërore, rrit prodhimin e qymyrit në nivel rekord

Botë
Shitjet e iPhone 12 të Apple në Kinë më të larta se sa pritej në Q4

Shitjet e iPhone 12 të Apple në Kinë më të larta se sa pritej në Q4

Mobile
SHBA largon nga bursa tri kompani kineze të telekomunikacionit, kishin lidhje me Ushtrinë e Kinës

SHBA largon nga bursa tri kompani kineze të telekomunikacionit, kishin lidhje me Ushtrinë e Kinës

Botë
Bashkimi Evropian pranë marrëveshjes tregtare me Kinën

Bashkimi Evropian pranë marrëveshjes tregtare me Kinën

Botë
SHBA-ja dhe Gjermania me ndikimin pozitiv në Kosovë, kurse Rusia dhe Kina me atë negativ

SHBA-ja dhe Gjermania me ndikimin pozitiv në Kosovë, kurse Rusia dhe Kina me atë negativ

Kosovë
SHBA-ja ndërprenë disa programe me Kinën, ato funksiononin si mjete të propagandës për Pekinin

SHBA-ja ndërprenë disa programe me Kinën, ato funksiononin si mjete të propagandës për Pekinin

Amerika
SHBA-ja ndalon importin e mallrave nga një prodhues kinez për shkak të keqtrajtimit të ujgurëve

SHBA-ja ndalon importin e mallrave nga një prodhues kinez për shkak të keqtrajtimit të ujgurëve

Botë
Si mund t’iu qaset administrata e Bidenit shteteve si Rusia, Irani e Kina – çështjes së kontrollit të armëve, mjedisit e shumë të tjera?

Si mund t’iu qaset administrata e Bidenit shteteve si Rusia, Irani e Kina – çështjes së kontrollit të armëve, mjedisit e shumë të tjera?

Amerika
iPhone 12 – radhë para dyqaneve të Apple pavarësisht coronavirusit

iPhone 12 – radhë para dyqaneve të Apple pavarësisht coronavirusit

Mobile
Serbia bën stërvitje me dronë kinezë dhe avionë rusë

Serbia bën stërvitje me dronë kinezë dhe avionë rusë

Serbia