LAJMI I FUNDIT:

Kinë

1135 Artikuj

Trazira në qytetin kinez Chongqing pasi kompania Zybio largon nga puna 10 mijë punëtorë pa ua dhënë pagën e fundit

Trazira në qytetin kinez Chongqing pasi kompania Zybio largon nga puna 10 mijë punëtorë pa ua dhënë pagën e fundit

Botë
Planifikoi shitjen e sekreteve tregtare në Kinë, dënohet me 2 vite burg ish-punëtori i General Electric

Planifikoi shitjen e sekreteve tregtare në Kinë, dënohet me 2 vite burg ish-punëtori i General Electric

Botë
Parkim si në filma, edhe pse shoferi nuk kishte në plan të bënte një gjë të tillë

Parkim si në filma, edhe pse shoferi nuk kishte në plan të bënte një gjë të tillë

Auto Fun
Trajkoviq: Rusia dhe Kina nuk mund t’i mbrojnë interesat e Serbisë në Kosovë

Trajkoviq: Rusia dhe Kina nuk mund t’i mbrojnë interesat e Serbisë në Kosovë

Kosovë
Kryeministri holandez Mark Rutte nga Tirana ngre shqetësimin për ndërhyrjet ruse dhe kineze në Ballkan

Kryeministri holandez Mark Rutte nga Tirana ngre shqetësimin për ndërhyrjet ruse dhe kineze në Ballkan

Shqipëri
Kishte vjedhur sekrete tregtare nga kompanitë amerikane të aviacionit, dënohet me 60 vjet burg spiuni i inteligjencës kineze

Kishte vjedhur sekrete tregtare nga kompanitë amerikane të aviacionit, dënohet me 60 vjet burg spiuni i inteligjencës kineze

Botë
Studiuesit komentojnë marrëdhëniet shqiptaro – kineze para vizitës së ministrit të jashtëm kinez në Tiranë

Studiuesit komentojnë marrëdhëniet shqiptaro – kineze para vizitës së ministrit të jashtëm kinez në Tiranë

Shqipëri
Dyshimet për spiunazh, SHBA-ja ia anulon licencën China Telecomit në ofrimin e shërbimeve

Dyshimet për spiunazh, SHBA-ja ia anulon licencën China Telecomit në ofrimin e shërbimeve

Botë
Ngadalësohet rimëkëmbja ekonomike e Kinës, kompania më e madhe e vendit Evergrade afër falimentimit

Ngadalësohet rimëkëmbja ekonomike e Kinës, kompania më e madhe e vendit Evergrade afër falimentimit

Botë
Kina mes krizës së borxhit në sektorin e patundshmërive dhe mungesës së energjisë elektrike

Kina mes krizës së borxhit në sektorin e patundshmërive dhe mungesës së energjisë elektrike

Botë
Japonia, vendi më i shtrenjtë për të dërguar punëtorë jashtë shtetit

Japonia, vendi më i shtrenjtë për të dërguar punëtorë jashtë shtetit

Botë
Kina mbyll Odën Ekonomike Amerikane në Chengdu

Kina mbyll Odën Ekonomike Amerikane në Chengdu

Botë
Plas skandali seksual në Alibaba, kompania largon 10 punëtorë vetëm pse zbuluan detajet

Plas skandali seksual në Alibaba, kompania largon 10 punëtorë vetëm pse zbuluan detajet

Botë
Intervista e parë nga burgu e Alexei Navalnyt: Burgjet në Rusi sikurse kampet kineze të punës, ushtrohet dhunë psikologjike dhe propagandë

Intervista e parë nga burgu e Alexei Navalnyt: Burgjet në Rusi sikurse kampet kineze të punës, ushtrohet dhunë psikologjike dhe propagandë

Evropa
Gjeopolitika e vaksinave – Serbia më afër Rusisë dhe Kinës, Ukraina më afër Perëndimit

Gjeopolitika e vaksinave – Serbia më afër Rusisë dhe Kinës, Ukraina më afër Perëndimit

Serbia
Mali i Zi ia paguan bankës kineze këstin e parë të kredisë për autostradën

Mali i Zi ia paguan bankës kineze këstin e parë të kredisë për autostradën

Botë
The Times: Njësitë speciale britanike së shpejti do të fillojnë operacionet kundër ndikimit të Rusisë dhe Kinës

The Times: Njësitë speciale britanike së shpejti do të fillojnë operacionet kundër ndikimit të Rusisë dhe Kinës

Evropa
Agjencia kineze e spiunazhit fajësohet nga SHBA dhe të tjerë se përdor hakera të paguar

Agjencia kineze e spiunazhit fajësohet nga SHBA dhe të tjerë se përdor hakera të paguar

Azia
Dy dekada pas 11 Shtatorit, spiunët britanikë kthejnë fokusin ndaj kërcënimeve të Rusisë dhe Kinës

Dy dekada pas 11 Shtatorit, spiunët britanikë kthejnë fokusin ndaj kërcënimeve të Rusisë dhe Kinës

Evropa
Shikoni si duket kur vetura me gaz shpërthen në rrugë

Shikoni si duket kur vetura me gaz shpërthen në rrugë

Auto Lajme
Evropa ndihmon Malin e Zi për shlyerjen e borxhit prej 1 miliard dollarësh ndaj Kinës

Evropa ndihmon Malin e Zi për shlyerjen e borxhit prej 1 miliard dollarësh ndaj Kinës

Botë
Përgjysmohen investimet kineze në vendet e Bashkimit Evropian

Përgjysmohen investimet kineze në vendet e Bashkimit Evropian

Botë
G7-ta me projekte infrastrukturore kundrejt Kinës

G7-ta me projekte infrastrukturore kundrejt Kinës

Botë
Fukuyama: Kina nuk ka vetëm interesa ekonomike në Ballkan

Fukuyama: Kina nuk ka vetëm interesa ekonomike në Ballkan

Botë