LAJMI I FUNDIT:

Kherson

53 Artikuj

Largimi i forcave ruse nga Kherson, ukrainasit mendojnë se janë të pandalshëm tani

Largimi i forcave ruse nga Kherson, ukrainasit mendojnë se janë të pandalshëm tani

Nga Bota
Ushtari rus gjatë tërheqjes: Na thanë ‘vishuni si civilë dhe shporruni ku të doni’!

Ushtari rus gjatë tërheqjes: Na thanë ‘vishuni si civilë dhe shporruni ku të doni’!

Nga Bota
Pse Khersoni është strategjikisht i rëndësishëm?

Pse Khersoni është strategjikisht i rëndësishëm?

Nga Bota
‘Ditë historike’: Zelensky konfirmon se Khersoni po i rikthehet Ukrainës

‘Ditë historike’: Zelensky konfirmon se Khersoni po i rikthehet Ukrainës

Nga Bota
Pse ukrainasit në Kherson nuk janë ende të sigurt?

Pse ukrainasit në Kherson nuk janë ende të sigurt?

Nga Bota
Ukraina iu thotë të dorëzohen trupave ruse në Kherson: Komanda e juaj ju la në mëshirë të fatit

Ukraina iu thotë të dorëzohen trupave ruse në Kherson: Komanda e juaj ju la në mëshirë të fatit

Evropa
Përqafime dhe lot gëzimi te banorët e Khersonit, raportohet se trupat e para ukrainase arritën në qytet

Përqafime dhe lot gëzimi te banorët e Khersonit, raportohet se trupat e para ukrainase arritën në qytet

Evropa
“Lavdi Ukrainës” – flamujt e Ukrainës u ngritën në Kherson, derisa banorët presin hyrjen e trupave në qytet

“Lavdi Ukrainës” – flamujt e Ukrainës u ngritën në Kherson, derisa banorët presin hyrjen e trupave në qytet

Evropa
Shembet ura Antonivka në Kherson, ka spekulime se mund të jetë shkatërruar nga forcat ruse

Shembet ura Antonivka në Kherson, ka spekulime se mund të jetë shkatërruar nga forcat ruse

Evropa
Trupat ruse ‘hedhin në erë qendrën televizive’ në Kherson

Trupat ruse ‘hedhin në erë qendrën televizive’ në Kherson

Evropa
“Rusia e ka humbur luftën”, thotë deputeti ukrainas

“Rusia e ka humbur luftën”, thotë deputeti ukrainas

Evropa
Biden e ngatërron qytetin irakian me atë ukrainas, thotë se rusët u tërhoqën nga Fallujah – në fakt janë tërhequr nga Khersoni

Biden e ngatërron qytetin irakian me atë ukrainas, thotë se rusët u tërhoqën nga Fallujah – në fakt janë tërhequr nga Khersoni

Dështime
Pse pikërisht tani dhe a mund të jetë një kurth – çfarë dihet për urdhrin e Rusisë për t’u tërhequr nga Khersoni?

Pse pikërisht tani dhe a mund të jetë një kurth – çfarë dihet për urdhrin e Rusisë për t’u tërhequr nga Khersoni?

Nga Bota
Njoftuan largimin nga Khersoni, ky do të jetë “çmimi që do të paguajnë rusët” pas tërheqjes nga ky qytet strategjik i Ukrainës

Njoftuan largimin nga Khersoni, ky do të jetë “çmimi që do të paguajnë rusët” pas tërheqjes nga ky qytet strategjik i Ukrainës

Nga Bota
Zhvillim dramatik në Ukrainë, Rusia urdhëron tërheqjen e trupave nga qyteti Kherson

Zhvillim dramatik në Ukrainë, Rusia urdhëron tërheqjen e trupave nga qyteti Kherson

Nga Bota
Ishte pozicionuar përkrah rusëve në fillim të luftës në Ukrainë, ndërron jetë “në aksident trafiku” nënkryetari i Khersonit

Ishte pozicionuar përkrah rusëve në fillim të luftës në Ukrainë, ndërron jetë “në aksident trafiku” nënkryetari i Khersonit

Evropa
Pse Khersoni është i rëndësishëm për Rusinë dhe po ashtu për Ukrainën?

Pse Khersoni është i rëndësishëm për Rusinë dhe po ashtu për Ukrainën?

Evropa
Autoriteti i mbështetur nga Rusia iu bën thirrje civilëve që të largohen menjëherë nga qyteti i Khersonit

Autoriteti i mbështetur nga Rusia iu bën thirrje civilëve që të largohen menjëherë nga qyteti i Khersonit

Evropa
Rusia së shpejti mund të humbasë “qytetin e parë të madh të pushtuar” në Ukrainë – ja sa i rëndësishëm është ai

Rusia së shpejti mund të humbasë “qytetin e parë të madh të pushtuar” në Ukrainë – ja sa i rëndësishëm është ai

Nga Bota
Pro-rusët konfirmojnë se forcat ukrainase kanë nisur një kundërofensivë në rajonin e Kherson

Pro-rusët konfirmojnë se forcat ukrainase kanë nisur një kundërofensivë në rajonin e Kherson

Evropa
Kishte luftuar në anën e serbëve në Kosovë, vritet në Ukrainë mercenari rus Yegor Gorshkov

Kishte luftuar në anën e serbëve në Kosovë, vritet në Ukrainë mercenari rus Yegor Gorshkov

Serbia
Një “pikë kthese” në betejë – Ukraina pretendon se do të rimarrë rajonin e Khersonit deri në shtator

Një “pikë kthese” në betejë – Ukraina pretendon se do të rimarrë rajonin e Khersonit deri në shtator

Nga Bota
Rusia e pushtoi duke u përballur me relativisht pak rezistencë por tani forcat e Ukrainës po avancojnë “hap pas hapi” drejt Khersonit

Rusia e pushtoi duke u përballur me relativisht pak rezistencë por tani forcat e Ukrainës po avancojnë “hap pas hapi” drejt Khersonit

Nga Bota
Ushtria ruse rrëmben kryetarin e qytetit Kherson në Ukrainë

Ushtria ruse rrëmben kryetarin e qytetit Kherson në Ukrainë

Evropa