LAJMI I FUNDIT:

KFOR

1134 Artikuj

Zvicra rrit numrin e ushtarëve të saj në Kosovë

Zvicra rrit numrin e ushtarëve të saj në Kosovë

Siguri
Osmani: NATO dhe KFOR-i kanë besueshmëri të lartë nga qytetarët e Kosovës

Osmani: NATO dhe KFOR-i kanë besueshmëri të lartë nga qytetarët e Kosovës

Siguri
Gjenerali gjerman: Sulmi terrorist në Banjskë nuk ka mundur të ndodhë pa mbështetjen e autoriteteve të larta në Serbi

Gjenerali gjerman: Sulmi terrorist në Banjskë nuk ka mundur të ndodhë pa mbështetjen e autoriteteve të larta në Serbi

Siguri
“Pavarësisht kërcënimeve prej nga vijnë jemi të gatshëm t’i ndërmarrim masat e nevojshme”, KFOR-i publikon një video-mesazh

“Pavarësisht kërcënimeve prej nga vijnë jemi të gatshëm t’i ndërmarrim masat e nevojshme”, KFOR-i publikon një video-mesazh

Kosovë
Komandanti i KFOR-it takon kontingjentin turk që patrullon përgjatë kufirit me Serbinë

Komandanti i KFOR-it takon kontingjentin turk që patrullon përgjatë kufirit me Serbinë

Siguri
Rreziku i një ‘Banjska 2’, përgjigjet emisari britanik Stuart Peach

Rreziku i një ‘Banjska 2’, përgjigjet emisari britanik Stuart Peach

Kosovë
Limaj: Nuk duhet të shkojmë në zgjedhje kur dëshiron Kurti

Limaj: Nuk duhet të shkojmë në zgjedhje kur dëshiron Kurti

Siguri
Shqipëria dyfishon pagesat për ushtarakët që shërbejnë në Kosovë

Shqipëria dyfishon pagesat për ushtarakët që shërbejnë në Kosovë

Shqipëri
Shqipëria zgjat pjesëmarrjen në KFOR, Peleshi: Angazhimi në tetë misione ndërkombëtare thelbësor për stabilitetin rajonal

Shqipëria zgjat pjesëmarrjen në KFOR, Peleshi: Angazhimi në tetë misione ndërkombëtare thelbësor për stabilitetin rajonal

Shqipëri
Rrëfimi i pilotit amerikan që bombardoi forcat serbe në Kosovë: Qielli ishte i kthjellët ato ditë të para të prillit

Rrëfimi i pilotit amerikan që bombardoi forcat serbe në Kosovë: Qielli ishte i kthjellët ato ditë të para të prillit

Kosovë
Ky është aeroplani ushtarak i NATO-s që hodhi më së shumti bomba mbi Serbi më 1999

Ky është aeroplani ushtarak i NATO-s që hodhi më së shumti bomba mbi Serbi më 1999

Kosovë
Rohde: Kontingjenti gjerman i shtuar në KFOR, përkushtim për paqe në Kosovë

Rohde: Kontingjenti gjerman i shtuar në KFOR, përkushtim për paqe në Kosovë

Siguri
Beogradi në flakë, Cvijiq: Bombardimi i NATO-s ishte kulmi tragjik i politikës vetëvrasëse të Sllobodan Millosheviqit

Beogradi në flakë, Cvijiq: Bombardimi i NATO-s ishte kulmi tragjik i politikës vetëvrasëse të Sllobodan Millosheviqit

Kosovë
Njësia Speciale e KFOR-it zhvillon stërvitje, ruan gatishmërinë operacionale

Njësia Speciale e KFOR-it zhvillon stërvitje, ruan gatishmërinë operacionale

Siguri
KFOR-i me aktivitete trajnuese për ta ruajtur gatishmërinë operacionale

KFOR-i me aktivitete trajnuese për ta ruajtur gatishmërinë operacionale

Siguri
Çfarë dihet për praninë e ushtrisë serbe afër kufirit me Kosovën?

Çfarë dihet për praninë e ushtrisë serbe afër kufirit me Kosovën?

Kosovë
KFOR kërkon nga Kosova dhe Serbia të përmbahen nga veprimet përshkallëzuese

KFOR kërkon nga Kosova dhe Serbia të përmbahen nga veprimet përshkallëzuese

Siguri
Kurti publikon pamje, forcat ushtarake serbe shihen pranë kufirit me Kosovën

Kurti publikon pamje, forcat ushtarake serbe shihen pranë kufirit me Kosovën

Kosovë
Stoltenberg pas takimit me kryeministrin slloven: Sllovenia e gatshme të rris kontributin e saj në Kosovë përmes KFOR-it

Stoltenberg pas takimit me kryeministrin slloven: Sllovenia e gatshme të rris kontributin e saj në Kosovë përmes KFOR-it

Kosovë
Bullgaria rrit praninë e saj në Kosovë – dërgon kontingjent prej 100 trupash në misionin e NATO-s

Bullgaria rrit praninë e saj në Kosovë – dërgon kontingjent prej 100 trupash në misionin e NATO-s

Kosovë
Ulutash takon shefen e Zyrës për Këshillin e Evropës, bisedojnë për sigurinë dhe dialogun Kosovë-Serbi

Ulutash takon shefen e Zyrës për Këshillin e Evropës, bisedojnë për sigurinë dhe dialogun Kosovë-Serbi

Siguri
Presidentja Osmani në iftar me ushtarët turq të KFOR-it: Shërbejnë larg vendit e familjeve të tyre që të ketë paqe e siguri në Kosovë

Presidentja Osmani në iftar me ushtarët turq të KFOR-it: Shërbejnë larg vendit e familjeve të tyre që të ketë paqe e siguri në Kosovë

Kosovë
Deklarata e Vuçiqit për luftë konsiderohet si kërcënim serioz ndaj Kosovës

Deklarata e Vuçiqit për luftë konsiderohet si kërcënim serioz ndaj Kosovës

Siguri
Siguria në Kosovë, komandanti i KFOR-it takon ambasadorët e QUINT-it

Siguria në Kosovë, komandanti i KFOR-it takon ambasadorët e QUINT-it

Kosovë