LAJMI I FUNDIT:
Kelechi Iheanacho

Kelechi Iheanacho

31 Artikuj

Interi po projekton transferimin e dy lojtarëve nga Anglia me kosto zero

Interi po projekton transferimin e dy lojtarëve nga Anglia me kosto zero

Serie A
Nga Osimhen te Boniface dhe Moffi – A e ka Nigeria sulmin më të mirë në botë?

Nga Osimhen te Boniface dhe Moffi – A e ka Nigeria sulmin më të mirë në botë?

Ndërkombëtare
Man City fiton me lehtësi ndaj Leicester Cityt dhe vazhdon trysninë ndaj Arsenalit

Man City fiton me lehtësi ndaj Leicester Cityt dhe vazhdon trysninë ndaj Arsenalit

Premier League
Si arriti Manchester City të fitojë mbi 750 milionë funte për shitjet e lojtarëve: Nga Sancho te Sterling, Torres e Jesus

Si arriti Manchester City të fitojë mbi 750 milionë funte për shitjet e lojtarëve: Nga Sancho te Sterling, Torres e Jesus

Premier League
Goli spektakolar i Iheanachos dhe dita e keqe e Salah në fitoren e Nigerisë ndaj Egjiptit

Goli spektakolar i Iheanachos dhe dita e keqe e Salah në fitoren e Nigerisë ndaj Egjiptit

Përfaqësueset
Salah, Mane, Kessie e Aubameyang: Kush janë 15 lojtarët më të mirë në Kupën e Kombeve të Afrikës 2021?

Salah, Mane, Kessie e Aubameyang: Kush janë 15 lojtarët më të mirë në Kupën e Kombeve të Afrikës 2021?

Përfaqësueset
Sulmuesit që mund të zëvendësojnë Firminon në Liverpool sezonin e ardhshëm

Sulmuesit që mund të zëvendësojnë Firminon në Liverpool sezonin e ardhshëm

Premier League
Me fitoren ndaj Crystal Palace, Leicesteri forcon pozitën e tretë

Me fitoren ndaj Crystal Palace, Leicesteri forcon pozitën e tretë

Premier League
Leicesteri nënshtron Unitedin dhe vazhdon në gjysmëfinale të FA Cup

Leicesteri nënshtron Unitedin dhe vazhdon në gjysmëfinale të FA Cup

Ndërkombëtare
Iheanacho shënon një ‘perlë’ ndaj Burnley dhe hedh kandidaturën për golin më të mirë të sezonit

Iheanacho shënon një ‘perlë’ ndaj Burnley dhe hedh kandidaturën për golin më të mirë të sezonit

Premier League
Lojtarët e mbivlerësuar në secilin nga 20 klubet e Ligës Premier – emra që nuk pritet të jenë në këtë listë, por ka diçka që nuk shkon me vlerësimet për ta

Lojtarët e mbivlerësuar në secilin nga 20 klubet e Ligës Premier – emra që nuk pritet të jenë në këtë listë, por ka diçka që nuk shkon me vlerësimet për ta

Premier League
Akademia e Manchester Cityt ndër më të mirat në botë – formacioni me 11 lojtarë që i ka shitur e sot vlera e tyre është 340 milionë euro

Akademia e Manchester Cityt ndër më të mirat në botë – formacioni me 11 lojtarë që i ka shitur e sot vlera e tyre është 340 milionë euro

Premier League
Marca zgjedh formacionin më të dobët të sezonit të shkuar – Karius, Bonucci, Sanchez e Ozil në 11-she

Marca zgjedh formacionin më të dobët të sezonit të shkuar – Karius, Bonucci, Sanchez e Ozil në 11-she

Ndërkombëtare
Nigeria publikon listën përfundimtare për ‘Rusia 2018’

Nigeria publikon listën përfundimtare për ‘Rusia 2018’

Përfaqësueset
Zyrtare: Leicester City transferon Iheanachon (Foto)

Zyrtare: Leicester City transferon Iheanachon (Foto)

Premier League
Guardiola tashmë ia ka hapur derën tre lojtarëve

Guardiola tashmë ia ka hapur derën tre lojtarëve

Premier League
City planifikon t’i fitojë 100 milionë funte nga 10 largime

City planifikon t’i fitojë 100 milionë funte nga 10 largime

Premier League
Iheanacho largohet nga City, por mbetet në Ligën Premier

Iheanacho largohet nga City, por mbetet në Ligën Premier

Serie A
City shet dy futbollistë për t’i bërë vend Sanchezit

City shet dy futbollistë për t’i bërë vend Sanchezit

Premier League
City dy gola të shpejtë për pesë minuta (Video)

City dy gola të shpejtë për pesë minuta (Video)

Premier League
Barca, lehtë dhe me shumë gola (Video)

Barca, lehtë dhe me shumë gola (Video)

Liga e Kampionëve
Shtatë talentët nigerianë që mund ta shndërrojnë Nigerinë në superfuqi futbolli (Foto)

Shtatë talentët nigerianë që mund ta shndërrojnë Nigerinë në superfuqi futbolli (Foto)

Lavdim Pireva
Këto janë statistikat brilante të Iheanachos këtë sezon në Ligën Premier

Këto janë statistikat brilante të Iheanachos këtë sezon në Ligën Premier

Premier League
City nuk gabon, fiton edhe ndeshjen e pestë me goleadë (Video)

City nuk gabon, fiton edhe ndeshjen e pestë me goleadë (Video)

Premier League