LAJMI I FUNDIT:

KB Vëllaznimi

179 Artikuj

Ylli ka fituar në vazhdime ndaj Vëllaznimit

Ylli ka fituar në vazhdime ndaj Vëllaznimit

Basketboll
Trepça vazhdon me fitore, mund Vëllaznimin në Gjakovë

Trepça vazhdon me fitore, mund Vëllaznimin në Gjakovë

Super Liga
Sfida interesante në xhiron e katërt në Superligën e Kosovës në basketboll

Sfida interesante në xhiron e katërt në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Takime interesante këtë mesjavë në Superligën e Kosovës në basketboll

Takime interesante këtë mesjavë në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Rahoveci e nis me fitore, mposht thellë Vëllaznimin

Rahoveci e nis me fitore, mposht thellë Vëllaznimin

Super Liga
Ndeshje interesante në Superligën e femrave në basketboll

Ndeshje interesante në Superligën e femrave në basketboll

Super Liga
Fillon Superliga, sfidohen rivalët e vjetër: Peja-Prishtina dhe Bashkimi-Trepça që në start

Fillon Superliga, sfidohen rivalët e vjetër: Peja-Prishtina dhe Bashkimi-Trepça që në start

Super Liga
Sigal Prishtina eliminon Vëllaznimin, në gjysmëfinale të Superkupës kuan ndaj Rahovecit

Sigal Prishtina eliminon Vëllaznimin, në gjysmëfinale të Superkupës kuan ndaj Rahovecit

Basketboll
Sigal Prishtina-Vëllaznimi, sfida çerekfinale të Superkupës

Sigal Prishtina-Vëllaznimi, sfida çerekfinale të Superkupës

Basketboll
Rahoveci-Trepça, skuadrat premtojnë maksimumin në çerekfinale të Superkupës

Rahoveci-Trepça, skuadrat premtojnë maksimumin në çerekfinale të Superkupës

Basketboll
Zyrtare: KB Vëllaznimi transferon Chris Hortmanin nga Superliga e Kroacisë

Zyrtare: KB Vëllaznimi transferon Chris Hortmanin nga Superliga e Kroacisë

Basketboll
Konfirmohen ekipet e Superligës për ediconin 2020/21, tetë klube pjesëmarrëse

Konfirmohen ekipet e Superligës për ediconin 2020/21, tetë klube pjesëmarrëse

Basketboll
FBK vendos që Lipjanin dhe Feronikelin t’i largojë nga Superliga – Vëllaznimi rikthehet në elitë, Trepça luan play-out

FBK vendos që Lipjanin dhe Feronikelin t’i largojë nga Superliga – Vëllaznimi rikthehet në elitë, Trepça luan play-out

Basketboll
Basketboll, Vëllaznimi fiton Kupën në Ligën e Parë

Basketboll, Vëllaznimi fiton Kupën në Ligën e Parë

Basketboll
Vëllaznimi vazhdon i pamposhtur në basketboll

Vëllaznimi vazhdon i pamposhtur në basketboll

Basketboll
Për herë të parë, Feronikeli ngjitet në Superligën e Kosovës në basketboll

Për herë të parë, Feronikeli ngjitet në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
Përfundon afati kalimtar vjeshtor në basketboll, lista me të gjitha transferimet

Përfundon afati kalimtar vjeshtor në basketboll, lista me të gjitha transferimet

Super Liga
Klubet e basketbollit që e kanë fituar Kupën e Kosovës ndër vite

Klubet e basketbollit që e kanë fituar Kupën e Kosovës ndër vite

Basketboll
Vëllaznimi ose Kerasan Prishtina, cila do të largohet nga elita

Vëllaznimi ose Kerasan Prishtina, cila do të largohet nga elita

Super Liga
Sonte xhiroja e rradhës në basketboll, takimi i parë Vëllaznimi-Bashkimi

Sonte xhiroja e rradhës në basketboll, takimi i parë Vëllaznimi-Bashkimi

Super Liga
Peja pa probleme ndaj Vëllaznimit

Peja pa probleme ndaj Vëllaznimit

Superliga
Në “Shani Nushi” rinis kampionati basketbollistik kosovar

Në “Shani Nushi” rinis kampionati basketbollistik kosovar

Super Liga
Fitore e rëndësishme e Rahovecit në udhëtim (Video)

Fitore e rëndësishme e Rahovecit në udhëtim (Video)

Super Liga
Fitore e lartë e Trepçës ndaj Vëllaznimit

Fitore e lartë e Trepçës ndaj Vëllaznimit

Super Liga