LAJMI I FUNDIT:

Karteli Sinaloa

24 Artikuj

Pamjet tregojnë kolonën e përforcimeve policore në momentin kur u nisën për t’iu bashkuar luftës kundër kartelit Sinaloa

Pamjet tregojnë kolonën e përforcimeve policore në momentin kur u nisën për t’iu bashkuar luftës kundër kartelit Sinaloa

Amerika
Shtëpia e re e Ovidio Guzman – imazhe të Altiplanos, burgu i sigurisë maksimale ku po mbahet djali i El Chapo-s

Shtëpia e re e Ovidio Guzman – imazhe të Altiplanos, burgu i sigurisë maksimale ku po mbahet djali i El Chapo-s

Amerika
Kush është Ovidio Guzman, djali i ‘El Chapo-s’ dhe pse njihet me nofkën “El Raton”?

Kush është Ovidio Guzman, djali i ‘El Chapo-s’ dhe pse njihet me nofkën “El Raton”?

Amerika
Djali i “El Chapo-s” kalon natën e parë në të njëjtin burg nga i cili u arratisë i ati në vitin 2015 – pamje arkiv të burgut

Djali i “El Chapo-s” kalon natën e parë në të njëjtin burg nga i cili u arratisë i ati në vitin 2015 – pamje arkiv të burgut

Amerika
Arrestimi i djalit të El Chapo-s, anëtari i bandës Sinaloa gjuan me snajper të kalibrit 50 në përpjekje për të goditur aeroplanin ushtarak meksikan

Arrestimi i djalit të El Chapo-s, anëtari i bandës Sinaloa gjuan me snajper të kalibrit 50 në përpjekje për të goditur aeroplanin ushtarak meksikan

Amerika
Karteli Sinaloa ka lidhur aleanca me mafi shqiptare, mediumi argjentinas tregon shtrirjen e lidhjeve në Ballkan

Karteli Sinaloa ka lidhur aleanca me mafi shqiptare, mediumi argjentinas tregon shtrirjen e lidhjeve në Ballkan

Amerika Latine
Karteli i Sinaloas aleat me mafien shqiptare, mediat meksikane publikojnë emrat

Karteli i Sinaloas aleat me mafien shqiptare, mediat meksikane publikojnë emrat

Shqipëri
Arrestuan bosin e kartelit meksikan, ushtarët rrethohen nga 60 burra të armatosur – publikohen pamjet e të shtënave

Arrestuan bosin e kartelit meksikan, ushtarët rrethohen nga 60 burra të armatosur – publikohen pamjet e të shtënave

Amerika Latine
Karteli i El Chapo-s torturoi anëtarët rivalë të bandës, dhe i vari trupat e tyre gjysmë të zhveshur në një urë

Karteli i El Chapo-s torturoi anëtarët rivalë të bandës, dhe i vari trupat e tyre gjysmë të zhveshur në një urë

Amerika Latine
Kjo grua mund ta shkatërrojë kartelin famëkeq Sinaloa, nëse arrin marrëveshje me SHBA-të

Kjo grua mund ta shkatërrojë kartelin famëkeq Sinaloa, nëse arrin marrëveshje me SHBA-të

Amerika
Ekzekutohet njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të El Chapos, e quanin Chino Antrax – udhëhiqte me njësinë e vrasësve profesionistë

Ekzekutohet njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të El Chapos, e quanin Chino Antrax – udhëhiqte me njësinë e vrasësve profesionistë

Nga Bota
Presidenti meksikan filmohet duke shtrënguar duart me të ëmën e El Chapos

Presidenti meksikan filmohet duke shtrënguar duart me të ëmën e El Chapos

Nga Bota
Publikohen pamje të papara të El Chapos, gardianët e rruajnë dhe ia marrin gjurmën e gishtërinjve – e pyesin edhe për profesionin

Publikohen pamje të papara të El Chapos, gardianët e rruajnë dhe ia marrin gjurmën e gishtërinjve – e pyesin edhe për profesionin

Nga Bota
Qeveria meksikane shet tri shtëpitë e El Chapos për 228 mijë dollarë, pavarësisht se ato vlejnë një milion – brenda tyre ka tunele sekrete

Qeveria meksikane shet tri shtëpitë e El Chapos për 228 mijë dollarë, pavarësisht se ato vlejnë një milion – brenda tyre ka tunele sekrete

Nga Bota
Kishte ndihmuar në arrestimin e djalit të El Chapos, polici meksikan qëllohet me 155 plumba në parking  dhe atë në mes të ditës

Kishte ndihmuar në arrestimin e djalit të El Chapos, polici meksikan qëllohet me 155 plumba në parking  dhe atë në mes të ditës

Nga Bota
Vrasëset tërheqëse të “El Chapo-s” së ri të Meksikës – njihuni me femrat që po e përdorin bukurinë për të mbytur rivalët e drogës

Vrasëset tërheqëse të “El Chapo-s” së ri të Meksikës – njihuni me femrat që po e përdorin bukurinë për të mbytur rivalët e drogës

Nga Bota
I shpëtoi policisë, vëllai i madh liroi edhe të voglin – zbulohet skenari i masakrës midis kartelit të drogës dhe forcave policore në Meksikë

I shpëtoi policisë, vëllai i madh liroi edhe të voglin – zbulohet skenari i masakrës midis kartelit të drogës dhe forcave policore në Meksikë

Nga Bota
Presidenti meksikan mbron vendimin për ta liruar djalin e El Chapos: Arrestimi i një krimineli, nuk ka më shumë vlerë se shpëtimi i shumë njerëzve

Presidenti meksikan mbron vendimin për ta liruar djalin e El Chapos: Arrestimi i një krimineli, nuk ka më shumë vlerë se shpëtimi i shumë njerëzve

Nga Bota
Për ta kapur u deshën të zhvillohen luftime të ashpra mes forcave të sigurisë dhe kartelit Sinaloa, autoritet meksikane lirojnë djalin e El Chapos – për pak sa nuk u përgjak i tërë qyteti  

Për ta kapur u deshën të zhvillohen luftime të ashpra mes forcave të sigurisë dhe kartelit Sinaloa, autoritet meksikane lirojnë djalin e El Chapos – për pak sa nuk u përgjak i tërë qyteti  

Nga Bota
Kush është djali i ‘El Chapos’ për të cilin karteli i drogës ‘dogji’ qytetin

Kush është djali i ‘El Chapos’ për të cilin karteli i drogës ‘dogji’ qytetin

Nga Bota
Narko-dilerja e kartelit të fuqishëm gjendet e vdekur, lavdërohej për jetën luksoze – vdes në rrethana misterioze

Narko-dilerja e kartelit të fuqishëm gjendet e vdekur, lavdërohej për jetën luksoze – vdes në rrethana misterioze

Nga Bota
Lufta për tunelet e El Chapos, karteli i tij nuk është shkatërruar – me këto tunele fitojnë miliarda dollarë

Lufta për tunelet e El Chapos, karteli i tij nuk është shkatërruar – me këto tunele fitojnë miliarda dollarë

Nga Bota
E gjithë bota foli sesi El Chapo ishte arratisur nga burgu përmes një tuneli – për muaj të tërë kishte qëndruar i fshehur – ishte aktori i njohur holivudian që e “tradhtoi”

E gjithë bota foli sesi El Chapo ishte arratisur nga burgu përmes një tuneli – për muaj të tërë kishte qëndruar i fshehur – ishte aktori i njohur holivudian që e “tradhtoi”

Nga Bota
Nga Cosa Nostra te mafia shqiptare: 14 organizatat më të frikshme kriminale

Nga Cosa Nostra te mafia shqiptare: 14 organizatat më të frikshme kriminale

Shqipëri