LAJMI I FUNDIT:

Kartelët e drogës

24 Artikuj

Çfarë dihet për ish-kreun e policisë së Meksikës që ‘përfundoi në listën e pagave të El Chapo-s’ – që mund të dënohet me burgim të përjetshëm?

Çfarë dihet për ish-kreun e policisë së Meksikës që ‘përfundoi në listën e pagave të El Chapo-s’ – që mund të dënohet me burgim të përjetshëm?

Nga Bota
Cilët janë kriminelët famëkeq që do ta ndajnë burgun Altiplano bashkë me Guzmán?

Cilët janë kriminelët famëkeq që do ta ndajnë burgun Altiplano bashkë me Guzmán?

Lindi Gjikolli
Anëtarët e kartelit më të fuqishëm meksikan u shpërndajnë dhurata fëmijëve për Krishtlindje, gjithçka ndodhë pak metra larg stacionit të policisë

Anëtarët e kartelit më të fuqishëm meksikan u shpërndajnë dhurata fëmijëve për Krishtlindje, gjithçka ndodhë pak metra larg stacionit të policisë

Amerika Latine
Bilanc i zi, mbi 36.500 viktima të narko-kartelëve në Meksikë gjatë vitit të kaluar

Bilanc i zi, mbi 36.500 viktima të narko-kartelëve në Meksikë gjatë vitit të kaluar

Amerika Latine
Arratisje nga burgu, banditët e armatosur dhe me uniforma të ushtrisë “shpëtuan” liderin e kartelit meksikan

Arratisje nga burgu, banditët e armatosur dhe me uniforma të ushtrisë “shpëtuan” liderin e kartelit meksikan

Amerika Latine
Transportonin municion me dy kamionë, vidhen nëntë milionë fishekë në Meksikë

Transportonin municion me dy kamionë, vidhen nëntë milionë fishekë në Meksikë

Amerika Latine
Gjenden trupat e 19 personave të djegur afër kufirit meksikan me SHBA-në

Gjenden trupat e 19 personave të djegur afër kufirit meksikan me SHBA-në

Amerika Latine
Nuk po xhirohej ndonjë film, pamjet janë reale: Lufta ndërmjet karteleve të drogës dhe ushtrisë në Meksikë

Nuk po xhirohej ndonjë film, pamjet janë reale: Lufta ndërmjet karteleve të drogës dhe ushtrisë në Meksikë

Nga Bota
Coronavirusi dhe droga: Si mund ta shndërrojnë bandat kriminale këtë krizë në një mundësi

Coronavirusi dhe droga: Si mund ta shndërrojnë bandat kriminale këtë krizë në një mundësi

Nga Bota
Gjakderdhja në Meksikë nuk ka të ndalur, motra e liderit të kartelit vritet në dasmën e saj – dhëndri rrëmbehet pas masakrës në kishë

Gjakderdhja në Meksikë nuk ka të ndalur, motra e liderit të kartelit vritet në dasmën e saj – dhëndri rrëmbehet pas masakrës në kishë

Nga Bota
Momenti kur vrasësit me pagesë të kartelit meksikan futen në spital dhe rrëmbejnë një pacient, i cili më vonë u gjet i vdekur nga policia

Momenti kur vrasësit me pagesë të kartelit meksikan futen në spital dhe rrëmbejnë një pacient, i cili më vonë u gjet i vdekur nga policia

Nga Bota
SHBA përcakton kartelet meksikane të drogës si “organizata terroriste”

SHBA përcakton kartelet meksikane të drogës si “organizata terroriste”

Nga Bota
Vrasja e nëntë amerikanëve në Meksikë, babai i njërës prej viktimave tregon se si kartelet e drogës i kishin vrarë dy të afërm të tjerë në vitin 2009

Vrasja e nëntë amerikanëve në Meksikë, babai i njërës prej viktimave tregon se si kartelet e drogës i kishin vrarë dy të afërm të tjerë në vitin 2009

Nga Bota
Njolla gjaku, vetura të bëra shosh nga plumbat dhe fëmijë të plagosur – publikohen pamje të reja të vrasjes së nëntë amerikanëve nga kartelet e drogës në Meksikë

Njolla gjaku, vetura të bëra shosh nga plumbat dhe fëmijë të plagosur – publikohen pamje të reja të vrasjes së nëntë amerikanëve nga kartelet e drogës në Meksikë

Nga Bota
Tri nëna dhe gjashtë fëmijë u vranë nga kartelet e drogës derisa po shkonin në një dasmë, publikohen detaje dhe pamje të reja të ngjarjes që tronditi Amerikën

Tri nëna dhe gjashtë fëmijë u vranë nga kartelet e drogës derisa po shkonin në një dasmë, publikohen detaje dhe pamje të reja të ngjarjes që tronditi Amerikën

Nga Bota
Familjet amerikane po shkonin në një dasmë, kartelet e drogës vrasin tri gra dhe gjashtë fëmijë – Trump kërkon “t’i fshijë ata nga faqja e dheut”

Familjet amerikane po shkonin në një dasmë, kartelet e drogës vrasin tri gra dhe gjashtë fëmijë – Trump kërkon “t’i fshijë ata nga faqja e dheut”

Nga Bota
I shpëtoi policisë, vëllai i madh liroi edhe të voglin – zbulohet skenari i masakrës midis kartelit të drogës dhe forcave policore në Meksikë

I shpëtoi policisë, vëllai i madh liroi edhe të voglin – zbulohet skenari i masakrës midis kartelit të drogës dhe forcave policore në Meksikë

Nga Bota
Rojet bregdetare amerikane kapin nëndetësen që kontrabandonte mbi 5 mijë kilogramë kokainë

Rojet bregdetare amerikane kapin nëndetësen që kontrabandonte mbi 5 mijë kilogramë kokainë

Nga Bota
Qeveria meksikane shet në ankand veturat, helikopterët dhe aeroplanët e narko-kartelëve, paratë e mbledhura do t’i dhurohen familjeve të varfra (Foto/Video)

Qeveria meksikane shet në ankand veturat, helikopterët dhe aeroplanët e narko-kartelëve, paratë e mbledhura do t’i dhurohen familjeve të varfra (Foto/Video)

Nga Bota
Lufta për territor: Momenti kur ushtria meksikane dhe kartelët e drogës shkëmbejnë zjarr në qytet (Video)

Lufta për territor: Momenti kur ushtria meksikane dhe kartelët e drogës shkëmbejnë zjarr në qytet (Video)

Nga Bota
Ndjekja si në filma: Lordi i drogës vritet nga helikopteri, në luftë me forcat meksikane (Video)

Ndjekja si në filma: Lordi i drogës vritet nga helikopteri, në luftë me forcat meksikane (Video)

Nga Bota
Los Zetas: Si e krijuan 34 komandot, kartelin më brutal të drogës në histori? (Foto)

Los Zetas: Si e krijuan 34 komandot, kartelin më brutal të drogës në histori? (Foto)

Nga Bota
Vrasje, korrupsion dhe drogë: Ish-polici që ndërtoi perandorinë e drogës

Vrasje, korrupsion dhe drogë: Ish-polici që ndërtoi perandorinë e drogës

Nga Bota
Rrëfimi shokues i vrasëses meksikane: Kam bërë seks me kufoma pa kokë dhe kam pirë gjakun e tyre (Foto)

Rrëfimi shokues i vrasëses meksikane: Kam bërë seks me kufoma pa kokë dhe kam pirë gjakun e tyre (Foto)

Nga Bota