LAJMI I FUNDIT:

Kampionati Botëror

351 Artikuj

Fotografia më e pëlqyer në histori të Instagramit – Messi pozoi me një trofe fals të Kupës së Botës

Fotografia më e pëlqyer në histori të Instagramit – Messi pozoi me një trofe fals të Kupës së Botës

Ndërkombëtare
Në Katar është vendosur se çfarë do të bëjnë me dhomën ku qëndroi Messi gjatë Botërorit

Në Katar është vendosur se çfarë do të bëjnë me dhomën ku qëndroi Messi gjatë Botërorit

Ndërkombëtare
Edhe pse kërkohet nga klubet kryesore pas paraqitjes mbresëlënëse në Botëror, Gakpo ka në mendje vetëm një skuadër

Edhe pse kërkohet nga klubet kryesore pas paraqitjes mbresëlënëse në Botëror, Gakpo ka në mendje vetëm një skuadër

Ndërkombëtare
Capello: Ronaldo ishte arrogant dhe i pavolitshëm për skuadrën në Botëror

Capello: Ronaldo ishte arrogant dhe i pavolitshëm për skuadrën në Botëror

Ndërkombëtare
Heroi argjentinas Martinez ndjek shembullin e Di Marias dhe bën tatuazh Kupën e Botës

Heroi argjentinas Martinez ndjek shembullin e Di Marias dhe bën tatuazh Kupën e Botës

Përfaqësueset
FIFA thyen heshtjen në lidhje me ndërhyrjen e ‘Salt Bae’ në festimet për Kupën e Botës: Do të ndërmerren veprime të brendshme

FIFA thyen heshtjen në lidhje me ndërhyrjen e ‘Salt Bae’ në festimet për Kupën e Botës: Do të ndërmerren veprime të brendshme

Ndërkombëtare
Pas shkeljes së rregullave në finalen e Botërorit, Nusret Gokces i ndalohet pjesëmarrja në finalen e US Open Cup

Pas shkeljes së rregullave në finalen e Botërorit, Nusret Gokces i ndalohet pjesëmarrja në finalen e US Open Cup

Yjet
Moza bint Nasser mahniti me paraqitjen e saj gjatë gjithë Botërorit

Moza bint Nasser mahniti me paraqitjen e saj gjatë gjithë Botërorit

Modë
Pritja më e paharruar është organizuar për Gvardiol në qytetin e lindjes së babait të tij

Pritja më e paharruar është organizuar për Gvardiol në qytetin e lindjes së babait të tij

Ndërkombëtare
Krahasimi në numra i Maradonas dhe Messit tregon se pishtari tashmë ndodhet në duart e Lionel

Krahasimi në numra i Maradonas dhe Messit tregon se pishtari tashmë ndodhet në duart e Lionel

Ndërkombëtare
Krahasimi i Messit dhe Mbappes në moshën 23 vjeçare – statistika mjaft premtuese për francezin

Krahasimi i Messit dhe Mbappes në moshën 23 vjeçare – statistika mjaft premtuese për francezin

Ndërkombëtare
Shaka mes legjendash, Totti e ngacmon Del Pieron duke e quajtur ‘shofer tramvaji’

Shaka mes legjendash, Totti e ngacmon Del Pieron duke e quajtur ‘shofer tramvaji’

Ndërkombëtare
Lojtarët e Francës priten si heronj në shtëpi

Lojtarët e Francës priten si heronj në shtëpi

Përfaqësueset
Lëndimi i Varane nuk është serioz, ai do të jetë në dispozicion të Unitedit porsa të kthehet

Lëndimi i Varane nuk është serioz, ai do të jetë në dispozicion të Unitedit porsa të kthehet

Premier League
Bale pjesë e formacionit më të keq të Botërorit

Bale pjesë e formacionit më të keq të Botërorit

Përfaqësueset
Mënyra e zgjedhjes së portierit më të mirë në Botëror

Mënyra e zgjedhjes së portierit më të mirë në Botëror

Përfaqësueset
Franca do të duket ndryshe në ‘Botërorin 2026’: Njëmbëdhjetëshi i mundshëm

Franca do të duket ndryshe në ‘Botërorin 2026’: Njëmbëdhjetëshi i mundshëm

Përfaqësueset
Nga Klose te Fenomeni, Messi e Mbappe: Golashënuesit më të mirë në histori të Kampionatit Botëror

Nga Klose te Fenomeni, Messi e Mbappe: Golashënuesit më të mirë në histori të Kampionatit Botëror

Ndërkombëtare
U zëvendësua pas 40 minutash, Dembele kritikohet për paraqitjen në finale të Botërorit

U zëvendësua pas 40 minutash, Dembele kritikohet për paraqitjen në finale të Botërorit

Përfaqësueset
Festa e çmendur e Cassanos, hidhet në pishinën më ujë të ftohtë pas triumfit të Messit në Botëror

Festa e çmendur e Cassanos, hidhet në pishinën më ujë të ftohtë pas triumfit të Messit në Botëror

Ndërkombëtare
Miku i Ronaldos, Piers Morgan thotë se lojtarët e Francës ishin helmuar, ndërsa pas kritikave bën një deklaratë ngacmuese

Miku i Ronaldos, Piers Morgan thotë se lojtarët e Francës ishin helmuar, ndërsa pas kritikave bën një deklaratë ngacmuese

Ndërkombëtare
Kylian Mbappe fiton Këpucën e Artë – golashënuesi më i mirë në ‘Katar 2022’

Kylian Mbappe fiton Këpucën e Artë – golashënuesi më i mirë në ‘Katar 2022’

Përfaqësueset
Raportohet për përçarje të thellë mes Benzema e Deschamps

Raportohet për përçarje të thellë mes Benzema e Deschamps

Përfaqësueset
Topi i Artë i Botërorit: Lista me të gjithë fituesit dhe si vendoset lojtari më i mirë i turneut

Topi i Artë i Botërorit: Lista me të gjithë fituesit dhe si vendoset lojtari më i mirë i turneut

Ndërkombëtare