LAJMI I FUNDIT:

Justin Gaethje

53 Artikuj

Moment tragjik për Charles Oliveira: Nuk e arrin peshën e duhur – i hiqet titulli

Moment tragjik për Charles Oliveira: Nuk e arrin peshën e duhur – i hiqet titulli

UFC
Gaethje fiton ndaj Chandler në njërin nga meçet më të mëdha të të gjitha kohërave në historinë e UFC

Gaethje fiton ndaj Chandler në njërin nga meçet më të mëdha të të gjitha kohërave në historinë e UFC

UFC
Gaethje tregohet i ashpër dhe banal ndaj McGregorit pas humbjes me nokaut nga Poirier

Gaethje tregohet i ashpër dhe banal ndaj McGregorit pas humbjes me nokaut nga Poirier

UFC
Renditja në kategorinë e peshave të lehta në UFC pas humbjes së McGregor

Renditja në kategorinë e peshave të lehta në UFC pas humbjes së McGregor

UFC
Dana White jep lajmin e madh për rikthimin e Khabib Nurmagomedov në UFC

Dana White jep lajmin e madh për rikthimin e Khabib Nurmagomedov në UFC

UFC
Top 25 yjet më të paguar në UFC për vitin 2020

Top 25 yjet më të paguar në UFC për vitin 2020

Sportet Luftarake
UFC zgjodhi përballjet më të zjarrta dhe luftëtarët më të mirë për vitin 2020 – mbesin jashtë Khabib dhe Conor

UFC zgjodhi përballjet më të zjarrta dhe luftëtarët më të mirë për vitin 2020 – mbesin jashtë Khabib dhe Conor

Sportet Luftarake
Dustin Poirier mund të zëvendësohet nga Justin Gaethje nga UFC për rikthimin e McGregorit

Dustin Poirier mund të zëvendësohet nga Justin Gaethje nga UFC për rikthimin e McGregorit

Sportet Luftarake
Trajneri i Khabib Nurmagomedov pranon se nuk ishte në dijeni për pensionimin e yllit të UFC-së deri në momentin e fjalimit shokues

Trajneri i Khabib Nurmagomedov pranon se nuk ishte në dijeni për pensionimin e yllit të UFC-së deri në momentin e fjalimit shokues

Sportet Luftarake
Momenti vendimtar kur u përcaktua se Khabib do të mposhte Gaethjen – shtrëngimi i pamëshirshëm

Momenti vendimtar kur u përcaktua se Khabib do të mposhte Gaethjen – shtrëngimi i pamëshirshëm

Sportet Luftarake
Khabib ka humbur vetëm dy raunde në gjithë karrierën e tij si i pamposhtur në UFC

Khabib ka humbur vetëm dy raunde në gjithë karrierën e tij si i pamposhtur në UFC

Sportet Luftarake
Khabibi u pensionua nga UFC,  mirëpo kushëriri i tij Usman Nurmagomedov është edhe më i frikshëm – rekordi flet më mirë për të

Khabibi u pensionua nga UFC, mirëpo kushëriri i tij Usman Nurmagomedov është edhe më i frikshëm – rekordi flet më mirë për të

Sportet Luftarake
Gaethje i kërkoi duel, McGregor e quajti të turpshme paraqitjen e amerikanit ndaj Khabib

Gaethje i kërkoi duel, McGregor e quajti të turpshme paraqitjen e amerikanit ndaj Khabib

Sportet Luftarake
Jo vetëm titulli në UFC 254 – Khabib u pasurua edhe me shumë milionë euro, fitoi dyfish më shumë se Gaethje

Jo vetëm titulli në UFC 254 – Khabib u pasurua edhe me shumë milionë euro, fitoi dyfish më shumë se Gaethje

Sportet Luftarake
Jon Jones me shumë reagime pas fitores së Khabibit – Nga hedhja poshtë e kërkesës për t’u shpallur numër 1 në UFC deri te urimi për fitoren

Jon Jones me shumë reagime pas fitores së Khabibit – Nga hedhja poshtë e kërkesës për t’u shpallur numër 1 në UFC deri te urimi për fitoren

Sportet Luftarake
Gaethje tregon se çfarë i tha Khabibit teksa ai ishte duke qarë në dysheme pas fitores

Gaethje tregon se çfarë i tha Khabibit teksa ai ishte duke qarë në dysheme pas fitores

Sportet Luftarake
Nate Diaz nuk ishte i impresionuar dhe përbuzi përballjen mes Khabib dhe Gaethje

Nate Diaz nuk ishte i impresionuar dhe përbuzi përballjen mes Khabib dhe Gaethje

Sportet Luftarake
Khabib me dedikim: Kur Allahu është me ty, askush nuk mundet të të thyej – faleminderit baba për gjithçka

Khabib me dedikim: Kur Allahu është me ty, askush nuk mundet të të thyej – faleminderit baba për gjithçka

Sportet Luftarake
Ronaldo me urim të veçantë për Khabibin pas titullit në UFC: Babai yt është krenar për ty

Ronaldo me urim të veçantë për Khabibin pas titullit në UFC: Babai yt është krenar për ty

Sportet Luftarake
Fjalët e para të Khabib pas titullit: Alhamdulillah, Zoti më dha gjithçka – bëhu i afërt me prindërit sepse të nesërmes nuk i dihet

Fjalët e para të Khabib pas titullit: Alhamdulillah, Zoti më dha gjithçka – bëhu i afërt me prindërit sepse të nesërmes nuk i dihet

Sportet Luftarake
Khabib ia dedikon fitoren babait të ndjerë, ndërsa konfirmon pensionimin nga UFC si premtim ndaj nënës së tij

Khabib ia dedikon fitoren babait të ndjerë, ndërsa konfirmon pensionimin nga UFC si premtim ndaj nënës së tij

Sportet Luftarake
Khabib Nurmagomedov fiton titullin në UFC 254, lë pa ndjenja në oktagon Justin Gaethje

Khabib Nurmagomedov fiton titullin në UFC 254, lë pa ndjenja në oktagon Justin Gaethje

Sportet Luftarake
McGregor jep parashikimin e tij për fituesin e përballjes Khabib-Gaethje

McGregor jep parashikimin e tij për fituesin e përballjes Khabib-Gaethje

Sportet Luftarake
Khabib rrugës për t’u bërë më i miri në histori të UFC nëse arrin të mposhtë Gaethjen

Khabib rrugës për t’u bërë më i miri në histori të UFC nëse arrin të mposhtë Gaethjen

Sportet Luftarake