LAJMI I FUNDIT:

Josip Ilicic

47 Artikuj

Lojtarët që kanë shënuar më së shumti gola në një ndeshje të vetme në Ligën e Kampionëve

Lojtarët që kanë shënuar më së shumti gola në një ndeshje të vetme në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Ilicic pranon transferimin te Milani

Ilicic pranon transferimin te Milani

Serie A
Milani, opsioni i vetëm për Josip Ilicic

Milani, opsioni i vetëm për Josip Ilicic

Serie A
Milani mund të përdorë klauzolën e Pessinas për të transferuar Ilicicin

Milani mund të përdorë klauzolën e Pessinas për të transferuar Ilicicin

Serie A
Sarri dëshiron një sulmues krahu te Lazio – Igli Tare ka dy shqiptarë në listën me pesë alternativa

Sarri dëshiron një sulmues krahu te Lazio – Igli Tare ka dy shqiptarë në listën me pesë alternativa

Serie A
Milani turpërohet në San Siro nga Atalanta

Milani turpërohet në San Siro nga Atalanta

Serie A
Mund t’ju kenë ikur këto super gola, Kike Garcia ndaj Realit dhe Josip Ilicic kundër Romës

Mund t’ju kenë ikur këto super gola, Kike Garcia ndaj Realit dhe Josip Ilicic kundër Romës

Ndërkombëtare
Atalanta 4-1 Roma, nota e Gjimshitit dhe të tjerëve

Atalanta 4-1 Roma, nota e Gjimshitit dhe të tjerëve

Serie A
Top 30 lojtarët që kanë përqindjen më të mirë të golave për ndeshje në histori të Ligës së Kampionëve

Top 30 lojtarët që kanë përqindjen më të mirë të golave për ndeshje në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Atalanta ‘mbretëron’ në Anfield, mposht Liverpoolin dhe lë gjithçka të hapur në Grupin D

Atalanta ‘mbretëron’ në Anfield, mposht Liverpoolin dhe lë gjithçka të hapur në Grupin D

Liga e Kampionëve
Kosova mposhtet edhe në takimin e dytë ndaj Sllovenisë – sfida e fundit është ajo me Moldavinë

Kosova mposhtet edhe në takimin e dytë ndaj Sllovenisë – sfida e fundit është ajo me Moldavinë

Përfaqësuesja e Kosovës
Formacioni i sezonit në Serie A – Ronaldo më i vlerësuari

Formacioni i sezonit në Serie A – Ronaldo më i vlerësuari

Serie A
Messi, Ronaldo, Benzema: Kush e ka fituar më së shumti çmimin ‘lojtari i ndeshjes’ brenda këtij sezoni në top pesë ligat evropiane?

Messi, Ronaldo, Benzema: Kush e ka fituar më së shumti çmimin ‘lojtari i ndeshjes’ brenda këtij sezoni në top pesë ligat evropiane?

Ndërkombëtare
Renditja e 20 lojtarëve që janë në garë për të fituar Topin e Artë në këtë vit

Renditja e 20 lojtarëve që janë në garë për të fituar Topin e Artë në këtë vit

Ndërkombëtare
Kështu duket renditja për Këpucën e Artë për edicionin 2019/20 – garë e ngushtë mes katër vendeve të para

Kështu duket renditja për Këpucën e Artë për edicionin 2019/20 – garë e ngushtë mes katër vendeve të para

Ndërkombëtare
Njëzet sulmuesit më të mirë në pesë ligat kryesore të Evropës këtë sezon bazuar në statistika

Njëzet sulmuesit më të mirë në pesë ligat kryesore të Evropës këtë sezon bazuar në statistika

Shkumbin Pireva
Josip Ilicic zgjidhjet lojtari i javës në Ligën e Kampionëve

Josip Ilicic zgjidhjet lojtari i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Josip Ilicic shënoi katër gola, futet në historikun e Ligës së Kampionëve

Josip Ilicic shënoi katër gola, futet në historikun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Valencia 3-4 Atalanta: Josip Ilicic me notë maksimale

Notat e lojtarëve, Valencia 3-4 Atalanta: Josip Ilicic me notë maksimale

Liga e Kampionëve
Triller me shtatë gola në “Mestalla” nën regjinë e Josip Ilicic , Atalanta në mesin e tetë më të mirave në LK

Triller me shtatë gola në “Mestalla” nën regjinë e Josip Ilicic , Atalanta në mesin e tetë më të mirave në LK

Liga e Kampionëve
Pjesa e parë: Atalanta po fiton në “Mestalla” ndaj Valencias

Pjesa e parë: Atalanta po fiton në “Mestalla” ndaj Valencias

Liga e Kampionëve
Messi as në top treshe, renditja për Topin e Artë 2020 – Prinë De Bruyne

Messi as në top treshe, renditja për Topin e Artë 2020 – Prinë De Bruyne

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atalanta 4-1 Valencia, Ilicic më i dalluari

Notat e lojtarëve: Atalanta 4-1 Valencia, Ilicic më i dalluari

Liga e Kampionëve
Atalanta shkatërron Valencian në përballjen e parë të Ligës së Kampionëve

Atalanta shkatërron Valencian në përballjen e parë të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve