LAJMI I FUNDIT:

Joe Biden

2153 Artikuj

Biden: NATO më e bashkuar se kurrë

Biden: NATO më e bashkuar se kurrë

Nga Bota
Kush janë “viktimat” e sanksioneve të fundit të SHBA-së ndaj Rusisë?

Kush janë “viktimat” e sanksioneve të fundit të SHBA-së ndaj Rusisë?

Nga Bota
Biden flet rreth sanksioneve të ashpra kundër Rusisë: Putini do të paguajë një çmim edhe më të lartë

Biden flet rreth sanksioneve të ashpra kundër Rusisë: Putini do të paguajë një çmim edhe më të lartë

Nga Bota
Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt – paralajmëron sanksione të ashpra kundër Rusisë

Biden takohet me gruan dhe vajzën e Navalnyt – paralajmëron sanksione të ashpra kundër Rusisë

Amerika
Biden: Putin është një bir k***** i çmendur

Biden: Putin është një bir k***** i çmendur

Amerika
Qeni i presidentit amerikan ka kafshuar agjentët e Shërbimit Sekret të paktën 24 herë

Qeni i presidentit amerikan ka kafshuar agjentët e Shërbimit Sekret të paktën 24 herë

Kuriozitete
Zbulohet historia e dashurisë “me shkuesi” e presidentit amerikan me gruan e tij Jill

Zbulohet historia e dashurisë “me shkuesi” e presidentit amerikan me gruan e tij Jill

Interesante
Biden siguron Zelenskyn se 60 miliardë dollarë ndihmë ushtarake do t’i dërgohen Ukrainës

Biden siguron Zelenskyn se 60 miliardë dollarë ndihmë ushtarake do t’i dërgohen Ukrainës

Nga Bota
Biden: “Absurd” fakti që SHBA-ja thuhet se do të ndalojë dërgimin e ndihmave në Ukrainë

Biden: “Absurd” fakti që SHBA-ja thuhet se do të ndalojë dërgimin e ndihmave në Ukrainë

Botë
Biden akuzon Kongresin për ‘rënien’ e qytetit ukrainas Avdiivka

Biden akuzon Kongresin për ‘rënien’ e qytetit ukrainas Avdiivka

Evropa
Nga SHBA-të, Shqipëria, Britania e Madhe, Gjermania e Turqia – urimet në 16-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Nga SHBA-të, Shqipëria, Britania e Madhe, Gjermania e Turqia – urimet në 16-vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Kosovë
Del në shitje modeli Cadillac ATS-V i cili ka qenë nën pronësi të presidentit amerikan

Del në shitje modeli Cadillac ATS-V i cili ka qenë nën pronësi të presidentit amerikan

Auto Lajme
Biden: Nuk ka dyshim që Putini është përgjegjës për vdekjen e Navalnyt

Biden: Nuk ka dyshim që Putini është përgjegjës për vdekjen e Navalnyt

Nga Bota
Zyrtari amerikan: Lufta në Ukrainë i kushtoi Rusisë 211 miliardë dollarë

Zyrtari amerikan: Lufta në Ukrainë i kushtoi Rusisë 211 miliardë dollarë

Evropa
16 vjet shtet, Presidenti Biden e uron Osmanin: Mbështesim përpjekjet për një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, si hap drejt njohjes reciproke përfundimtare

16 vjet shtet, Presidenti Biden e uron Osmanin: Mbështesim përpjekjet për një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, si hap drejt njohjes reciproke përfundimtare

Kosovë
Informatori i FBI-së akuzohet se gënjeu për lidhjet e Bidenëve me kompaninë ukrainase

Informatori i FBI-së akuzohet se gënjeu për lidhjet e Bidenëve me kompaninë ukrainase

Amerika
Shtëpia e Bardhë reagon ndaj deklaratës së Putinit “për të preferuarin e tij për zgjedhjet në SHBA”

Shtëpia e Bardhë reagon ndaj deklaratës së Putinit “për të preferuarin e tij për zgjedhjet në SHBA”

Nga Bota
Joe Biden e quan mbretëreshën Rania të Jordanisë – “mbretëresha Rihanna”

Joe Biden e quan mbretëreshën Rania të Jordanisë – “mbretëresha Rihanna”

Dështime
Mesazh për Joe Bidenin: Shteti palestinez duhet të bazohet në këto tri shtylla

Mesazh për Joe Bidenin: Shteti palestinez duhet të bazohet në këto tri shtylla

Hisham A. Hellyer
Putin tregon se preferon Bidenin për president të ardhshëm të SHBA-së

Putin tregon se preferon Bidenin për president të ardhshëm të SHBA-së

Amerika
Shtetet e Bashkuara paralajmërojnë për një “kërcënim serioz” lidhur me Rusinë – mediet amerikane raportojnë se bëhet fjalë për armë bërthamore në hapësirë

Shtetet e Bashkuara paralajmërojnë për një “kërcënim serioz” lidhur me Rusinë – mediet amerikane raportojnë se bëhet fjalë për armë bërthamore në hapësirë

Nga Bota
Biden letër Vuçiqit: Marrëveshja me Kosovën, hap kyç për stabilitet në rajon dhe Evropë

Biden letër Vuçiqit: Marrëveshja me Kosovën, hap kyç për stabilitet në rajon dhe Evropë

Kosovë
Biden reagoi ashpër ndaj deklaratave të Trumpit për NATO-n: E turpshme dhe e rrezikshme

Biden reagoi ashpër ndaj deklaratave të Trumpit për NATO-n: E turpshme dhe e rrezikshme

Amerika
Rezultatet e sondazhit të ABC News: 86 për qind e amerikanëve mendojnë se Biden është shumë i vjetër për një mandat tjetër

Rezultatet e sondazhit të ABC News: 86 për qind e amerikanëve mendojnë se Biden është shumë i vjetër për një mandat tjetër

Amerika