LAJMI I FUNDIT:

Jerusalem

116 Artikuj

Flamuri i Kosovës ngritet në Jerusalem në 75-vjetorin e shtetit të Izraelit

Flamuri i Kosovës ngritet në Jerusalem në 75-vjetorin e shtetit të Izraelit

Kosovë
Pesë persona goditen nga një veturë në Jerusalem, policia në kërkim të sulmuesit – publikohen pamjet rrëqethëse

Pesë persona goditen nga një veturë në Jerusalem, policia në kërkim të sulmuesit – publikohen pamjet rrëqethëse

Azia
Publikohet videoja e 13-vjeçarit që hapi zjarr në Jerusalem, sulmuesi qëlloi babë e bir – likuidohet nga civilët

Publikohet videoja e 13-vjeçarit që hapi zjarr në Jerusalem, sulmuesi qëlloi babë e bir – likuidohet nga civilët

Azia
Nora, e pesta në Mastersin e Jerusalemit

Nora, e pesta në Mastersin e Jerusalemit

Xhudo
Rishi Sunak heq dorë nga plani, që Britania e Madhe ta zhvendosë ambasadën në Izrael nga Tel Avivi në Jerusalem

Rishi Sunak heq dorë nga plani, që Britania e Madhe ta zhvendosë ambasadën në Izrael nga Tel Avivi në Jerusalem

Evropa
Sulm i armatosur në Jerusalem, qëllohet me armë autobusi – plagosen tetë izraelitë

Sulm i armatosur në Jerusalem, qëllohet me armë autobusi – plagosen tetë izraelitë

Azia
Katër të vdekur pas një sulmi me thikë në Beersheba të Izraelit – sulmuesi vritet nga një kalimtar i rastit

Katër të vdekur pas një sulmi me thikë në Beersheba të Izraelit – sulmuesi vritet nga një kalimtar i rastit

Nga Bota
Sërish tensionohet situata në Jerusalem – dhjetëra kolonë izraelitë hynë në Xhaminë Al-Aqsa

Sërish tensionohet situata në Jerusalem – dhjetëra kolonë izraelitë hynë në Xhaminë Al-Aqsa

Azia
Engel: Izraeli kishte të drejtë që e njohu Kosovën

Engel: Izraeli kishte të drejtë që e njohu Kosovën

Kosovë
Serbia nuk respekton marrëveshjen e Washingtonit për Ambasadën në Jerusalem

Serbia nuk respekton marrëveshjen e Washingtonit për Ambasadën në Jerusalem

Politikë
Gropa në Jerusalem ‘gëlltiti’ tre automjete

Gropa në Jerusalem ‘gëlltiti’ tre automjete

Azia
Plagos me thikë një ushtar izraelit dhe një civil në Jerusalem, policia qëllon për vdekje sulmuesin – pamje nga vendi i ngjarjes

Plagos me thikë një ushtar izraelit dhe një civil në Jerusalem, policia qëllon për vdekje sulmuesin – pamje nga vendi i ngjarjes

Azia
Ende pa kaluar 24 orë nga marrëveshja, rifillojnë përplasjet mes izraelitëve dhe palestinezëve në Jerusalem

Ende pa kaluar 24 orë nga marrëveshja, rifillojnë përplasjet mes izraelitëve dhe palestinezëve në Jerusalem

Azia
Izraeli shpall gjendjen emergjente në qytetin e Lodit, në kohën kur dhuna është përhapur

Izraeli shpall gjendjen emergjente në qytetin e Lodit, në kohën kur dhuna është përhapur

Azia
Tërnava reagon për situatën në Jerusalem

Tërnava reagon për situatën në Jerusalem

Kosovë
Përleshja në xhaminë Al-Aqsa – raportohet për dhjetëra të lënduar në Jerusalem

Përleshja në xhaminë Al-Aqsa – raportohet për dhjetëra të lënduar në Jerusalem

Azia
Izraeli refuzon mbajtjen e zgjedhjeve në Jerusalemin Lindor

Izraeli refuzon mbajtjen e zgjedhjeve në Jerusalemin Lindor

Azia
Hoxhë Shefqeti flet për vendosjen e ambasadës në Jerusalem: Interes i Kosovës të njihet nga sa më shumë shtete

Hoxhë Shefqeti flet për vendosjen e ambasadës në Jerusalem: Interes i Kosovës të njihet nga sa më shumë shtete

Kosovë
Gërvalla: Ambasada në Jerusalem, punë e kryer

Gërvalla: Ambasada në Jerusalem, punë e kryer

Kosovë
Ankara, protestë kundër hapjes së ambasadës të Kosovës në Jerusalem

Ankara, protestë kundër hapjes së ambasadës të Kosovës në Jerusalem

Turqia
Vendosja e Ambasadës në Jerusalem, çështje e interesit kombëtar

Vendosja e Ambasadës në Jerusalem, çështje e interesit kombëtar

Kosovë
Ambasadorja Demiri shpërndan fotografi nga ceremonia e hapjes së Ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Ambasadorja Demiri shpërndan fotografi nga ceremonia e hapjes së Ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Kosovë
Sondazhi i Pyper: 81% e qytetarëve mendojnë se do të zgjedhet presidenti i ri, 7.5 % mendojnë se do të ketë zgjedhje tjera

Sondazhi i Pyper: 81% e qytetarëve mendojnë se do të zgjedhet presidenti i ri, 7.5 % mendojnë se do të ketë zgjedhje tjera

Pyper
Pas hapjes së ambasadës në Jerusalem, ish-ambasadori Spahiu: Do të ketë ftohje të raporteve me Turqinë

Pas hapjes së ambasadës në Jerusalem, ish-ambasadori Spahiu: Do të ketë ftohje të raporteve me Turqinë

Kosovë