LAJMI I FUNDIT:

Jermain Defoe

28 Artikuj

Nga Insigne te Shaqiri, brahimovic, Kaka dhe Gerrard – lojtarët më të paguar në histori të MLS

Nga Insigne te Shaqiri, brahimovic, Kaka dhe Gerrard – lojtarët më të paguar në histori të MLS

Ligat tjera
Lista me 25 lojtarët që janë përfshirë në më së shumti gola në histori të Ligës Premier

Lista me 25 lojtarët që janë përfshirë në më së shumti gola në histori të Ligës Premier

Premier League
Zbulohet lista me njëzet lojtarët që kanë përfunduar më shumë në pozitë jashtë loje në histori të Ligës Premier

Zbulohet lista me njëzet lojtarët që kanë përfunduar më shumë në pozitë jashtë loje në histori të Ligës Premier

Premier League
Këto janë 15 transferimet më të mira në afatin kalimtar të janarit në Ligën Premier – Coutinho, Laporte e Aubameynag, por vendi i parë për “mbretin” e ri

Këto janë 15 transferimet më të mira në afatin kalimtar të janarit në Ligën Premier – Coutinho, Laporte e Aubameynag, por vendi i parë për “mbretin” e ri

Premier League
Zyrtare: Defoe huazohet te Rangers

Zyrtare: Defoe huazohet te Rangers

Premier League
Jermain Defoe merr medaljen e artë të Carabao Cup, 10 vjet pasi u shpall kampion Tottenhami

Jermain Defoe merr medaljen e artë të Carabao Cup, 10 vjet pasi u shpall kampion Tottenhami

Ligat tjera
Defoe: Më kërkoi Juventusi, doja vetëm Tottenhamin

Defoe: Më kërkoi Juventusi, doja vetëm Tottenhamin

Premier League
Gjashtë transferimet më të mira me kosto të ulët në Ligën Premier të bëra gjatë afatit kalimtar të janarit

Gjashtë transferimet më të mira me kosto të ulët në Ligën Premier të bëra gjatë afatit kalimtar të janarit

Premier League
Dhjetë golat më të mirë në Ligën Premier për vitin 2017 – Nga ‘scorpioni’ i Giroudit, solo aksioni i Hazardit dhe ‘bomba’ e Shaqirit (Foto/Video)

Dhjetë golat më të mirë në Ligën Premier për vitin 2017 – Nga ‘scorpioni’ i Giroudit, solo aksioni i Hazardit dhe ‘bomba’ e Shaqirit (Foto/Video)

Shkumbin Pireva
Defoe në histori të Ligës Premier, i bashkohet katër legjendave

Defoe në histori të Ligës Premier, i bashkohet katër legjendave

Premier League
Tifozi besnik i Sunderlandit dhe miku i ngushtë Defoe ka ndërruar jetë (Foto)

Tifozi besnik i Sunderlandit dhe miku i ngushtë Defoe ka ndërruar jetë (Foto)

Premier League
Zyrtare: Defoe transferohet te Bournemouthi (Foto)

Zyrtare: Defoe transferohet te Bournemouthi (Foto)

Premier League
Defoe i lumtur me rikthimin

Defoe i lumtur me rikthimin

Përfaqësueset
Triumf komod i Anglisë që forcohet në krye të grupit (Video)

Triumf komod i Anglisë që forcohet në krye të grupit (Video)

Përfaqësueset
Rikthim perfekt i Defoes, shënon për Anglinë në ndeshjen e parë (Video)

Rikthim perfekt i Defoes, shënon për Anglinë në ndeshjen e parë (Video)

Përfaqësueset
Anglia publikon listën, befason me ftesën e bërë sulmuesit 34 vjeçar (Foto)

Anglia publikon listën, befason me ftesën e bërë sulmuesit 34 vjeçar (Foto)

Përfaqësueset
Foto që ka prekur miliona njerëz, tifozin e vogël me kancer e zë gjumi në krahët e sulmuesit anglez

Foto që ka prekur miliona njerëz, tifozin e vogël me kancer e zë gjumi në krahët e sulmuesit anglez

Premier League
Sunderlandi e ndal Liverpoolin (Foto/Video)

Sunderlandi e ndal Liverpoolin (Foto/Video)

Premier League
Defoe i shënon Liverpoolit, barazohen shifrat (Video)

Defoe i shënon Liverpoolit, barazohen shifrat (Video)

Premier League
Formacioni i javës së 12-të në Ligën Premier (Foto)

Formacioni i javës së 12-të në Ligën Premier (Foto)

Premier League
Futbollistët me më shumë gola në histori të Ligës Premier (Foto)

Futbollistët me më shumë gola në histori të Ligës Premier (Foto)

Premier League
Kane tregon se kush ia dha fanellën me numrin 9 dhe cilat janë dëshirat e tij

Kane tregon se kush ia dha fanellën me numrin 9 dhe cilat janë dëshirat e tij

Premier League
Sunderlandi barazon përballë Arsenalit (Video)

Sunderlandi barazon përballë Arsenalit (Video)

Premier League
Xhaka në formacionin e të dështuarve të javës së tetë në Ligën Premier (Foto)

Xhaka në formacionin e të dështuarve të javës së tetë në Ligën Premier (Foto)

Premier League