LAJMI I FUNDIT:

Jean-Claude Juncker

126 Artikuj

Merkel nuk është e vetmja: Këtyre politikanëve u cingëruan telefonat gjatë takimeve zyrtare

Merkel nuk është e vetmja: Këtyre politikanëve u cingëruan telefonat gjatë takimeve zyrtare

Fun
Juncker: I turpshëm refuzimi i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Juncker: I turpshëm refuzimi i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Shqipëri
Juncker edhe një herë e quan të turpshme mos hapjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Juncker edhe një herë e quan të turpshme mos hapjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Politikë
BBC: Shpërfillja evropiane ushqen pakënaqësinë në Ballkan

BBC: Shpërfillja evropiane ushqen pakënaqësinë në Ballkan

Kosovë
Juncker humb durimin, i bërtet gazetarit që e ndërpreu derisa po fliste rreth Brexit-it

Juncker humb durimin, i bërtet gazetarit që e ndërpreu derisa po fliste rreth Brexit-it

Dështime
Juncker për hapjen e negociatave: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Juncker për hapjen e negociatave: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Shqipëri
Juncker: BE do të përgjigjet nëse Trump vendos tarifa tregtare

Juncker: BE do të përgjigjet nëse Trump vendos tarifa tregtare

Të Tjera
Kush ishte Zhak Shirak, francezi që i tha “JO” luftës në Irak

Kush ishte Zhak Shirak, francezi që i tha “JO” luftës në Irak

Nga Bota
Asnjë përparim në takimin Juncker-Johnson për Brexit

Asnjë përparim në takimin Juncker-Johnson për Brexit

Nga Bota
Juncker: Një Brexit pa marrëveshje zgjedhje e britanikëve dhe jo e BE-së

Juncker: Një Brexit pa marrëveshje zgjedhje e britanikëve dhe jo e BE-së

Nga Bota
Juncker, Mogherini dhe të tjerët – media italiane tregon “pensionet e arta” për zyrtarët në ikje të Komisionit Evropian

Juncker, Mogherini dhe të tjerët – media italiane tregon “pensionet e arta” për zyrtarët në ikje të Komisionit Evropian

Nga Bota
Presidentja sllovake pyetet rreth “ndërrimit të rrobave të saj tri herë” – përveç saj, një përgjigje kishte edhe Juncker (Video)

Presidentja sllovake pyetet rreth “ndërrimit të rrobave të saj tri herë” – përveç saj, një përgjigje kishte edhe Juncker (Video)

Fun Lajme
Liderët e BE-së sot konfirmojnë konkluzionet mbi zgjerimin

Liderët e BE-së sot konfirmojnë konkluzionet mbi zgjerimin

Nga Bota
Juncker: Shqipëria ka bërë progres në rrugën drejt BE

Juncker: Shqipëria ka bërë progres në rrugën drejt BE

Shqipëri
Juncker: Vendimi për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut mund të merret në korrik

Juncker: Vendimi për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut mund të merret në korrik

Politikë
Reagimi i Merkelit pas lajmit për dorëheqjen e kryeministres britanike

Reagimi i Merkelit pas lajmit për dorëheqjen e kryeministres britanike

Nga Bota
Juncker pas krizës në qeverinë austriake: Nuk do të ndërhyja, edhe pse do të doja

Juncker pas krizës në qeverinë austriake: Nuk do të ndërhyja, edhe pse do të doja

Nga Bota
Fondi ‘Juncker’ do të investoj 400 miliardë euro në BE

Fondi ‘Juncker’ do të investoj 400 miliardë euro në BE

Financa
Juncker bën bilancin, pranon dy gabime gjatë mandatit të tij në krye të Komisionit Evropian

Juncker bën bilancin, pranon dy gabime gjatë mandatit të tij në krye të Komisionit Evropian

Nga Bota
BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

BE nuk duhet ta braktisë anulimin e Brexitit

Nga Bota
BE-ja pajtohet me kushtet për bisedime me SHBA-në për tregtinë

BE-ja pajtohet me kushtet për bisedime me SHBA-në për tregtinë

Të Tjera
Jean-Claude Juncker për pak sa nuk “ia djeg” flokët dhe fytyrën, Zonjës së Parë të Ruandës (Video)

Jean-Claude Juncker për pak sa nuk “ia djeg” flokët dhe fytyrën, Zonjës së Parë të Ruandës (Video)

Nga Bota
Juncker: BE për evitimin e Brexit pa marrëveshje

Juncker: BE për evitimin e Brexit pa marrëveshje

Nga Bota
Juncker: Londra duhet të shprehet mbi Brexit

Juncker: Londra duhet të shprehet mbi Brexit

Nga Bota