LAJMI I FUNDIT:

Jashtëqitja

21 Artikuj

Kirurgu i njohur britanik: Kështu shërohen metabolizmi i keq, kapsllëku dhe jashtëqitja e fortë, pa ilaçe!

Kirurgu i njohur britanik: Kështu shërohen metabolizmi i keq, kapsllëku dhe jashtëqitja e fortë, pa ilaçe!

Mjekësi alternative
Nga stresi te yndyra e tepërt – pesë gjërat që e bëjnë jashtëqitjen të verdhë dhe kur duhet të shqetësoheni

Nga stresi te yndyra e tepërt – pesë gjërat që e bëjnë jashtëqitjen të verdhë dhe kur duhet të shqetësoheni

Këshilla mjekësore
Sforcimi gjatë jashtëqitjes, alarm paralajmërues – problem nuk është vetëm ushqimi!

Sforcimi gjatë jashtëqitjes, alarm paralajmërues – problem nuk është vetëm ushqimi!

Këshilla mjekësore
‘Kjo ju përket juve’: Një grua e frustruar i dorëzoi qesen me jashtëqitje të qenit, fqinjit të saj në Angli

‘Kjo ju përket juve’: Një grua e frustruar i dorëzoi qesen me jashtëqitje të qenit, fqinjit të saj në Angli

Fun Lajme
Sigurisht nuk e keni ditur: Përse nuk do të duhej t’i kaloni më shumë se pesë minuta në tualet

Sigurisht nuk e keni ditur: Përse nuk do të duhej t’i kaloni më shumë se pesë minuta në tualet

Shëndetësi Lajme
Shkencëtarët thonë se ruajtja e mostrave të jashtëqitjes për dekada mund të jetë një politikë e mirë sigurimi kundër astmës dhe sëmundjeve të zemrës

Shkencëtarët thonë se ruajtja e mostrave të jashtëqitjes për dekada mund të jetë një politikë e mirë sigurimi kundër astmës dhe sëmundjeve të zemrës

Shëndetësi Lajme
Nuk duhet ta bëni kurrë këtë gjë kur jeni në tualet

Nuk duhet ta bëni kurrë këtë gjë kur jeni në tualet

Shëndetësi Lajme
Si mund të dëmtojnë ngjyrën në makinën tuaj jashtëqitjet e shpendëve?

Si mund të dëmtojnë ngjyrën në makinën tuaj jashtëqitjet e shpendëve?

Këshilla dhe ide
Do të vini re dy simptoma në tualet: Këto janë shenjat që tregojnë se mëlçia rrezikohet seriozisht edhe nëse nuk pini alkool

Do të vini re dy simptoma në tualet: Këto janë shenjat që tregojnë se mëlçia rrezikohet seriozisht edhe nëse nuk pini alkool

Këshilla mjekësore
“Një përvojë vërtet e tmerrshme”: Aeroplani hodhi jashtëqitjet njerëzore mbi një burrë në Angli, ndërsa po fluturonte mbi oborrin e tij

“Një përvojë vërtet e tmerrshme”: Aeroplani hodhi jashtëqitjet njerëzore mbi një burrë në Angli, ndërsa po fluturonte mbi oborrin e tij

Fun Lajme
Ngjyra e jashtëqitjes mund të zbulojë kolesterinën e lartë. Ja se si

Ngjyra e jashtëqitjes mund të zbulojë kolesterinën e lartë. Ja se si

Shëndetësi Lajme
Dhjetë herë më shumë mikroplastikë u gjetën në jashtëqitjen e fëmijëve të vegjël sesa te të rriturit

Dhjetë herë më shumë mikroplastikë u gjetën në jashtëqitjen e fëmijëve të vegjël sesa te të rriturit

Shëndetësi Lajme
Si të veproni nëse qeni juaj ha jashtëqitjen e vet?

Si të veproni nëse qeni juaj ha jashtëqitjen e vet?

Kujdesi për kafshët
Shkencëtarët shpikin “tualetin e zgjuar që do të dërgonte të dhënat rreth jashtëqitjes tek mjeku juaj”

Shkencëtarët shpikin “tualetin e zgjuar që do të dërgonte të dhënat rreth jashtëqitjes tek mjeku juaj”

Lajme Teknologji
Duket e pabesueshme, por ja si ndikon pandemia te jashtëqitja

Duket e pabesueshme, por ja si ndikon pandemia te jashtëqitja

Shëndetësi Lajme
Përse jashtëqitja duhet konsideruar tregues shëndeti; Ç’informacione jep ngjyra dhe rastet kur duhet të shqetësoheni

Përse jashtëqitja duhet konsideruar tregues shëndeti; Ç’informacione jep ngjyra dhe rastet kur duhet të shqetësoheni

Shëndetësi Lajme
Si të mësojmë fëmijën të mos përdorë më pelenat, metoda treditore që po çudit nënat e reja

Si të mësojmë fëmijën të mos përdorë më pelenat, metoda treditore që po çudit nënat e reja

Këshilla për prindër
Me jashtëqitje në duar, Bill Gates mbështet “revolucionin e tualetit” – prezanton tualetin e së ardhmes (Foto/Video)

Me jashtëqitje në duar, Bill Gates mbështet “revolucionin e tualetit” – prezanton tualetin e së ardhmes (Foto/Video)

Interesante
Jashtëqitja e bebes zbulon a do të jetë e mençur kur të rritet

Jashtëqitja e bebes zbulon a do të jetë e mençur kur të rritet

Bebja këtu
A ka një moment të duhur për të kryer jashtëqitjen?

A ka një moment të duhur për të kryer jashtëqitjen?

Shëndetësi Lajme
Pesë shenja paralajmëruese që diçka nuk është në rregull me mëlçinë

Pesë shenja paralajmëruese që diçka nuk është në rregull me mëlçinë

Këshilla mjekësore