LAJMI I FUNDIT:

Izraeli

2395 Artikuj

Izraeli kryen sulm vdekjeprurës në Siri

Izraeli kryen sulm vdekjeprurës në Siri

Azia
Kryediplomati i Izraelit kërcënon Hezbollahun se do të shkatërrohej në rast të një “lufte totale”

Kryediplomati i Izraelit kërcënon Hezbollahun se do të shkatërrohej në rast të një “lufte totale”

Nga Bota
Kurti dhe ministri i Brendshëm i Izraelit, flasin për rëndësinë e fuqizimit të bashkëpunimit ekonomik

Kurti dhe ministri i Brendshëm i Izraelit, flasin për rëndësinë e fuqizimit të bashkëpunimit ekonomik

Kosovë
Nënshkruhet marrëveshja, Izraeli heq zyrtarisht vizat për Kosovën

Nënshkruhet marrëveshja, Izraeli heq zyrtarisht vizat për Kosovën

Kosovë
Izraeli dhe Kosova zyrtarizojnë heqjen e vizave për qytetarët kosovarë, sot nënshkruhet marrëveshja

Izraeli dhe Kosova zyrtarizojnë heqjen e vizave për qytetarët kosovarë, sot nënshkruhet marrëveshja

Kosovë
Kreu i agjencisë së OKB-së: Luftimet në Gaza dhe Rafah vazhdojnë, pavarësisht njoftimeve të Izraelit

Kreu i agjencisë së OKB-së: Luftimet në Gaza dhe Rafah vazhdojnë, pavarësisht njoftimeve të Izraelit

Azia
Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës

Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës

Nga Bota
Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Nga Bota
Vriten tetë ushtarë izraelitë në Gazë

Vriten tetë ushtarë izraelitë në Gazë

Nga Bota
Palestinezët falin Bajramin në rrënojat e xhamisë së shkatërruar në Khan Younis

Palestinezët falin Bajramin në rrënojat e xhamisë së shkatërruar në Khan Younis

Azia
Tetë ushtarë izraelitë vriten brenda Gazës në një nga incidentet më vdekjeprurëse për forcat e Izraelit

Tetë ushtarë izraelitë vriten brenda Gazës në një nga incidentet më vdekjeprurëse për forcat e Izraelit

Nga Bota
SHBA-ja sanksionon grupin izraelit për sulmet ndaj autokolonave me ndihmë në Gazë

SHBA-ja sanksionon grupin izraelit për sulmet ndaj autokolonave me ndihmë në Gazë

Nga Bota
I shkaktoi tronditje Netanyahut me dorëheqjen, flet për herë të parë ish-ministri Gantz

I shkaktoi tronditje Netanyahut me dorëheqjen, flet për herë të parë ish-ministri Gantz

Azia
Hamasi nuk e di sesa pengje janë ende gjallë në Gaza

Hamasi nuk e di sesa pengje janë ende gjallë në Gaza

Azia
Në ditën e parë të Samitit të G7 u fol për Gazën – IDF intensifikoi sulmet në Rafah

Në ditën e parë të Samitit të G7 u fol për Gazën – IDF intensifikoi sulmet në Rafah

Azia
Forcat izraelite nuk ndalen, futen më në thellësi të Rafah

Forcat izraelite nuk ndalen, futen më në thellësi të Rafah

Azia
Cilat janë ndryshimet që Hamasi kërkon për miratimin e një propozimi armëpushimi?

Cilat janë ndryshimet që Hamasi kërkon për miratimin e një propozimi armëpushimi?

Nga Bota
Hamasi mohon se ka refuzuar propozimin e armëpushimit, kritikon Blinkenin

Hamasi mohon se ka refuzuar propozimin e armëpushimit, kritikon Blinkenin

Azia
Hamasi ‘kërkon garanci me shkrim nga SHBA’ përpara se të bie dakord për marrëveshjen e armëpushimit

Hamasi ‘kërkon garanci me shkrim nga SHBA’ përpara se të bie dakord për marrëveshjen e armëpushimit

Nga Bota
Pas Hamasit, Netanyahu pranon planin amerikan të paqes për Gazën

Pas Hamasit, Netanyahu pranon planin amerikan të paqes për Gazën

Azia
Humbje të rënda të ushtrisë izraelite në Rafah, vriten katër ushtarë dhe shtatë u plagosën

Humbje të rënda të ushtrisë izraelite në Rafah, vriten katër ushtarë dhe shtatë u plagosën

Azia
Publikohen pamjet e momentit dramatik kur ushtarët izraelitë ‘bastisin ndërtesën e Hamasit’ dhe shpëtojnë pengjet

Publikohen pamjet e momentit dramatik kur ushtarët izraelitë ‘bastisin ndërtesën e Hamasit’ dhe shpëtojnë pengjet

Nga Bota
Hamasi mirëpret votimin e KS të OKB-së për armëpushim në Gaza

Hamasi mirëpret votimin e KS të OKB-së për armëpushim në Gaza

Amerika
KS i OKB-së miratoi një rezolutë amerikane që mbështet marrëveshjen e armëpushimit Izrael-Hamas

KS i OKB-së miratoi një rezolutë amerikane që mbështet marrëveshjen e armëpushimit Izrael-Hamas

Azia