LAJMI I FUNDIT:
Italia

Italia

1947 Artikuj

“Për rezistencën e jashtëzakonshme të ukrainasve”, Meloni, Truedau e Von der Leyen arrijnë me tren në Kiev

“Për rezistencën e jashtëzakonshme të ukrainasve”, Meloni, Truedau e Von der Leyen arrijnë me tren në Kiev

Evropa
Çfarë fshihet pas problemit të “plakjes së Italisë”?

Çfarë fshihet pas problemit të “plakjes së Italisë”?

Evropa
Pamje të pabesueshme nga Italia – një vrimë e madhe ‘gëlltiti’ veturat dhe njerëzit, ata u shpëtuan nga ushtria

Pamje të pabesueshme nga Italia – një vrimë e madhe ‘gëlltiti’ veturat dhe njerëzit, ata u shpëtuan nga ushtria

Evropa
Miratimi i marrëveshjes me Italinë, Rama: Shqipëria veproi si një vend anëtar i BE

Miratimi i marrëveshjes me Italinë, Rama: Shqipëria veproi si një vend anëtar i BE

Shqipëri
A mund t’i hiqet patenta e shoferit këmbësorit të dehur?

A mund t’i hiqet patenta e shoferit këmbësorit të dehur?

Auto Lajme
Humb jetën një punëtor shqiptar në Itali

Humb jetën një punëtor shqiptar në Itali

Shqipëri
Pse ushtritë evropiane po e kanë të vështirë për të rekrutuar ushtarë?

Pse ushtritë evropiane po e kanë të vështirë për të rekrutuar ushtarë?

Evropa
Presidenti Mattarella e uron Osmanin: Italia do të qëndrojë përkrah Kosovës

Presidenti Mattarella e uron Osmanin: Italia do të qëndrojë përkrah Kosovës

Kosovë
Sa miliarda euro do të fitojnë punonjësit e Stellantis gjatë vitit 2024

Sa miliarda euro do të fitojnë punonjësit e Stellantis gjatë vitit 2024

Auto Lajme
Fituesja e “Sanremos”, Angelina Mango po shihet si një nga favoritet e këtij viti për ta fituar “Eurovisionin”

Fituesja e “Sanremos”, Angelina Mango po shihet si një nga favoritet e këtij viti për ta fituar “Eurovisionin”

Muzikë
Lejet e qëndrimit për punësim në Shqipëri, italianët dhe turqit të parët, shtetasit nga Kosova renditen të tretët

Lejet e qëndrimit për punësim në Shqipëri, italianët dhe turqit të parët, shtetasit nga Kosova renditen të tretët

Klaudjo Jonuzaj
Del në shitje modeli Shamal i vitit 1991 nga Maserati

Del në shitje modeli Shamal i vitit 1991 nga Maserati

Auto Lajme
Giorgia Meloni pranë Triestes bëri homazhe për italianët e vrarë në Luftën e Dytë Botërore, e quajti Titon xhelat

Giorgia Meloni pranë Triestes bëri homazhe për italianët e vrarë në Luftën e Dytë Botërore, e quajti Titon xhelat

Evropa
Astronautët nga Italia, Turqia dhe Suedia kthehen në Tokë

Astronautët nga Italia, Turqia dhe Suedia kthehen në Tokë

Shkencë
Nuk mund të jetë më ekstrem! Laboratori Piramida është ndërtuar në malin Everest dhe në të tani ‘jeton’ vetëm një person

Nuk mund të jetë më ekstrem! Laboratori Piramida është ndërtuar në malin Everest dhe në të tani ‘jeton’ vetëm një person

Evropa
Milionat që hidhen në fontanën e Romës nga turistët: Sa para grumbullohen gjatë një viti, si mblidhen dhe për çfarë kauze shkojnë

Milionat që hidhen në fontanën e Romës nga turistët: Sa para grumbullohen gjatë një viti, si mblidhen dhe për çfarë kauze shkojnë

Interesante
Edhe kjo ndodh në Itali – mafia shfrytëzon subvencionet e Bashkimit Evropian

Edhe kjo ndodh në Itali – mafia shfrytëzon subvencionet e Bashkimit Evropian

Botë
Inteligjenca artificiale zgjidhi misterin e disa shkrimeve të lashta të qytetit të themeluar nga Herkuli

Inteligjenca artificiale zgjidhi misterin e disa shkrimeve të lashta të qytetit të themeluar nga Herkuli

Shkencë
Italia si Anglia, kërkon të transferojë të burgosurit për të vuajtur dënimin në Shqipëri

Italia si Anglia, kërkon të transferojë të burgosurit për të vuajtur dënimin në Shqipëri

Shqipëri
Aksident zinxhiror në një autostradë të Italisë, raportohet për dy të vdekur dhe disa të lënduar

Aksident zinxhiror në një autostradë të Italisë, raportohet për dy të vdekur dhe disa të lënduar

Evropa
Aeroplani me 179 pasagjerë “rrëshqet nëpër baltë” pasi tentoi të ulej në pistën e akullt në Lituani – pamjet tregojnë momentin e frikshëm

Aeroplani me 179 pasagjerë “rrëshqet nëpër baltë” pasi tentoi të ulej në pistën e akullt në Lituani – pamjet tregojnë momentin e frikshëm

Evropa
Shqipëria dhe Italia finalizojnë marrëveshjen për njohjen e sigurimeve shoqërore

Shqipëria dhe Italia finalizojnë marrëveshjen për njohjen e sigurimeve shoqërore

Shqipëri
Bosi i mafias italiane që u arratis nga burgu me ndihmën e çarçafëve arrestohet në Francë

Bosi i mafias italiane që u arratis nga burgu me ndihmën e çarçafëve arrestohet në Francë

Evropa
Autoritetet italiane: ChatGPT shkel ligjet e privatësisë – mund të gjobitet me miliona euro

Autoritetet italiane: ChatGPT shkel ligjet e privatësisë – mund të gjobitet me miliona euro

Lajme Teknologji