LAJMI I FUNDIT:

Irlanda

179 Artikuj

​India, Meksika, Norvegjia dhe Irlanda anëtaret e reja në Këshillin e Sigurimit

​India, Meksika, Norvegjia dhe Irlanda anëtaret e reja në Këshillin e Sigurimit

Nga Bota
Parukierja nga Irlanda doli me një zgjidhje interesante për klientët – krijoi karrigen me xham për t’u mbrojtur nga coronavirusi

Parukierja nga Irlanda doli me një zgjidhje interesante për klientët – krijoi karrigen me xham për t’u mbrojtur nga coronavirusi

Fun Lajme
E bind partneren me kartelën e rreme gërvishtëse, se kinse i ka fituar 50 mijë euro – dëshpërohet kur e kupton se bëhet fjalë për shaka

E bind partneren me kartelën e rreme gërvishtëse, se kinse i ka fituar 50 mijë euro – dëshpërohet kur e kupton se bëhet fjalë për shaka

Dështime
Një ishull, dy strategji për tu përballur me coronavirusin – cila është e drejtë?

Një ishull, dy strategji për tu përballur me coronavirusin – cila është e drejtë?

Nga Bota
Pasi me profesion është mjek, kryeministri i Irlandës përveç punëve në qeveri – një ditë në javë do të ndihmojë kolegët në luftën kundër COVID-19

Pasi me profesion është mjek, kryeministri i Irlandës përveç punëve në qeveri – një ditë në javë do të ndihmojë kolegët në luftën kundër COVID-19

Nga Bota
Stuhia Dennis sjell anijen “fantazmë”, në mënyrë të mistershme arriti në brigjet e Irlandës – brenda saj nuk kishte asnjë anëtarë të ekuipazhit

Stuhia Dennis sjell anijen “fantazmë”, në mënyrë të mistershme arriti në brigjet e Irlandës – brenda saj nuk kishte asnjë anëtarë të ekuipazhit

Nga Bota
Gangsterët irlandezë po i kopjojnë kartelet meksikane – po i shpërndajnë pamjet e viktimave, për të trembur rivalët

Gangsterët irlandezë po i kopjojnë kartelet meksikane – po i shpërndajnë pamjet e viktimave, për të trembur rivalët

Nga Bota
Pronat luksoze të McGregor, duke përfshirë rezidencën në Irlandë, vilën në Spanjë dhe shtëpinë e ëndrrave në Las Vegas

Pronat luksoze të McGregor, duke përfshirë rezidencën në Irlandë, vilën në Spanjë dhe shtëpinë e ëndrrave në Las Vegas

Yjet
Sfidojnë dallgët, vullnetarët hidhen në aksion – momenti kur ata shpëtojnë pesë peshkatarët, varka e të cilëve rrezikonte të mbytej

Sfidojnë dallgët, vullnetarët hidhen në aksion – momenti kur ata shpëtojnë pesë peshkatarët, varka e të cilëve rrezikonte të mbytej

Nga Bota
Irlanda vendi i 33-të me GOLDEN EAGLE

Irlanda vendi i 33-të me GOLDEN EAGLE

Marketing
Shqiptarët tejkalojnë sirianët për kërkesat e azilit në Irlandë

Shqiptarët tejkalojnë sirianët për kërkesat e azilit në Irlandë

Shqipëri
Nëse e keni gjyshin nga këto shtete, atëherë shumë lehtë mund të merrni edhe shtetësi tjetër

Nëse e keni gjyshin nga këto shtete, atëherë shumë lehtë mund të merrni edhe shtetësi tjetër

Udhëtime
“Më lini të dal, është errësirë këtu!”: Pjesëmarrësit në një funeral në Irlandë nuk mund t’i mbajnë të qeshurat, kur një  zë vjen nga arkivoli

“Më lini të dal, është errësirë këtu!”: Pjesëmarrësit në një funeral në Irlandë nuk mund t’i mbajnë të qeshurat, kur një zë vjen nga arkivoli

Fun Lajme
Po kontrollonte llogarinë bankare, habitet kur sheh se i kishte 200 milionë euro – ato i qëndruan në llogari për vetëm dy orë

Po kontrollonte llogarinë bankare, habitet kur sheh se i kishte 200 milionë euro – ato i qëndruan në llogari për vetëm dy orë

Dështime
“10 mijë funte çdo muaj, për 30 vjet”: E la punën një ditë pasi kuptoi lajmin e madh, 24-vjeçari tregon se si do t’i shpenzojë paratë

“10 mijë funte çdo muaj, për 30 vjet”: E la punën një ditë pasi kuptoi lajmin e madh, 24-vjeçari tregon se si do t’i shpenzojë paratë

Interesante
Lind në tren, menaxhmenti i hekurudhave në Irlandë i bëjnë dhuratë vogëlushes – udhëtim falas deri në moshën 25-vjeçe

Lind në tren, menaxhmenti i hekurudhave në Irlandë i bëjnë dhuratë vogëlushes – udhëtim falas deri në moshën 25-vjeçe

Interesante
Më i vjetër dhe më misterioz edhe se Piramidat e Egjiptit – historia e varrit Newgrange në Irlandë (Foto/Video)

Më i vjetër dhe më misterioz edhe se Piramidat e Egjiptit – historia e varrit Newgrange në Irlandë (Foto/Video)

Nga Bota
Banorët në panik prej lakuriqit të natës, që iu fluturonte nëpër shtëpi (Video)

Banorët në panik prej lakuriqit të natës, që iu fluturonte nëpër shtëpi (Video)

Fun Lajme
”IRA e re” merr përgjegjësinë për vrasjen e gazetares në Irlandë

”IRA e re” merr përgjegjësinë për vrasjen e gazetares në Irlandë

Nga Bota
Dyshemenë e gjeti përplot me gota plastike të mbushura me ujë, ky ishte vetëm fillimi i lojërave që ia kishin përgatitur fëmijët (Video)

Dyshemenë e gjeti përplot me gota plastike të mbushura me ujë, ky ishte vetëm fillimi i lojërave që ia kishin përgatitur fëmijët (Video)

Fun Lajme
Tre të vdekur pas një “shtypje” në një diskotekë në Irlandën e Veriut

Tre të vdekur pas një “shtypje” në një diskotekë në Irlandën e Veriut

Nga Bota
Objekti misterioz në formë rrethore i parë nga sateliti, i ka befasuar ekspertët e arkeologjisë (Video)

Objekti misterioz në formë rrethore i parë nga sateliti, i ka befasuar ekspertët e arkeologjisë (Video)

Interesante
Malet nënujore dhe anijet e humbura mund të zbulohen, nëpërmjet hartave të tabanit të detit që do të kushtojnë deri në tre miliardë dollarë (Foto)

Malet nënujore dhe anijet e humbura mund të zbulohen, nëpërmjet hartave të tabanit të detit që do të kushtojnë deri në tre miliardë dollarë (Foto)

Interesante
Aeroplani bëri aterrim emergjent, për shkak se në bord nuk kishte ujë për kafe dhe çaj (Foto)

Aeroplani bëri aterrim emergjent, për shkak se në bord nuk kishte ujë për kafe dhe çaj (Foto)

Dështime