LAJMI I FUNDIT:

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës

115 Artikuj

​Parashikimi i motit në dy ditët vijuese

​Parashikimi i motit në dy ditët vijuese

Kosovë
​Mot me shi dhe temperatura të ulëta edhe në ditët në vijim

​Mot me shi dhe temperatura të ulëta edhe në ditët në vijim

Kosovë
Vranët e shi, moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Vranët e shi, moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Kosovë
Moti për dy ditët e ardhshme, ndryshojnë sërish temperaturat

Moti për dy ditët e ardhshme, ndryshojnë sërish temperaturat

Kosovë
Në ditën e parë të vjeshtës ulën temperaturat

Në ditën e parë të vjeshtës ulën temperaturat

Kosovë
​Parashikimi për motin në Kosovë

​Parashikimi për motin në Kosovë

Kosovë
​Moti nesër në Kosovë

​Moti nesër në Kosovë

Kosovë
Bie shi dhe breshër në disa qytete në Kosovë

Bie shi dhe breshër në disa qytete në Kosovë

Kosovë
IHMK tregon se çfarë moti do të mbajë në dy ditët e ardhshme

IHMK tregon se çfarë moti do të mbajë në dy ditët e ardhshme

Kosovë
​IHMK: S’ka rrezik për përmbytjet lumore në Kosovë

​IHMK: S’ka rrezik për përmbytjet lumore në Kosovë

Kosovë
Bien temperaturat, të premten priten reshje shiu me rrufe

Bien temperaturat, të premten priten reshje shiu me rrufe

Kosovë
Priten stuhi e shkarkime rrufesh, në mungesë të radarit nuk dihet cilat vende të Kosovës mund të goditen

Priten stuhi e shkarkime rrufesh, në mungesë të radarit nuk dihet cilat vende të Kosovës mund të goditen

Kosovë
Temperatura të larta edhe gjatë dy ditëve në vazhdim

Temperatura të larta edhe gjatë dy ditëve në vazhdim

Kosovë
IHMK thirrje qytetarëve të mos ekspozohen në diell, temperaturat do të arrijnë deri në 37 gradë Celsius

IHMK thirrje qytetarëve të mos ekspozohen në diell, temperaturat do të arrijnë deri në 37 gradë Celsius

Kosovë
Mot i ndryshueshëm, diell, shi dhe shkarkime rrufesh

Mot i ndryshueshëm, diell, shi dhe shkarkime rrufesh

Elfije Boletini
Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Kosovë
Shënohet Dita e Informimit për Cilësinë e Ajrit

Shënohet Dita e Informimit për Cilësinë e Ajrit

Të Tjera
Reshjet e shiut nuk pritet të sjellin vërshime në Kosovë

Reshjet e shiut nuk pritet të sjellin vërshime në Kosovë

Kosovë
​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Kosovë
Mot kryesisht me diell gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë

Mot kryesisht me diell gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë

Kosovë
Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Kosovë
IHMK paralajmëron se gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të ketë shi, borë e vërshime

IHMK paralajmëron se gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të ketë shi, borë e vërshime

Kosovë
Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës del me raport për situatën e përmbytjeve, Rajoni i Dukagjinit më i prekuri

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës del me raport për situatën e përmbytjeve, Rajoni i Dukagjinit më i prekuri

Kosovë