LAJMI I FUNDIT:

Indonezi

146 Artikuj

Autoritetet indoneziane dalin me shifrat e tragjedisë në futbollin e tyre: 125 persona kanë vdekur

Autoritetet indoneziane dalin me shifrat e tragjedisë në futbollin e tyre: 125 persona kanë vdekur

Ndërkombëtare
Vjen reagimi i FIFA-s pas tragjedisë në Indonezi, presidenti merr vendimin e dhimbshëm për kampionatin

Vjen reagimi i FIFA-s pas tragjedisë në Indonezi, presidenti merr vendimin e dhimbshëm për kampionatin

Ndërkombëtare
Tragjedi e madhe në futbollin e Indonezisë: 174 tifozë mbesin të vdekur pas trazirave, mbi 200 të plagosur

Tragjedi e madhe në futbollin e Indonezisë: 174 tifozë mbesin të vdekur pas trazirave, mbi 200 të plagosur

Ndërkombëtare
Këshilli Fetar i Indonezisë: Përdorimi i kriptovalutave është e ndaluar për myslimanët

Këshilli Fetar i Indonezisë: Përdorimi i kriptovalutave është e ndaluar për myslimanët

Botë
Rrufeja godet qendrën e një vullkani që shpërthen në Indonezi

Rrufeja godet qendrën e një vullkani që shpërthen në Indonezi

Interesante
Indoneziani bëhet milioner pasi një meteor me vlerë 1.5 milion euro bie mbi çatinë e tij

Indoneziani bëhet milioner pasi një meteor me vlerë 1.5 milion euro bie mbi çatinë e tij

Interesante
Njerëzit e fisit indonezian kanë sy blu verbues që nuk i kemi parë kurrë më parë

Njerëzit e fisit indonezian kanë sy blu verbues që nuk i kemi parë kurrë më parë

Lifestyle
Një fotografe shkrepi fotografi të grave nga kombe të ndryshme, për të na treguar se bukuria është një gjuhë universale

Një fotografe shkrepi fotografi të grave nga kombe të ndryshme, për të na treguar se bukuria është një gjuhë universale

Bukuri dhe Kujdes
Myslimanët në mbarë botën e falën Fiter Bajramin nën kufizime të mëdha shkaku i coronavirusit

Myslimanët në mbarë botën e falën Fiter Bajramin nën kufizime të mëdha shkaku i coronavirusit

Nga Bota
Tregje famëkeqe të kafshëve të egra nuk ka vetëm në Kinë, imazhet shqetësuese i shfaqin lakuriqët që shiten në një treg në Indonezi

Tregje famëkeqe të kafshëve të egra nuk ka vetëm në Kinë, imazhet shqetësuese i shfaqin lakuriqët që shiten në një treg në Indonezi

Nga Bota
Shpërthen një vullkan në Indonezi, tymi dhe hiri që nxori u shpërnda në disa kilometra në ajër

Shpërthen një vullkan në Indonezi, tymi dhe hiri që nxori u shpërnda në disa kilometra në ajër

Nga Bota
Në përpjekje të ndalimit të coronavirusit: Rusia i ka mbyllur disa kufij tokësorë, Zelanda e Re ashpërsoi ndalesat kufitare, derisa Italia i ka mbyllur të gjitha parqet

Në përpjekje të ndalimit të coronavirusit: Rusia i ka mbyllur disa kufij tokësorë, Zelanda e Re ashpërsoi ndalesat kufitare, derisa Italia i ka mbyllur të gjitha parqet

Nga Bota
Boeing ka gjetur një problem në softuerin e aeroplanëve 737 Max

Boeing ka gjetur një problem në softuerin e aeroplanëve 737 Max

Nga Bota
​Bëhen 15 vjet nga cunami i tmerrshëm në Oqeanin Indian, dallgët mbi 17 metra ua morën jetën 250 mijë njerëzve

​Bëhen 15 vjet nga cunami i tmerrshëm në Oqeanin Indian, dallgët mbi 17 metra ua morën jetën 250 mijë njerëzve

Nga Bota
Kërcënimet nga ndryshimet klimatike po bëhen më të fuqishme – shkencëtarët tregojnë 11 qytetet e mëdha që mund të bëhen të pajetueshme

Kërcënimet nga ndryshimet klimatike po bëhen më të fuqishme – shkencëtarët tregojnë 11 qytetet e mëdha që mund të bëhen të pajetueshme

Nga Bota
Qielli i kuq mbi Indonezi habit banorët, shkak zjarret

Qielli i kuq mbi Indonezi habit banorët, shkak zjarret

Interesante
Pamje mahnitëse të ujëvarës 200 metërshe në Indonezi, të filmuara me dron

Pamje mahnitëse të ujëvarës 200 metërshe në Indonezi, të filmuara me dron

Interesante
Protestuesit djegin burgun, arratisen 250 të burgosur

Protestuesit djegin burgun, arratisen 250 të burgosur

Nga Bota
Nisi ecjen së prapthi për 800 kilometra, që të ngre vetëdijen mbi mbrojtjen e mjedisit

Nisi ecjen së prapthi për 800 kilometra, që të ngre vetëdijen mbi mbrojtjen e mjedisit

Interesante
Njerëzit iknin në drejtime të ndryshme, nga frika prej tërmetit që goditi Indonezinë

Njerëzit iknin në drejtime të ndryshme, nga frika prej tërmetit që goditi Indonezinë

Nga Bota
E jashtëzakonshme: Udhëtoi 9 mijë kilometra në këmbë për të shkuar në Haxh

E jashtëzakonshme: Udhëtoi 9 mijë kilometra në këmbë për të shkuar në Haxh

Nga Bota
Vullkani që shpërtheu në Indonezi nxori hi të dendur, mbi 100 turistë ikën të frikësuar nga mali

Vullkani që shpërtheu në Indonezi nxori hi të dendur, mbi 100 turistë ikën të frikësuar nga mali

Nga Bota
Tërmeti prej 7.3 shkallësh godet Indonezinë

Tërmeti prej 7.3 shkallësh godet Indonezinë

Nga Bota
Qëndroi dy orë në kulmin e spitalit ku e dërguan për ta bërë synet, vetëm një person arriti ta bindë që të zbriste

Qëndroi dy orë në kulmin e spitalit ku e dërguan për ta bërë synet, vetëm një person arriti ta bindë që të zbriste

Fun Lajme