LAJMI I FUNDIT:

Hezbollahu

70 Artikuj

IDF-ja kryen sulme ajrore në jug të Libanit, Hezbollahu pretendon se ka gjuajtur për herë të parë në Izrael raketat Falaq-2

IDF-ja kryen sulme ajrore në jug të Libanit, Hezbollahu pretendon se ka gjuajtur për herë të parë në Izrael raketat Falaq-2

Azia
Nuk janë të rastësishme sulmet çnjerëzore në Rafah, ato janë baza e strategjisë brutale humbëse e IDF-së

Nuk janë të rastësishme sulmet çnjerëzore në Rafah, ato janë baza e strategjisë brutale humbëse e IDF-së

Paul Rogers
Izraeli vret dy luftëtarë të Hezbollahut në Siri

Izraeli vret dy luftëtarë të Hezbollahut në Siri

Azia
Izraeli nuk mund t’ia dalë mbanë vetëm dhe Netanyahu këtë e di

Izraeli nuk mund t’ia dalë mbanë vetëm dhe Netanyahu këtë e di

Gideon Rachman
Ushtria izraelite po stërvitet për një luftë të mundshme me Libanin?

Ushtria izraelite po stërvitet për një luftë të mundshme me Libanin?

Azia
Në pamundësi për të “fituar” në Gazë, Izraeli po e hedh shikimin diku tjetër

Në pamundësi për të “fituar” në Gazë, Izraeli po e hedh shikimin diku tjetër

Hussein Ibish
Momenti kur raketa izraelite godet me precizitet veturën brenda të cilës ishte komandanti i Hezbollahut

Momenti kur raketa izraelite godet me precizitet veturën brenda të cilës ishte komandanti i Hezbollahut

Azia
Irani i ka duart e lidhura

Irani i ka duart e lidhura

Lina Khatib
Hezbollahu rrëzon dronin ushtarak të Izraelit në jug të Libanit, publikohen pamjet

Hezbollahu rrëzon dronin ushtarak të Izraelit në jug të Libanit, publikohen pamjet

Azia
Aeroplanët e ushtrisë izraelite bombardojnë objektet e Hezbollahut në jug të Libanit

Aeroplanët e ushtrisë izraelite bombardojnë objektet e Hezbollahut në jug të Libanit

Azia
Sulmi izraelit shpërfaq dobësinë fatale të Iranit

Sulmi izraelit shpërfaq dobësinë fatale të Iranit

Richard Kemp
“Mos e provokoni Iranin”, paralajmëron zëdhënësi i Hezbollahut

“Mos e provokoni Iranin”, paralajmëron zëdhënësi i Hezbollahut

Nga Bota
Izraeli sulmohet përsëri nga Hezbollahu – 14 ushtarë të plagosur, shumë prej tyre në gjendje të rëndë

Izraeli sulmohet përsëri nga Hezbollahu – 14 ushtarë të plagosur, shumë prej tyre në gjendje të rëndë

Azia
Ushtria izraelite vret dy militantë të Hezbollahut në Liban

Ushtria izraelite vret dy militantë të Hezbollahut në Liban

Azia
Izraeli vret një komandantë të lartë të Hezbollahut – publikon pamjet në rrjetet sociale nga Libani

Izraeli vret një komandantë të lartë të Hezbollahut – publikon pamjet në rrjetet sociale nga Libani

Azia
Izraeli sulmohet tash me raketa edhe nga Hezbollahu

Izraeli sulmohet tash me raketa edhe nga Hezbollahu

Azia
Pavarësisht paralajmërimeve se mund të sulmohen nga Irani, Izraeli bombardon Libanin

Pavarësisht paralajmërimeve se mund të sulmohen nga Irani, Izraeli bombardon Libanin

Azia
Izraeli thotë se ka eliminuar njërin nga komandantët më të lartë të Hezbollahut

Izraeli thotë se ka eliminuar njërin nga komandantët më të lartë të Hezbollahut

Azia
Ushtria izraelite njofton eliminimin e një komandanti të rëndësishëm të Hezbollahut në Liban

Ushtria izraelite njofton eliminimin e një komandanti të rëndësishëm të Hezbollahut në Liban

Nga Bota
Forcat ushtarake izraelite sulmojnë qendrat e Hezbollahut në Libanin Jugor

Forcat ushtarake izraelite sulmojnë qendrat e Hezbollahut në Libanin Jugor

Azia
Hezbollahu lëshon “raketa të rënda luftarake” drejt veriut të Izraelit

Hezbollahu lëshon “raketa të rënda luftarake” drejt veriut të Izraelit

Nga Bota
IDF-ja izraelite kryen sulme ajrore mbi disa objekte të Hamasit në Gaza si dhe në Liban ku strehoheshin militantët e Hezbollahut

IDF-ja izraelite kryen sulme ajrore mbi disa objekte të Hamasit në Gaza si dhe në Liban ku strehoheshin militantët e Hezbollahut

Azia
Hezbollahu shkrep 30 raketa mbi territorin izraelit, shkatërrohen në ajër nga Iron Dome

Hezbollahu shkrep 30 raketa mbi territorin izraelit, shkatërrohen në ajër nga Iron Dome

Azia
Platforma e Elon Muskut po akuzohet për përfitime nga grupet terroriste

Platforma e Elon Muskut po akuzohet për përfitime nga grupet terroriste

Lajme Teknologji