LAJMI I FUNDIT:

Helikopter

93 Artikuj

Një helikopter i ushtrisë amerikane rrëzohet në Australi, humbin jetën tre persona – 20 tjerë i mbijetojnë rrëzimit

Një helikopter i ushtrisë amerikane rrëzohet në Australi, humbin jetën tre persona – 20 tjerë i mbijetojnë rrëzimit

Australia
Po digjet një pjesë relativisht e vogël afër Ajvatovcit, nuk nevojitet mbështetje ajrore

Po digjet një pjesë relativisht e vogël afër Ajvatovcit, nuk nevojitet mbështetje ajrore

Maqedonia e Veriut
Ushtria britanike zhvillon mini-helikopterin, që mund të shkrep raketa me sistem navigimi që godasin objektivat në tokë dhe ajër

Ushtria britanike zhvillon mini-helikopterin, që mund të shkrep raketa me sistem navigimi që godasin objektivat në tokë dhe ajër

Evropa
Helikopterët luftarakë të ukrainasve bombardojnë pozicionet e ushtrisë ruse, sulmet filmohen nga brendësia e kabinave të fluturakeve

Helikopterët luftarakë të ukrainasve bombardojnë pozicionet e ushtrisë ruse, sulmet filmohen nga brendësia e kabinave të fluturakeve

Evropa
Helikopterët ukrainas sulmojnë me raketa e mitralozë pozicionet e ushtrisë ruse

Helikopterët ukrainas sulmojnë me raketa e mitralozë pozicionet e ushtrisë ruse

Evropa
Helikopterët e ushtrisë ukrainase fluturojnë tejet ulët për të shmangur radarët, godasin me raketa mbi caqet e ushtrisë ruse

Helikopterët e ushtrisë ukrainase fluturojnë tejet ulët për të shmangur radarët, godasin me raketa mbi caqet e ushtrisë ruse

Evropa
Policia spanjolle përdor helikopterin për të shpërndarë turmën e pushuesve, tentuan të vjedhin drogën nga barka e shkatërruar e trafikantëve

Policia spanjolle përdor helikopterin për të shpërndarë turmën e pushuesve, tentuan të vjedhin drogën nga barka e shkatërruar e trafikantëve

Evropa
Filipinet forcojnë flotën e saj, blejnë 32 helikopterë të rinj amerikanë Black Hawk

Filipinet forcojnë flotën e saj, blejnë 32 helikopterë të rinj amerikanë Black Hawk

Azia
Momenti kur helikopteri ateron mbi Skoda Kodiaq

Momenti kur helikopteri ateron mbi Skoda Kodiaq

Auto Lajme
Ish-ushtaraku britanik hidhet nga helikopteri në det, futet në librin e rekordeve Guiness për kërcim nga 40 metra lartësi

Ish-ushtaraku britanik hidhet nga helikopteri në det, futet në librin e rekordeve Guiness për kërcim nga 40 metra lartësi

Kuriozitete
Pret topin nga 182 metra lartësi, ia hedhin nga helikopteri – futbollisti amerikan futet në librin e rekordeve Guiness

Pret topin nga 182 metra lartësi, ia hedhin nga helikopteri – futbollisti amerikan futet në librin e rekordeve Guiness

Interesante
Djali fluturon 200 km me një helikopter për të ngrënë sandviçin e tij të preferuar, edhe pse masat ishin në fuqi

Djali fluturon 200 km me një helikopter për të ngrënë sandviçin e tij të preferuar, edhe pse masat ishin në fuqi

Fun Lajme
Boeing dhe Sikorsky bashkojnë forcat, prezantojnë helikopterin e ri të ushtrisë amerikane – Defiant X

Boeing dhe Sikorsky bashkojnë forcat, prezantojnë helikopterin e ri të ushtrisë amerikane – Defiant X

Amerika
Gjatë garës së shpejtësisë, kamioni “prek” helikopterin – si pasojë e një gunge në rrugë

Gjatë garës së shpejtësisë, kamioni “prek” helikopterin – si pasojë e një gunge në rrugë

Auto Lajme
Helikopteri pa pilot i kompanisë turke do të sfidojë limitin në ajër

Helikopteri pa pilot i kompanisë turke do të sfidojë limitin në ajër

Ballkan
Turqia prezanton motorin e parë turbo për helikopter, të prodhuar në këtë vend

Turqia prezanton motorin e parë turbo për helikopter, të prodhuar në këtë vend

Ballkan
Helikopteri i KFOR-it zbarkon në Shkollën Amerikane për t’i marrë ushtarët e FSK-së

Helikopteri i KFOR-it zbarkon në Shkollën Amerikane për t’i marrë ushtarët e FSK-së

American School of Kosova
Qani Lutfiu, shqiptari nga Preshava që ndërtoi një helikopter

Qani Lutfiu, shqiptari nga Preshava që ndërtoi një helikopter

Kosovë
Treni i shpejtë shndërrohet në spital, francezët transportojnë të prekurit nga coronavirusi edhe me helikopterë

Treni i shpejtë shndërrohet në spital, francezët transportojnë të prekurit nga coronavirusi edhe me helikopterë

Nga Bota
Harron çantën në shtëpi, ia sjellin me helikopter në universitet

Harron çantën në shtëpi, ia sjellin me helikopter në universitet

Interesante
Boeing shpalos konceptin e ri të helikopterëve për ushtrinë amerikane

Boeing shpalos konceptin e ri të helikopterëve për ushtrinë amerikane

Nga Bota
Ushtria amerikane pajiset me një helikopter të ri, sa praktik aq edhe vdekjeprurës

Ushtria amerikane pajiset me një helikopter të ri, sa praktik aq edhe vdekjeprurës

Nga Bota
Prindër, vajza, trajnerë: Biografi e shkurtër e nëntë viktimave të aksidentit tragjik me helikopterin e Kobe Bryant

Prindër, vajza, trajnerë: Biografi e shkurtër e nëntë viktimave të aksidentit tragjik me helikopterin e Kobe Bryant

Imran Amiti
Miku i familjes së Bryant situatën e rëndë e krahason me një “vrimë të zezë që nuk mbushet kurrë”

Miku i familjes së Bryant situatën e rëndë e krahason me një “vrimë të zezë që nuk mbushet kurrë”

Po Flitet