LAJMI I FUNDIT:

Haxhi Avdyli

135 Artikuj

Përmirësohet gjendja shëndetësore e 23-vjeçares që u lëndua nga rënia e kulmit në Prishtinë – transferohet në klinikën e Neurokirurgjisë

Përmirësohet gjendja shëndetësore e 23-vjeçares që u lëndua nga rënia e kulmit në Prishtinë – transferohet në klinikën e Neurokirurgjisë

Kosovë
Alarmon Avdyli: Ekstremistët serbë po përgatisin plane sulmuese për veturat me targa RKS në Serbi

Alarmon Avdyli: Ekstremistët serbë po përgatisin plane sulmuese për veturat me targa RKS në Serbi

Kosovë
Edhe kryetar i ‘Guxo-s’ në Gjermani, edhe 10 mijë euro prej Ministrisë së Jashtme

Edhe kryetar i ‘Guxo-s’ në Gjermani, edhe 10 mijë euro prej Ministrisë së Jashtme

Kosovë
Avdyli: Sipas logjikës së opozitës për çdo vendim duhet të pyetet Gjykata Kushtetuese, ndërsa Parlamentit me ia vendos drynin

Avdyli: Sipas logjikës së opozitës për çdo vendim duhet të pyetet Gjykata Kushtetuese, ndërsa Parlamentit me ia vendos drynin

Kosovë
Nuk hidhet në votim Projektligji për produktet medicinale, mospajtime mes deputetëve në Komisionin për Shëndetësi  

Nuk hidhet në votim Projektligji për produktet medicinale, mospajtime mes deputetëve në Komisionin për Shëndetësi  

Shëndetësi
Reagime të shumta nga deputetët e LVV-së, pas deklaratave të Gazmend Muhaxherit

Reagime të shumta nga deputetët e LVV-së, pas deklaratave të Gazmend Muhaxherit

Politikë
Rënia e Gjukanoviqit në Mal të Zi, Avdyli: E vetmja pengesë për krijimin e botës serbe, mbetet Vjosa Osmani dhe Albin Kurti

Rënia e Gjukanoviqit në Mal të Zi, Avdyli: E vetmja pengesë për krijimin e botës serbe, mbetet Vjosa Osmani dhe Albin Kurti

Kosovë
Nga PDK thanë se presidentja Osmani dështoi gjatë 2022-së, reagon deputeti i Listës Guxo: Ju rekomandoj ta dëgjoni fjalimin e saj

Nga PDK thanë se presidentja Osmani dështoi gjatë 2022-së, reagon deputeti i Listës Guxo: Ju rekomandoj ta dëgjoni fjalimin e saj

Kosovë
Opozita me kritika për menaxhimin e buxhetit për shëndetësi

Opozita me kritika për menaxhimin e buxhetit për shëndetësi

Shëndetësi
Avdyli: Kosova të përgatitet ushtarakisht për t’ia dhënë Serbisë goditjen edhe më të madhe se në vitin 1999

Avdyli: Kosova të përgatitet ushtarakisht për t’ia dhënë Serbisë goditjen edhe më të madhe se në vitin 1999

Siguri
Deputetët e opozitës kritikojnë Qeverinë për “keqmenaxhim në sektorin e shëndetësisë”

Deputetët e opozitës kritikojnë Qeverinë për “keqmenaxhim në sektorin e shëndetësisë”

Kosovë
A do e pranonte deputeti Haxhi Avdyli pozitën e ministrit të Shëndetësisë?

A do e pranonte deputeti Haxhi Avdyli pozitën e ministrit të Shëndetësisë?

Kosovë
Peci: Ka unitet brenda partisë që deputeti Haxhi Avdyli të jetë në krye të Shëndetësisë

Peci: Ka unitet brenda partisë që deputeti Haxhi Avdyli të jetë në krye të Shëndetësisë

Politikë
Kush do ta pasojë Rifat Latifin në Ministrinë e Shëndetësisë?

Kush do ta pasojë Rifat Latifin në Ministrinë e Shëndetësisë?

Donjeta Zeqiraj
Mosekzekutimi i pagës për grevistët, deklarata e Jasharajt dhe kundërshtimi i disa deputetëve të Grupit parlamentar të LVV-së

Mosekzekutimi i pagës për grevistët, deklarata e Jasharajt dhe kundërshtimi i disa deputetëve të Grupit parlamentar të LVV-së

Besnike Salihu
Pas deputetes Statovci edhe Haxhi Avdyli e kundërshton mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

Pas deputetes Statovci edhe Haxhi Avdyli e kundërshton mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

Kosovë
​Haxhi Avdyli zgjidhet nënkryetar i Partisë Guxo

​Haxhi Avdyli zgjidhet nënkryetar i Partisë Guxo

Politikë
Kica-Xhelili në LDK, Avdyli: Misionin tonë për shtet e drejtësi, nuk ka forcë që e ndalon

Kica-Xhelili në LDK, Avdyli: Misionin tonë për shtet e drejtësi, nuk ka forcë që e ndalon

Politikë
Deputeti Avdyli nga Lista “Guxo” i përgjigjet Arben Gashit: Koalicioni me LVV-në është stabil, Qeveria bie në vitin 2025

Deputeti Avdyli nga Lista “Guxo” i përgjigjet Arben Gashit: Koalicioni me LVV-në është stabil, Qeveria bie në vitin 2025

Politikë
Plakiqi i quan tendencioze raportimet për keqpërdorime në Fondin për Sigurime Shëndetësore

Plakiqi i quan tendencioze raportimet për keqpërdorime në Fondin për Sigurime Shëndetësore

Kosovë
Deputeti Haxhi Avdyli, për Isa Mustafën: I pafytyri që iku nga politika, akoma po flet e moralizon

Deputeti Haxhi Avdyli, për Isa Mustafën: I pafytyri që iku nga politika, akoma po flet e moralizon

Politikë
Bekim Haxhiu ia ndal mikrofonin Haxhi Avdylit

Bekim Haxhiu ia ndal mikrofonin Haxhi Avdylit

Kosovë
Deputeti Avdyli e quan kryeministrin Rama zëdhënës të Serbisë  

Deputeti Avdyli e quan kryeministrin Rama zëdhënës të Serbisë  

Kosovë
Donika Gërvalla: Lista Guxo ka lindur shumë vite me parë si lëvizje brenda LDK-së

Donika Gërvalla: Lista Guxo ka lindur shumë vite me parë si lëvizje brenda LDK-së

Politikë