LAJMI I FUNDIT:
Greqia

Greqia

1423 Artikuj

Bllokimi nga Greqia, Varhelyi: Shqipëria gati për të hapur negociatat, fqinjësia e mirë nuk ndërtohet duke penguar njeri-tjetrin

Bllokimi nga Greqia, Varhelyi: Shqipëria gati për të hapur negociatat, fqinjësia e mirë nuk ndërtohet duke penguar njeri-tjetrin

Shqipëri
Pushtimi i Beogradit me vetëm shtatë ushtarë gjermanë

Pushtimi i Beogradit me vetëm shtatë ushtarë gjermanë

Histori
Një shitëse e guximshme 67-vjeçare shpëtoi “pazarin e ditës”: Përzuri grabitësin duke e rrahur me holluese të petëve në Greqi

Një shitëse e guximshme 67-vjeçare shpëtoi “pazarin e ditës”: Përzuri grabitësin duke e rrahur me holluese të petëve në Greqi

Greqia
Kurti takoi kryeministrin e Greqisë, biseduan për energjinë solare dhe të erës në Kosovë

Kurti takoi kryeministrin e Greqisë, biseduan për energjinë solare dhe të erës në Kosovë

Energjetika
Një tornado ka goditur ishullin Rodos të Greqisë – vijnë detajet dhe pamjet nga atje

Një tornado ka goditur ishullin Rodos të Greqisë – vijnë detajet dhe pamjet nga atje

Greqia
Kryeministri grek në Beograd: Nuk kemi ndryshuar qëndrimin karshi Kosovës

Kryeministri grek në Beograd: Nuk kemi ndryshuar qëndrimin karshi Kosovës

Ballkan
Të shtënat në një kompani në Athinë të Greqisë, katër të vdekur, përfshirë të dyshuarin

Të shtënat në një kompani në Athinë të Greqisë, katër të vdekur, përfshirë të dyshuarin

Greqia
Hoxhaj: Kurtin e kanë mbajt shpesh në Athinë me qëllim që ta largojnë prej Turqisë

Hoxhaj: Kurtin e kanë mbajt shpesh në Athinë me qëllim që ta largojnë prej Turqisë

Politikë
Interes i madh për tenderin për gazsjellësin Greqi – Maqedoni

Interes i madh për tenderin për gazsjellësin Greqi – Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës nuk mund të ndryshohet në mënyrë të njëanshme

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës nuk mund të ndryshohet në mënyrë të njëanshme

Politikë
Arkeologët grek zbulojnë një bodrum vere 1600 vjeçar

Arkeologët grek zbulojnë një bodrum vere 1600 vjeçar

Shkencë
Osmani takohet me ambasadoren greke, flasin për dialogun dhe nevojën e heqjes së masave të BE-së

Osmani takohet me ambasadoren greke, flasin për dialogun dhe nevojën e heqjes së masave të BE-së

Kosovë
Goditet me raketa anija greke

Goditet me raketa anija greke

Azia
Policia gjeti 97 gëzhoja: Pamje që thuhet se tregojnë momentin e vrasjes së anëtarit të njohur të mafias greke në Athinë

Policia gjeti 97 gëzhoja: Pamje që thuhet se tregojnë momentin e vrasjes së anëtarit të njohur të mafias greke në Athinë

Greqia
​Ekstradohen në Shqipëri dy persona të kërkuar nën akuzat për narkotikë

​Ekstradohen në Shqipëri dy persona të kërkuar nën akuzat për narkotikë

Shqipëri
Eksperti nga Brukseli: Tani është momenti që Spanja dhe katër shtete tjera ta njohin Kosovën

Eksperti nga Brukseli: Tani është momenti që Spanja dhe katër shtete tjera ta njohin Kosovën

Kosovë
Tërmeti në Greqi, lëkundjet ndihen dhe në jugun e Shqipërisë

Tërmeti në Greqi, lëkundjet ndihen dhe në jugun e Shqipërisë

Shqipëri
“Përshëndetje nga Bratislava”, shteti që nuk e njeh Kosovën fton qytetarët që ta vizitojnë

“Përshëndetje nga Bratislava”, shteti që nuk e njeh Kosovën fton qytetarët që ta vizitojnë

Kosovë
Bie nga kati i katërt i banesës, dyshohet se bëri vetëvrasje shqiptari në Greqi

Bie nga kati i katërt i banesës, dyshohet se bëri vetëvrasje shqiptari në Greqi

Shqipëri
Rrëzohet një aeroplan në Greqi, fluturakja ushtarake gjatë një fluturimi stërvitor ra 500 metra larg aeroportit

Rrëzohet një aeroplan në Greqi, fluturakja ushtarake gjatë një fluturimi stërvitor ra 500 metra larg aeroportit

Greqia
Publikohet lista e vendeve me borxhin më të lartë kombëtar – cilat fuqi botërore janë në krye të renditjes

Publikohet lista e vendeve me borxhin më të lartë kombëtar – cilat fuqi botërore janë në krye të renditjes

Botë
Shqipja mbi 6,000 vjeçare, flet historianja: Greqia nuk ka komb, por një bashkim fetar

Shqipja mbi 6,000 vjeçare, flet historianja: Greqia nuk ka komb, por një bashkim fetar

Shqipëri
Boçvarski – Xifaras: I hapëm çështjet e kalimeve të përbashkëta kufitare dhe sistemit të pagesave të tarifave

Boçvarski – Xifaras: I hapëm çështjet e kalimeve të përbashkëta kufitare dhe sistemit të pagesave të tarifave

Politikë
Bido: Greqia e ka të pamundur të vendosë veto ndaj Shqipërisë, nuk ka aleatë

Bido: Greqia e ka të pamundur të vendosë veto ndaj Shqipërisë, nuk ka aleatë

Shqipëri