LAJMI I FUNDIT:

Grace Kelly

19 Artikuj

Viti 1982: Vrasja e Jusuf Gërvallës, Kadri Zekës dhe Bardhosh Gërvallës

Viti 1982: Vrasja e Jusuf Gërvallës, Kadri Zekës dhe Bardhosh Gërvallës

Agron Shala
Sekretet e vjetra të bukurisë në Hollywood që janë shumë të mira për të mos i përdorur

Sekretet e vjetra të bukurisë në Hollywood që janë shumë të mira për të mos i përdorur

Estetikë
Yjet e Hollywoodit në të kaluarën dhe tani në të njëjtën moshë

Yjet e Hollywoodit në të kaluarën dhe tani në të njëjtën moshë

Yjet
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Agron Shala
Viti 1929: Kriza e Madhe Ekonomike

Viti 1929: Kriza e Madhe Ekonomike

Agron Shala
Rregullat për imazh të përsosur nga ikonat e stilit

Rregullat për imazh të përsosur nga ikonat e stilit

Keshilla Modë
14 fustanet e nusërisë që kanë hyrë në historinë e modës

14 fustanet e nusërisë që kanë hyrë në historinë e modës

Keshilla Modë
Nëntë aktorët që kurorëzuan dashurinë e tyre me pjesëtarë të familjes mbretërore

Nëntë aktorët që kurorëzuan dashurinë e tyre me pjesëtarë të familjes mbretërore

Yjet
Dhjetë aktoret e shkëlqyera që portretizuan më së miri gratë e famshme në filma

Dhjetë aktoret e shkëlqyera që portretizuan më së miri gratë e famshme në filma

TV / Film
Regjisorët preferojnë biondinat!?

Regjisorët preferojnë biondinat!?

Filmi
Trembëdhjetë fustanet më mbresëlënëse të dasmave mbretërore, nga shekulli i kaluar e deri më sot

Trembëdhjetë fustanet më mbresëlënëse të dasmave mbretërore, nga shekulli i kaluar e deri më sot

Yjet
Tatuazhet ‘mbretërore’ me përfundime aspak të këndshme (Foto)

Tatuazhet ‘mbretërore’ me përfundime aspak të këndshme (Foto)

Dështime
Pesëmbëdhjetë mbretërorët më të bukur në botë

Pesëmbëdhjetë mbretërorët më të bukur në botë

Yjet
Profil: Philippe Halsman, një nga fotografët më të mëdhenj të shekullit XX (Foto)

Profil: Philippe Halsman, një nga fotografët më të mëdhenj të shekullit XX (Foto)

Fotografia
Pesëmbëdhjetë fustanet e yjeve në tapetin e kuq të “Oscar” që hynë në histori (Foto)

Pesëmbëdhjetë fustanet e yjeve në tapetin e kuq të “Oscar” që hynë në histori (Foto)

Yjet
Njëzetenëntë fustanet më ikonike të yjeve që ka parë bota (Foto)

Njëzetenëntë fustanet më ikonike të yjeve që ka parë bota (Foto)

Yjet
FEMRAT QË NDRYSHOJNË BOTËN: Dhjetë damat e mrekullueshme, të cilat i lanë në hije bashkëshortët e tyre (Foto)

FEMRAT QË NDRYSHOJNË BOTËN: Dhjetë damat e mrekullueshme, të cilat i lanë në hije bashkëshortët e tyre (Foto)

Trend
Nëntë të famshmit që nuk e keni ditur se kanë gjak mbretëror (Foto)

Nëntë të famshmit që nuk e keni ditur se kanë gjak mbretëror (Foto)

Yjet
Gjatë ceremonisë së diplomimit, studenteve u ndalohet të vishen si Kim Kardashiani (Foto)

Gjatë ceremonisë së diplomimit, studenteve u ndalohet të vishen si Kim Kardashiani (Foto)

Dështime