LAJMI I FUNDIT:

Glauk Konjufca

1420 Artikuj

Gjykata vendos për Glauk Konjufcën në lidhje me lotsjellësin

Gjykata vendos për Glauk Konjufcën në lidhje me lotsjellësin

Drejtësi
Konjufca: Serbia është e gatshme t’i shtyjë planet e Putinit për destabilitet e luftë në rajonin tonë

Konjufca: Serbia është e gatshme t’i shtyjë planet e Putinit për destabilitet e luftë në rajonin tonë

Kosovë
Prokuroria kërkon dënimin e Konjufcës për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend

Prokuroria kërkon dënimin e Konjufcës për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend

Drejtësi
“Parlamentarizmi dhe Rezoluta 1325”  – përfshirja e grave, parakusht për paqe dhe demokracinë

“Parlamentarizmi dhe Rezoluta 1325” – përfshirja e grave, parakusht për paqe dhe demokracinë

Kosovë
Konjufca: Raportet Kosovë-SHBA nuk janë për t’u shqetësuar, kritikat e tyre janë me vend

Konjufca: Raportet Kosovë-SHBA nuk janë për t’u shqetësuar, kritikat e tyre janë me vend

Kosovë
Hedhja e gazit lotsjellës në Kuvend, Konjufca mbrohet në heshtje

Hedhja e gazit lotsjellës në Kuvend, Konjufca mbrohet në heshtje

Drejtësi
Seanca solemne për 16-vjetorin e Pavarësisë, kujtohen dëshmorët dhe të gjithë ata që dhanë jetën për liri

Seanca solemne për 16-vjetorin e Pavarësisë, kujtohen dëshmorët dhe të gjithë ata që dhanë jetën për liri

Kosovë
16-vjetori i pavarësisë, Konjufca: Sot është dita më e rëndësishme e shtetit të Kosovës

16-vjetori i pavarësisë, Konjufca: Sot është dita më e rëndësishme e shtetit të Kosovës

Kosovë
Kuvendi s’ka kuorum, nëntë marrëveshje ndërkombëtare mbesin pa u votuar

Kuvendi s’ka kuorum, nëntë marrëveshje ndërkombëtare mbesin pa u votuar

Kosovë
Deputetja e AAK-së feston ditëlindjen, Konjufca i bën urimin e veçantë: Ke ditëlindjen me një datë shumë historike dhe romantike

Deputetja e AAK-së feston ditëlindjen, Konjufca i bën urimin e veçantë: Ke ditëlindjen me një datë shumë historike dhe romantike

Kosovë
Abbott pas takimit me Konjufcën: Rregullorja e BQK-së të mos shihet vetëm si çështje e sovranitetit

Abbott pas takimit me Konjufcën: Rregullorja e BQK-së të mos shihet vetëm si çështje e sovranitetit

Ekonomi
Viti i ri vazhdon me avazin e vjetër në Kuvendin e Kosovës, pozita e opozita s’merren vesh për ligje të rëndësishme

Viti i ri vazhdon me avazin e vjetër në Kuvendin e Kosovës, pozita e opozita s’merren vesh për ligje të rëndësishme

Politikë
Për gjashtë muaj, mbi 100 mijë euro paga për 10 deputetët serbë në Kuvendin e Kosovës

Për gjashtë muaj, mbi 100 mijë euro paga për 10 deputetët serbë në Kuvendin e Kosovës

Kosovë
“Homofobet s’kanë vend në Kuvend”, YIHR-ja i dërgon letër Konjufcës – kërkojnë shkarkimin e Duda Baljes dhe Labinotë Demi Murtezit

“Homofobet s’kanë vend në Kuvend”, YIHR-ja i dërgon letër Konjufcës – kërkojnë shkarkimin e Duda Baljes dhe Labinotë Demi Murtezit

Kosovë
Dëshmia e Sabri Hamitit në gjykimin ndaj Glauk Konjufcës për gazin lotësjellës në Kuvend

Dëshmia e Sabri Hamitit në gjykimin ndaj Glauk Konjufcës për gazin lotësjellës në Kuvend

Drejtësi
Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Konjufcës, i akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Konjufcës, i akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Drejtësi
​Konjufca në Estoni: Aleanca e vendeve demokratike është përgjigjja e vetme ndaj kërcënimit rus

​Konjufca në Estoni: Aleanca e vendeve demokratike është përgjigjja e vetme ndaj kërcënimit rus

Kosovë
Konjufca: Dinari është dashur të ndërpritet që kur Serbia është larguar nga Kosova, situata nuk del nga kontrolli pse është larguar nga përdorimi

Konjufca: Dinari është dashur të ndërpritet që kur Serbia është larguar nga Kosova, situata nuk del nga kontrolli pse është larguar nga përdorimi

Politikë
Konjufca: Heroizmi i Zahirit me shokë ngriti moralin popullor në luftën për çlirim

Konjufca: Heroizmi i Zahirit me shokë ngriti moralin popullor në luftën për çlirim

Kosovë
Konjufca në takim me ambasadorin Schnetzer: Austria shtet mik i Kosovës, i dëshmuar historikisht

Konjufca në takim me ambasadorin Schnetzer: Austria shtet mik i Kosovës, i dëshmuar historikisht

Kosovë
Konjufca e fton në zyre aktorin që e imitoi në mënyrë fantastike, realizojnë video së bashku

Konjufca e fton në zyre aktorin që e imitoi në mënyrë fantastike, realizojnë video së bashku

Virale
Ahmeti pas vizitës me Konjufcën në Asamblenë e KiE-së: Kosova edhe një hap më pranë anëtarësimit në Këshillin e Evropës

Ahmeti pas vizitës me Konjufcën në Asamblenë e KiE-së: Kosova edhe një hap më pranë anëtarësimit në Këshillin e Evropës

Kosovë
Delegacioni i Kosovës avokon për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Delegacioni i Kosovës avokon për anëtarësim në Këshillin e Evropës

Kosovë
Basha takon në KiE delegacionin e Kosovës: Bashkërendimi mes shqiptarëve në këto kohë sfidash, është shumë i rëndësishëm

Basha takon në KiE delegacionin e Kosovës: Bashkërendimi mes shqiptarëve në këto kohë sfidash, është shumë i rëndësishëm

Kosovë