LAJMI I FUNDIT:

Glastonbury

20 Artikuj

Madonna do të jetë performuesja kryesore e festivalit “Glastonbury 2024”

Madonna do të jetë performuesja kryesore e festivalit “Glastonbury 2024”

Muzikë
Miley Cyrus thotë se e mori vendimin për t’u ndarë nga burri i saj gjatë performancës në festivalin ‘Glastonbury’

Miley Cyrus thotë se e mori vendimin për t’u ndarë nga burri i saj gjatë performancës në festivalin ‘Glastonbury’

Muzikë
Rita Ora publikon të tjera fotografi nga paraqitja atraktive në ‘Glastonbury 2023’

Rita Ora publikon të tjera fotografi nga paraqitja atraktive në ‘Glastonbury 2023’

Muzikë
Një burrë vdes në festivalin “Glastonbury” pas një incidenti

Një burrë vdes në festivalin “Glastonbury” pas një incidenti

Yjet
Eminem do të jetë performuesi kryesor në “Glastonbury 2023”?

Eminem do të jetë performuesi kryesor në “Glastonbury 2023”?

Muzikë
Një grua në festivalin “Glastonbury” bëhet virale, pasi fansat menduan se ajo ishte Mbretëresha Elizabeth

Një grua në festivalin “Glastonbury” bëhet virale, pasi fansat menduan se ajo ishte Mbretëresha Elizabeth

Yjet
Një burrë anglez vendos paruke dhe vesh fustan – tenton të futet në festival me një biletë femrash

Një burrë anglez vendos paruke dhe vesh fustan – tenton të futet në festival me një biletë femrash

Fun Lajme
Billie Eilish konfirmohet si kryesuesja e festivalit “Glastonbury 2022”

Billie Eilish konfirmohet si kryesuesja e festivalit “Glastonbury 2022”

Yjet
Studiuesit zbulojnë se lumi pranë Festivalin Glastonbury në Londër kontaminohet me kokainë dhe ekstazi nga konsumimi i pjesëmarrësve

Studiuesit zbulojnë se lumi pranë Festivalin Glastonbury në Londër kontaminohet me kokainë dhe ekstazi nga konsumimi i pjesëmarrësve

Muzikë
Anulohet për të dytin vit radhazi “Glastonbury” – nuk parashihet mbajtja e festivaleve dhe koncerteve as këtë vit!

Anulohet për të dytin vit radhazi “Glastonbury” – nuk parashihet mbajtja e festivaleve dhe koncerteve as këtë vit!

Muzikë
Ed Sheeran, Rita Ora, Dua Lipa e shumë të tjerë i bëjnë thirrje qeverisë që të mbështesë industrinë e muzikës në këtë periudhë të vështirë

Ed Sheeran, Rita Ora, Dua Lipa e shumë të tjerë i bëjnë thirrje qeverisë që të mbështesë industrinë e muzikës në këtë periudhë të vështirë

Muzikë
Organizatorët e festivalit të kënaqur me pjesëmarrësit që i larguan 99.3 për qind të tendave (Foto)

Organizatorët e festivalit të kënaqur me pjesëmarrësit që i larguan 99.3 për qind të tendave (Foto)

Fun Lajme
Dua Lipa i kthehet gatimit pas suksesit në Glastonbury (Foto)

Dua Lipa i kthehet gatimit pas suksesit në Glastonbury (Foto)

Yjet
Përfundon festivali, pjesëmarrësit lanë prapa 1,057 tonelata mbeturina (Foto)

Përfundon festivali, pjesëmarrësit lanë prapa 1,057 tonelata mbeturina (Foto)

Dështime
Thashetheme për një puthje mes Dua Lipës dhe Chris Martin

Thashetheme për një puthje mes Dua Lipës dhe Chris Martin

Po Flitet
Rita dhe Dua në të njëjtin festival, por nuk takohen me njëra-tjetrën?

Rita dhe Dua në të njëjtin festival, por nuk takohen me njëra-tjetrën?

Po Flitet
Mbyllet në shtëpi me kokë të mbuluar, shkaku i alergjisë në Wifi dhe sinjale telefonike (Foto)

Mbyllet në shtëpi me kokë të mbuluar, shkaku i alergjisë në Wifi dhe sinjale telefonike (Foto)

Interesante
Adele e Coldplay bëjnë që të thyhet rekordi i shikueshmërisë së Glastonbury

Adele e Coldplay bëjnë që të thyhet rekordi i shikueshmërisë së Glastonbury

Muzikë
Adele ndërpret performancën për të ndihmuar fansin e sëmurë

Adele ndërpret performancën për të ndihmuar fansin e sëmurë

Yjet
Performanca e Duas në Glastonbury, temë e mediave botërore

Performanca e Duas në Glastonbury, temë e mediave botërore

Muzikë