LAJMI I FUNDIT:

Gjykata themelore e Shkupit

24 Artikuj

Më 7 mars merret vendim për rastin “Besa Trans”

Më 7 mars merret vendim për rastin “Besa Trans”

Maqedonia e Veriut
Prokuroria Publike paraqet ankesë pas refuzimit të masës së paraburgimit për dyshuarit në rastin e M-NAV

Prokuroria Publike paraqet ankesë pas refuzimit të masës së paraburgimit për dyshuarit në rastin e M-NAV

Maqedonia e Veriut
Shkup, babai i Vanjës mohon të jetë i përfshirë në vrasjen e vajzës

Shkup, babai i Vanjës mohon të jetë i përfshirë në vrasjen e vajzës

Maqedonia e Veriut
Gjykata Penale: Për Ljupço Palevskin 30 ditë paraburgim, nga dita kur do të arrestohet

Gjykata Penale: Për Ljupço Palevskin 30 ditë paraburgim, nga dita kur do të arrestohet

Gjyqësi
E pranoi fajin dhe u dënua me dy vite burg njëri nga 14 të akuzuarit për keqpërdorim seksual të 15-vjeçares nga Velesi

E pranoi fajin dhe u dënua me dy vite burg njëri nga 14 të akuzuarit për keqpërdorim seksual të 15-vjeçares nga Velesi

Kronikë e Zezë
Ish-kryetari i KSHZ-së, Oliver Derkovski lirohet nga akuza

Ish-kryetari i KSHZ-së, Oliver Derkovski lirohet nga akuza

Gjyqësi
Nis nga fillimi gjykimi ndaj Muhamed Zeqirit

Nis nga fillimi gjykimi ndaj Muhamed Zeqirit

Gjyqësi
Gjykata e Shkupit dënon me gjithsej 52 vite burg tre persona për vrasjen e hendbollistit Denis Tot

Gjykata e Shkupit dënon me gjithsej 52 vite burg tre persona për vrasjen e hendbollistit Denis Tot

Maqedonia e Veriut
Gjykata e Shkupit miratoi aktakuzën kundër Muhamed Zekirit

Gjykata e Shkupit miratoi aktakuzën kundër Muhamed Zekirit

Gjyqësi
Nis gjykimi për vrasjen e hendbollisti kroat në Shkup

Nis gjykimi për vrasjen e hendbollisti kroat në Shkup

Gjyqësi
Të akuzuarit për aksidentin në Llaskarcë mbeten në paraburgim shtëpiak

Të akuzuarit për aksidentin në Llaskarcë mbeten në paraburgim shtëpiak

Gjyqësi
Refuzohet për së dyti herë garancia e Ziadin Selës për të nxjerr nga burgu Abdylfeta Eminin

Refuzohet për së dyti herë garancia e Ziadin Selës për të nxjerr nga burgu Abdylfeta Eminin

Amir Jakupi
Në pritje të vendimit për Gruevskin, vendoset gardh metalik para Gjykatës

Në pritje të vendimit për Gruevskin, vendoset gardh metalik para Gjykatës

Amir Jakupi
Gjykata Themelore Shkup 1 ka më shumë lëndë të pazgjidhura në krahasim me gjykatat tjera (Video)

Gjykata Themelore Shkup 1 ka më shumë lëndë të pazgjidhura në krahasim me gjykatat tjera (Video)

Amir Jakupi
AKMIS, kompania mirëmbajtëse nuk flet për problemet

AKMIS, kompania mirëmbajtëse nuk flet për problemet

Politikë
Gjykata Themelore “peng i Idrizovës”, për dy vjet shtyhen mbi 20 seanca për një aktakuzë

Gjykata Themelore “peng i Idrizovës”, për dy vjet shtyhen mbi 20 seanca për një aktakuzë

Bashkim Iljazi
Gjykata urdhëroi 30 ditë paraburgim për neurokirurgun Çaparovski

Gjykata urdhëroi 30 ditë paraburgim për neurokirurgun Çaparovski

Bashkim Iljazi
PSP do ta ankimojë vendimin e Gjykatës për pasaportën e Kançeskës

PSP do ta ankimojë vendimin e Gjykatës për pasaportën e Kançeskës

Emir Hamzai
Punëtorët e firmës së falimentuar bllokojnë Gjykatën Themelore të Shkupit

Punëtorët e firmës së falimentuar bllokojnë Gjykatën Themelore të Shkupit

Venhar Ramadani
Faljet e Ivanovit para Gjykatës kushtetuese, për PSP-në ende nuk ka përgjigje

Faljet e Ivanovit para Gjykatës kushtetuese, për PSP-në ende nuk ka përgjigje

Emir Hamzai
Sot seanca e parë gjyqësore ndaj gazetarit Bozhinovski

Sot seanca e parë gjyqësore ndaj gazetarit Bozhinovski

Emir Hamzai
Këshilli penal e refuzoi propozimin e PSP për të dyshuarit në “Tortura”

Këshilli penal e refuzoi propozimin e PSP për të dyshuarit në “Tortura”

Politikë
Gjatë vitit të kaluar, është punësuar numër rekord në administratën e Gjykatës Themelore

Gjatë vitit të kaluar, është punësuar numër rekord në administratën e Gjykatës Themelore

Emir Hamzai
Padi penale për profesorin Gërçev

Padi penale për profesorin Gërçev

Venhar Ramadani