LAJMI I FUNDIT:
Gjermania

Gjermania

4037 Artikuj

Çfarë thanë liderët botërorë pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit?

Çfarë thanë liderët botërorë pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit?

Nga Bota
BE me tarifa për makinat elektrike kineze? Ja çfarë mendimi kanë në Gjermani

BE me tarifa për makinat elektrike kineze? Ja çfarë mendimi kanë në Gjermani

Auto Lajme
Në Gjermani mund të ketë ‘ndalim të vozitjes’ gjatë fundjavave – dhe kjo mund të fillojë këtë verë

Në Gjermani mund të ketë ‘ndalim të vozitjes’ gjatë fundjavave – dhe kjo mund të fillojë këtë verë

Evropa
Zbulohet për herë të parë sa Bitcoin i ka qeveria e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Gjermanisë

Zbulohet për herë të parë sa Bitcoin i ka qeveria e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Gjermanisë

Botë
Gjermania u kërkon qytetarëve të saj të largohen nga Irani

Gjermania u kërkon qytetarëve të saj të largohen nga Irani

Nga Bota
Mercedes zbulon se kur do të prezantojë modelin e ardhshëm elektrik

Mercedes zbulon se kur do të prezantojë modelin e ardhshëm elektrik

EVs
Mijëra ushtarë rus po ikin nga lufta në Ukrainë – a u ka rënë morali luftëtarëve të Putinit?

Mijëra ushtarë rus po ikin nga lufta në Ukrainë – a u ka rënë morali luftëtarëve të Putinit?

Evropa
Rohde pas vizitës së Sarrazin: Procesi i Berlinit është elementi kyç në përparimin e Kosovës

Rohde pas vizitës së Sarrazin: Procesi i Berlinit është elementi kyç në përparimin e Kosovës

Kosovë
Gjermanisë do t’i duhen 663 mijë profesionistë të IT-së

Gjermanisë do t’i duhen 663 mijë profesionistë të IT-së

Botë
Punonjësi i muzeut gjerman vari pikturat personale pranë atyre të Picasos: Dëshironte të bënte ëndrrën realitet, por tani do ta paguajë ‘shtrenjtë’

Punonjësi i muzeut gjerman vari pikturat personale pranë atyre të Picasos: Dëshironte të bënte ëndrrën realitet, por tani do ta paguajë ‘shtrenjtë’

Evropa
Pse po bie vlera e kompanive prodhuese të armëve?

Pse po bie vlera e kompanive prodhuese të armëve?

Evropa
Osmani takon emisarin gjerman, bisedojnë për zbatimin e marrëveshjeve të Procesit të Berlinit

Osmani takon emisarin gjerman, bisedojnë për zbatimin e marrëveshjeve të Procesit të Berlinit

Kosovë
Miliona gjermanë nuk e kanë përdorur kurrë internetin – cila moshë është ‘offline’

Miliona gjermanë nuk e kanë përdorur kurrë internetin – cila moshë është ‘offline’

Internet
Operacion i përbashkët antidrogë Shqipëri-Itali-Gjermani, tre të arrestuar në Vlorë

Operacion i përbashkët antidrogë Shqipëri-Itali-Gjermani, tre të arrestuar në Vlorë

Shqipëri
Kancelari gjerman hap një llogari në TikTok: Premtoj që nuk do të  vallëzojë

Kancelari gjerman hap një llogari në TikTok: Premtoj që nuk do të  vallëzojë

Lajme Teknologji
“Ngjarje historike”, Gjermania fillon me vendosjen e trupave të saj në Lituani – hera e parë që nga Lufta e Dytë Botërore

“Ngjarje historike”, Gjermania fillon me vendosjen e trupave të saj në Lituani – hera e parë që nga Lufta e Dytë Botërore

Evropa
Retë ‘jashtëzakonisht intensive’ me pluhur nga Saharaja godasin Evropën

Retë ‘jashtëzakonisht intensive’ me pluhur nga Saharaja godasin Evropën

Evropa
“Luftwaffe” e Gjermanisë ‘trazoi’ aeroplanët për të përgjuar aeroplanin rus ‘që theu rregullat’ mbi Detin Baltik

“Luftwaffe” e Gjermanisë ‘trazoi’ aeroplanët për të përgjuar aeroplanin rus ‘që theu rregullat’ mbi Detin Baltik

Nga Bota
Pse Gjermania po dërgon trupa ushtarake në Lituani?

Pse Gjermania po dërgon trupa ushtarake në Lituani?

Nga Bota
Tre të rinj të vdekur pasi shoferi humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me një pemë në Gjermani

Tre të rinj të vdekur pasi shoferi humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me një pemë në Gjermani

Evropa
Mercedes-AMG One listohet për shitje me një çmim marramendës

Mercedes-AMG One listohet për shitje me një çmim marramendës

Auto Lajme
Kanabisi i legalizuar në Gjermani, çfarë do të thotë për rregullat e trafikut?

Kanabisi i legalizuar në Gjermani, çfarë do të thotë për rregullat e trafikut?

Auto Lajme
Policia gjermane heq pantallonat në shenjë proteste

Policia gjermane heq pantallonat në shenjë proteste

Evropa
A do ta zëvendësojë Italia Gjermaninë si fuqi ekonomike?

A do ta zëvendësojë Italia Gjermaninë si fuqi ekonomike?

Botë