LAJMI I FUNDIT:

Gerhard Schröder

19 Artikuj

Gerhard Schroder humb privilegjet

Gerhard Schroder humb privilegjet

Evropa
Ish-kancelari Schroder padit Bundestagun

Ish-kancelari Schroder padit Bundestagun

Evropa
Socialdemokratët gjermanë refuzojnë ta përjashtojnë ish-kancelarin Schroder nga partia

Socialdemokratët gjermanë refuzojnë ta përjashtojnë ish-kancelarin Schroder nga partia

Evropa
Schröder: Ndërmjetës në luftën në Ukrainë, shpëtimtar i Evropës apo zëdhënës i Putinit?

Schröder: Ndërmjetës në luftën në Ukrainë, shpëtimtar i Evropës apo zëdhënës i Putinit?

Evropa
Ish-kancelari gjerman shpreson për armëpushim në Ukrainë

Ish-kancelari gjerman shpreson për armëpushim në Ukrainë

Evropa
Ish-kancelari gjerman dorëzohet para presionit të publikut, Schroder do të largohet nga bordi i kompanisë ruse Rosneft

Ish-kancelari gjerman dorëzohet para presionit të publikut, Schroder do të largohet nga bordi i kompanisë ruse Rosneft

Evropa
Parlamenti gjerman ia heq privilegjet ish-kancelarit, Gerhard Schroder

Parlamenti gjerman ia heq privilegjet ish-kancelarit, Gerhard Schroder

Evropa
BE mund t’i vendos sanksione ish-kancelarit gjerman, Gerhard Schroder

BE mund t’i vendos sanksione ish-kancelarit gjerman, Gerhard Schroder

Evropa
Refuzoi të dënojë veprimet e Putinit dhe pushtimin rus në Ukrainë, fillojnë procedurat e largimit të Gerhard Schroderit nga partia gjermane SPD

Refuzoi të dënojë veprimet e Putinit dhe pushtimin rus në Ukrainë, fillojnë procedurat e largimit të Gerhard Schroderit nga partia gjermane SPD

Evropa
Stafi i Schroeder jep dorëheqje pasi ish-kancelari gjerman i reziston presionit për të ndërprerë lidhjet me Kremlinin

Stafi i Schroeder jep dorëheqje pasi ish-kancelari gjerman i reziston presionit për të ndërprerë lidhjet me Kremlinin

Nga Bota
Ish-kancelari gjerman që është i afërt me Putinin, Schroder dënon pushtimin rus të Ukrainës

Ish-kancelari gjerman që është i afërt me Putinin, Schroder dënon pushtimin rus të Ukrainës

Evropa
Osmani takohet me Steinmeier: Gjermania së shpejti njeh patentë shoferët e lëshuar nga Kosova

Osmani takohet me Steinmeier: Gjermania së shpejti njeh patentë shoferët e lëshuar nga Kosova

Kosovë
Me nderime ushtarake përcillet në banesën e fundit, liderët botëror nderojnë ish-presidentin francez Jacuqes Chirac

Me nderime ushtarake përcillet në banesën e fundit, liderët botëror nderojnë ish-presidentin francez Jacuqes Chirac

Nga Bota
DPA: Kosova e 24 marsit 1999, dita kur NATO filloi bombardimet mbi forcat serbe

DPA: Kosova e 24 marsit 1999, dita kur NATO filloi bombardimet mbi forcat serbe

Kosovë
Ish-kancelari gjerman në “listën e armiqve” të Ukrainës

Ish-kancelari gjerman në “listën e armiqve” të Ukrainës

Nga Bota
​Ish-kancelari gjerman Schroeder do të martohet për herë të pestë

​Ish-kancelari gjerman Schroeder do të martohet për herë të pestë

Po Flitet
Gerhard Schroder – kancelari i kohës së bombardimeve të NATO-s më 1999, sot i besuar i Kremlinit

Gerhard Schroder – kancelari i kohës së bombardimeve të NATO-s më 1999, sot i besuar i Kremlinit

Nga Bota
Këta janë tetë kancelarët që e ngritën Gjermaninë

Këta janë tetë kancelarët që e ngritën Gjermaninë

Nga Bota
Rama-Schroeder: Rritje e volumit tregtar Shqipëri-Gjermani

Rama-Schroeder: Rritje e volumit tregtar Shqipëri-Gjermani

Ekonomi