LAJMI I FUNDIT:

Gazprom

51 Artikuj

Po ndihen efektet e sanksioneve perëndimore, Gazpromit rus i ulën për rreth 30 për qind eksportet e gazit natyror

Po ndihen efektet e sanksioneve perëndimore, Gazpromit rus i ulën për rreth 30 për qind eksportet e gazit natyror

Botë
Ministri gjerman i Ekonomisë: G7-ta refuzon të paguajë energjinë ruse me rubla

Ministri gjerman i Ekonomisë: G7-ta refuzon të paguajë energjinë ruse me rubla

Botë
Berisha: Rusët më ofruan 4 miliardë dollarë investime në këmbim të refuzimit të TAP-it

Berisha: Rusët më ofruan 4 miliardë dollarë investime në këmbim të refuzimit të TAP-it

Shqipëri
Schalke edhe zyrtarisht shkëput kontratën me Gazprom pas luftës në Ukrainë

Schalke edhe zyrtarisht shkëput kontratën me Gazprom pas luftës në Ukrainë

Bundesliga
UEFA e mendon seriozisht shkëputjen e marrëveshjes me Gazpromin

UEFA e mendon seriozisht shkëputjen e marrëveshjes me Gazpromin

Liga e Kampionëve
Schalke 04 ka hequr nga fanella emrin e gjigantit rus Gazprom, që është sponsori më i madh i klubit

Schalke 04 ka hequr nga fanella emrin e gjigantit rus Gazprom, që është sponsori më i madh i klubit

Ligat tjera
Gazi rus i tubacionit Yamal kthehet mbrapsht për të gjashtën ditë me radhë

Gazi rus i tubacionit Yamal kthehet mbrapsht për të gjashtën ditë me radhë

Botë
Akuza drejt Rusisë se është fajtore që Evropa ka mungesë të e gazit natyror

Akuza drejt Rusisë se është fajtore që Evropa ka mungesë të e gazit natyror

Botë
Gazpromi rus i ofron Moldavisë gaz më të lirë në këmbim dobësimin e lidhjeve me BE-në

Gazpromi rus i ofron Moldavisë gaz më të lirë në këmbim dobësimin e lidhjeve me BE-në

Botë
Gazpromi rus po e thellon krizën energjetike në Evropë

Gazpromi rus po e thellon krizën energjetike në Evropë

Energjetika
Haradinaj: Gazi rus s’do të hyjë në Kosovë edhe një mijë vjet, këtë le ta di edhe Albini

Haradinaj: Gazi rus s’do të hyjë në Kosovë edhe një mijë vjet, këtë le ta di edhe Albini

Kosovë
Sanksionet amerikane detyrojnë Gazpromin rus pezullimin e gazsjellësit ‘Nord Stream II’

Sanksionet amerikane detyrojnë Gazpromin rus pezullimin e gazsjellësit ‘Nord Stream II’

Botë
SHBA-ja vendos sanksione ndaj anijes ruse ‘Fortuna’ në projektin e gazsjellësit ‘Nord Stream II’

SHBA-ja vendos sanksione ndaj anijes ruse ‘Fortuna’ në projektin e gazsjellësit ‘Nord Stream II’

Botë
Serbia e varur nga gazi rus – cilat janë alternativat e furnizimit?

Serbia e varur nga gazi rus – cilat janë alternativat e furnizimit?

Botë
Gazpromi rus humb dominimin në vendet e Ballkanit Perëndimor

Gazpromi rus humb dominimin në vendet e Ballkanit Perëndimor

Botë
Nord

Kompania norvegjeze DNV GL tërhiqet nga projekti i gazsjellësit rus ‘Nord Stream II’

Botë
Vazhdon rënia e kërkesës për gazin rus, brenda vitit 16 për qind më pak

Vazhdon rënia e kërkesës për gazin rus, brenda vitit 16 për qind më pak

Botë
Polonia gjobit Gazpromin rus me 6.5 miliardë euro

Polonia gjobit Gazpromin rus me 6.5 miliardë euro

Botë
Gazpromi rus shënoi humbje ekonomike me rreth 25 miliardë dollarë

Gazpromi rus shënoi humbje ekonomike me rreth 25 miliardë dollarë

Botë
Vladimir Putin dhe skandalet gjatë 20 vjetëve në pushtet

Vladimir Putin dhe skandalet gjatë 20 vjetëve në pushtet

Nga Bota
“The Nine Values Cup” do t’i jepet një skuadre kombëtare të ‘Kupës Botërore 2018’ në Rusi

“The Nine Values Cup” do t’i jepet një skuadre kombëtare të ‘Kupës Botërore 2018’ në Rusi

Ndërkombëtare
Turqia dhe Rusia i japin fund mosmarrëveshjes mbi çmimin e gazit

Turqia dhe Rusia i japin fund mosmarrëveshjes mbi çmimin e gazit

Të Tjera
Global Data: Gazprom prodhuesi më i madh botëror i gazit natyror

Global Data: Gazprom prodhuesi më i madh botëror i gazit natyror

Energjetika
Gazprom dyfishon investimet në “rrjedhën turke”

Gazprom dyfishon investimet në “rrjedhën turke”

Të Tjera