LAJMI I FUNDIT:

Gazetare

64 Artikuj

E pyeti adhuruesen e flaktë të Trumpit se pse mbështetësit e tij besojnë në teori konspirative, politikania amerikane shanë ish-gazetaren e BBC-së

E pyeti adhuruesen e flaktë të Trumpit se pse mbështetësit e tij besojnë në teori konspirative, politikania amerikane shanë ish-gazetaren e BBC-së

Interesante
Eta Morina, gruaja në sektorin e dominuar nga burrat

Eta Morina, gruaja në sektorin e dominuar nga burrat

Kosovë
Po raportonte live nga Madridi, kalimtari i afrohet nga pas dhe ia prek të pasmet gazetares – policia spanjolle arreston burrin

Po raportonte live nga Madridi, kalimtari i afrohet nga pas dhe ia prek të pasmet gazetares – policia spanjolle arreston burrin

Evropa
“Përpiqem të jem një dritë e vogël, në këtë errësirë”, gazetarja afgane rrëfen pse u largua nga vendi i saj dhe si ndihet në Kosovë

“Përpiqem të jem një dritë e vogël, në këtë errësirë”, gazetarja afgane rrëfen pse u largua nga vendi i saj dhe si ndihet në Kosovë

Elfije Boletini
Pas raportimit të drejtpërdrejtë 14 orësh nga ceremonia mortore, gazetaren australiane e zë gjumi në prehrin e kolegut

Pas raportimit të drejtpërdrejtë 14 orësh nga ceremonia mortore, gazetaren australiane e zë gjumi në prehrin e kolegut

Fun Lajme
Gazetarja ruse që gjatë transmetimit live u fut në studio me transparent kundër agresionit rus, përfundon në arrest shtëpiak

Gazetarja ruse që gjatë transmetimit live u fut në studio me transparent kundër agresionit rus, përfundon në arrest shtëpiak

Evropa
Kritikoi Putinin për luftën në Ukrainë, gazetarja ruse përfundon e mbyllur në spitalin psikiatrik në Siberi

Kritikoi Putinin për luftën në Ukrainë, gazetarja ruse përfundon e mbyllur në spitalin psikiatrik në Siberi

Evropa
Gazetarja australiane po raportonte për ndeshjen e ragbit, tifozja ngrit bluzën lart dhe tregon gjinjtë

Gazetarja australiane po raportonte për ndeshjen e ragbit, tifozja ngrit bluzën lart dhe tregon gjinjtë

Fun Lajme
Vritet gazetarja e REL-it në Kiev

Vritet gazetarja e REL-it në Kiev

Evropa
Rusja merr guximin ta pengojë prezantuesen e lajmeve të televizionit që financohet nga Kremlini

Rusja merr guximin ta pengojë prezantuesen e lajmeve të televizionit që financohet nga Kremlini

Interesante
Gazetarja ukrainase e BBC-së mëson përmes transmetimit live, se shtëpia e ëmës së saj është shkatërruar nga bombardimet ruse

Gazetarja ukrainase e BBC-së mëson përmes transmetimit live, se shtëpia e ëmës së saj është shkatërruar nga bombardimet ruse

Evropa
Erdogan ka një porosi për gazetaren turke që e kishte fyer gjatë transmetimit live

Erdogan ka një porosi për gazetaren turke që e kishte fyer gjatë transmetimit live

Turqia
Fyen presidentin Recep Tayyip Erdogan, gazetarja turke përfundon prapa grilave

Fyen presidentin Recep Tayyip Erdogan, gazetarja turke përfundon prapa grilave

Turqia
Gazetarja amerikane goditet nga vetura derisa po raportonte drejtpërdrejtë, për fat të mirë shpëton pa lëndime

Gazetarja amerikane goditet nga vetura derisa po raportonte drejtpërdrejtë, për fat të mirë shpëton pa lëndime

Kuriozitete
Gazetarja që u fut në histori, është e para në botë që udhëheq një program informativ dhe ka tatuazh në mjekër

Gazetarja që u fut në histori, është e para në botë që udhëheq një program informativ dhe ka tatuazh në mjekër

Kuriozitete
Dështon Shërbimi Sekret rus, pavarësisht që kishte temperaturë dhe testin e vjetër PCR – gazetarja futet në konferencën e Putinit

Dështon Shërbimi Sekret rus, pavarësisht që kishte temperaturë dhe testin e vjetër PCR – gazetarja futet në konferencën e Putinit

Evropa
Gazetarja serbe gjatë transmetimit live u mundua të demonstrojë “procesin” e fikjes së zjarrit, dështoi keq – pamjet bëhen virale

Gazetarja serbe gjatë transmetimit live u mundua të demonstrojë “procesin” e fikjes së zjarrit, dështoi keq – pamjet bëhen virale

Dështime
Gazetares së Al Jazeera i rrëmbehet mikrofoni derisa po raportonte live nga protestat në Zagreb

Gazetares së Al Jazeera i rrëmbehet mikrofoni derisa po raportonte live nga protestat në Zagreb

Kroacia
Gazetarja po raportonte brenda një kafeneje, producenti i BBC-së rrëzohet derisa gjithçka po transmetohej live

Gazetarja po raportonte brenda një kafeneje, producenti i BBC-së rrëzohet derisa gjithçka po transmetohej live

Dështime
Tragjedi në Jemen, gazetarja shtatzënë humb jetën nga shpërthimi i veturës – kolegët e saj thonë se ishte sulm i planifikuar

Tragjedi në Jemen, gazetarja shtatzënë humb jetën nga shpërthimi i veturës – kolegët e saj thonë se ishte sulm i planifikuar

Azia
Gazetarja holandeze e quan “gënjeshtar” kryeministrin grek, ai reagon ashpër

Gazetarja holandeze e quan “gënjeshtar” kryeministrin grek, ai reagon ashpër

Greqia
“Linjat” e reja trupore të Kim Jong-Un e impresionojnë gazetaren amerikane

“Linjat” e reja trupore të Kim Jong-Un e impresionojnë gazetaren amerikane

Fun Lajme
U fut në histori dhe u largua nga vendlindja, gazetarja që intervistoi zëdhënësin e talebanëve braktis Afganistanin: Frikësohem nga talebanët

U fut në histori dhe u largua nga vendlindja, gazetarja që intervistoi zëdhënësin e talebanëve braktis Afganistanin: Frikësohem nga talebanët

Azia
Gazetarja për të cilën po flitet, në konferencën e parë zyrtare të talebanëve parashtroi një pyetje mjaft të guximshme

Gazetarja për të cilën po flitet, në konferencën e parë zyrtare të talebanëve parashtroi një pyetje mjaft të guximshme

Azia