LAJMI I FUNDIT:
Franca

Franca

2203 Artikuj

Të paktën tre të plagosur në një sulm me thikë në metro në Lion të Francës

Të paktën tre të plagosur në një sulm me thikë në metro në Lion të Francës

Evropa
Macron kot udhëtojë 16 mijë kilometra, kaledonasit më të qartë se kurrë: Jemi gati të vdesim në barrikada

Macron kot udhëtojë 16 mijë kilometra, kaledonasit më të qartë se kurrë: Jemi gati të vdesim në barrikada

Amerika
Macron do të takohet me presidentin gjerman në një vizitë të rrallë shtetërore

Macron do të takohet me presidentin gjerman në një vizitë të rrallë shtetërore

Evropa
Kur do ta njohë Franca, Palestinën?

Kur do ta njohë Franca, Palestinën?

Azia
Franca mbështet Gjykatën Penale Ndërkombëtare, pasi prokurori kërkoi urdhër-arrest për Netanyahun e Izraelit

Franca mbështet Gjykatën Penale Ndërkombëtare, pasi prokurori kërkoi urdhër-arrest për Netanyahun e Izraelit

Evropa
Disa vende të NATO-s “po lobojnë për më shumë guxim” kur është në pyetje dërgimi i trupave ushtarake perëndimore në Ukrainë

Disa vende të NATO-s “po lobojnë për më shumë guxim” kur është në pyetje dërgimi i trupave ushtarake perëndimore në Ukrainë

Nga Bota
Mariçiq-Bomgartner: Integrimi evropian është baza e zhvillimit të qëndrueshëm dhe socio-ekonomik të RMV-së

Mariçiq-Bomgartner: Integrimi evropian është baza e zhvillimit të qëndrueshëm dhe socio-ekonomik të RMV-së

Politikë
Dështimi i NATO-s për ta shpëtuar Ukrainën, shtron pyetjen ekzistenciale: Për çfarë ekziston?

Dështimi i NATO-s për ta shpëtuar Ukrainën, shtron pyetjen ekzistenciale: Për çfarë ekziston?

Simon Tisdall
Përmbytje në Gjermani, Francë e Itali – erërat fryjnë me shpejtësi prej 200 kilometra në orë

Përmbytje në Gjermani, Francë e Itali – erërat fryjnë me shpejtësi prej 200 kilometra në orë

Evropa
Policia franceze qëllon për vdekje një person të armatosur i cili u përpoq ta digjte një sinagogë të vendit

Policia franceze qëllon për vdekje një person të armatosur i cili u përpoq ta digjte një sinagogë të vendit

Evropa
Letra e Qeverisë drejtuar Këshillit të Evropës, reagimi i Presidencës dhe deklarata e Gjermanisë, Francës dhe Italisë për Asociacionin

Letra e Qeverisë drejtuar Këshillit të Evropës, reagimi i Presidencës dhe deklarata e Gjermanisë, Francës dhe Italisë për Asociacionin

Kosovë
Franca dërgon ushtrinë në Kaledoninë e Re, të paktën katër të vdekur

Franca dërgon ushtrinë në Kaledoninë e Re, të paktën katër të vdekur

Evropa
Kush është “bosi i drogës” që u arratis kur burra të armatosur rëndë i zunë pritën një furgoni në Francë?

Kush është “bosi i drogës” që u arratis kur burra të armatosur rëndë i zunë pritën një furgoni në Francë?

Evropa
Franca do të dërgojë ndihmë ushtarake shtesë në Ukrainë së shpejti, thotë Elysee

Franca do të dërgojë ndihmë ushtarake shtesë në Ukrainë së shpejti, thotë Elysee

Nga Bota
I bllokuan lëvizjen, pastaj filluan të shtënat – momenti i sulmit ndaj një autokolone të burgut në Francë ku u vranë dy zyrtarë dhe u arratis një i burgosur

I bllokuan lëvizjen, pastaj filluan të shtënat – momenti i sulmit ndaj një autokolone të burgut në Francë ku u vranë dy zyrtarë dhe u arratis një i burgosur

Evropa
Shkolla kërcënohet me mbyllje për mungesë nxënësish në një qytet në Francë: Për ta parandaluar, prindërit regjistrojnë si nxënës katër dele

Shkolla kërcënohet me mbyllje për mungesë nxënësish në një qytet në Francë: Për ta parandaluar, prindërit regjistrojnë si nxënës katër dele

Evropa
Dy zyrtarë të vrarë, i burgosuri ‘në arrati’ – detaje dhe pamje të sulmit ndaj një autokolone të burgut në Francë

Dy zyrtarë të vrarë, i burgosuri ‘në arrati’ – detaje dhe pamje të sulmit ndaj një autokolone të burgut në Francë

Evropa
Amazon do të investojë 1.2 miliard euro në Francë, do të krijojë 3000 vende pune

Amazon do të investojë 1.2 miliard euro në Francë, do të krijojë 3000 vende pune

Lajme Teknologji
Çfarë presin bizneset evropiane nga zgjedhjet e BE-së?

Çfarë presin bizneset evropiane nga zgjedhjet e BE-së?

Evropa
Draft-statuti për Asociacionin a mund të dërgohet për “vlerësim” në Gjykatën Kushtetuese?

Draft-statuti për Asociacionin a mund të dërgohet për “vlerësim” në Gjykatën Kushtetuese?

Kosovë
Kush votoi pro dhe kush kundër rezolutës që e avancon statusin e Palestinës në OKB

Kush votoi pro dhe kush kundër rezolutës që e avancon statusin e Palestinës në OKB

Azia
Francezët gatuajnë bukën baguette me një gjatësi rekord prej 140 metrave

Francezët gatuajnë bukën baguette me një gjatësi rekord prej 140 metrave

Interesante
Hoxha: Duke e bllokuar Kosovën në KiE, Gjermania dhe Franca anojnë kah Serbia qartazi

Hoxha: Duke e bllokuar Kosovën në KiE, Gjermania dhe Franca anojnë kah Serbia qartazi

Kosovë
A mund të ndikojë lufta në Ukrainë në marrëdhëniet franko-gjermane?

A mund të ndikojë lufta në Ukrainë në marrëdhëniet franko-gjermane?

Evropa